Kancelář a škola

Canon Pixma TS7650i

Společnost Canon rozšířila řadu PIXMA o dvě nové inteligentní a vysoce kvalitní domácí tiskárny typu vše v jednom zařízení. Nové modely do řady inovativních řešení domácího tisku jsou Canon PIXMA TS7650i a PIXMA TS7750i, které by se měly začít prodávat od října 2023. Obě tiskárny jsou vysoce kvalitní, kompaktní a opravdu všestranné. Jsou nastaveny tak, aby optimalizovaly pracovní postupy v pohodlí vašeho domova.

 

 

My se podíváme blíže na model Canon Pixma TS7650i, který přináší rychlý a vysoce kvalitní tisk se snadným ovládáním a výsledky. Tiskárna je vybavena barevným 2,7palcovým displejem, který umožňuje snadné nastavení a ovládání. Canon Pixma TS7650i nabízí možnost tisku, skenování a kopírování, což ji činí všestranným zařízením pro domácí použití. Navržena je s ohledem na praktičnost a snadné použití, což z ní činí ideální řešení pro každodenní tiskové potřeby, aby posunula váš domácí, studijní, pracovní nebo kreativní prostor na vyšší úroveň.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : domácnost, Home Office, malá kancelář

Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct

Mobilní konektivita: AirPrint / Pixma Cloud Link / Mopria / Canon Print Service

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 374 mm

Hloubka: 350 mm

Výška: 168 mm

Hmotnost: 6,3 kg 

Atraktivní design v bílém provedení 

Tiskárna Canon Pixma TS7650i je navržena s ohledem na praktičnost a snadné použití. Obsahuje 2,7“ (6,7 cm) barevný dotykový LCD displej a naklápěcí panel s dotykovými tlačítky a LED podsvícením. Panel můžete nastavit vertikálně nebo do 45° úhlu. Svými kompaktními rozměry šetří tiskárna vzhledem k široké škále funkcí v jednom zařízení prostor a moderním designem bez problémů zapadne do každé domácnosti nebo pracovního koutu. V bílém provedení s jemně zaoblenými hranami vypadá tento model stylově. Horní část je vyhrazena tenkému plastovému víku plochého skeneru. V zadní části je vstup pro volitelná média. Na přední straně zařízení naleznete velký naklápěcí panel s displejem a pod ním výstup papíru a vstupní zásobník na papír. Konektory pro připojení se nacházejí na zadní straně zařízení. Tovární zpracování je kvalitní a plasty dostatečně pevné.

Funkce All-In-One

Multifunkce Canon Pixma TS7650i je univerzální zařízení s funkcí barevného tisku, kopírování a skenování. Tisknout můžete bezokrajově do velikosti A4. Tiskárna podporuje automatický oboustranný tisk a novou funkci, která poskytuje kopii vaší stránky jediným stisknutím tlačítka. Kopírovat dokáže dokumenty a fotografie. Nechybí podpora bezokrajového kopírování, oboustranné kopírování, kopírování 2 na 1 a 4 na 1, kopírování s vymazáním okrajů (pouze ploché sklo), kopírování průkazů totožnosti, nadrozměrné kopírování a kopírování dlaždic. 

Tiskárna podporuje bezdrátovou konektivitu pomocí Wi-Fi a připojení se na Cloud. Toto lze spustit naskenováním QR kódu a vytvořením přímého spojení mezi mobilním zařízením a tiskárnou. Pro další optimalizaci pracovních postupů umožňuje tato tiskárna uživatelům skenovat dokument tak, že jej odešlou přímo do svého mobilního zařízení prostřednictvím funkce QR kódu bez použití jakýchkoli dalších aplikací nebo alternativních řešení. Díky inteligentním funkcím a pomocí služeb Canon PRINT, Apple AirPrint a Mopria můžete tisknout z celé řady mobilních zařízení. Další aplikace a software rozšiřují kreativní možnosti o aplikace Creative Park, Easy-Photo Print Editor, Easy-Layout Editor a PosterArtist Web.

Ovládání je komfortní díky uživatelskému prostředí Switch UI, které usnadňuje tiskové úlohy prostřednictvím barevně odlišené nabídky s ikonami pro konkrétní úlohu, ať už jde o práci, studium nebo kreativní činnost. Uživatelé mohou rychle přepínat mezi ikonami prostřednictvím nabídky v horní části obrazovky, přizpůsobit barvu pozadí a uzamknout funkce, které nejsou potřebné. Různí členové domácnosti si mohou vytvářet vlastní profily, což usnadňuje a urychluje přístup k nejčastěji používaným nastavením. Uživatelské rozhraní podporuje 33 jazyků včetně slovenského a českého jazyka.

 

 

Rychlost a kvalita tisku

Canon PIXMA TS7650i tiskne inkoustovou technologií pomocí kvalitních kazet FINE. Za minutu vytiskne 15 stran v barevném režimu nebo 10 stran v monochromatickém režimu. Tisk bezokrajových fotografií ve formátu 4 x 6“ trvá přibližně 19 sekund. Tiskárna je navržena tak, aby poskytovala vysoce kvalitní tisk dokumentů s vynikající odolností a odolností vůči zvýrazňovačům, tření a vodě. Výhodou je 2směrné podávání papíru pomocí předního vstupního zásobníku s kapacitou 100 listů a zadního podavače papíru na 20 listů. Multifunkce tiskne na širokou škálu papíru: Obyčejný papír (64 g/m2 – 105 g/m2), Canon Red Label Superior (WOP111) kancelářský barevný papír Canon Oce (SAT213) fotografický papír Pro Platinum (PT-101), fotografický papír Pro Luster (LU-101), fotografický papír Plus Semi-gloss (SG-201), lesklý fotografický papír pro „každodenní používání“ (GP-501) matný fotografický papír (MP-101), fotografický papír Plus Glossy II (PP-201) nažehlovací fólie na tmavé tkaniny (DF-101), nažehlovací fólie na světlé tkaniny (LF-101). Maximální podporovaná velikost papíru je formát je A4.

 

Plusy tiskárny

- moderní design s dobrou ergonomií

- kompaktní velikost

- kvalitní tovární zpracování

- velký dotykový LCD displej

- multifunkčnost 3 v 1

- barevný tisk

- kvalita a rychlost tisku

- bezdrátová konektivita

- připojení na Cloud

- podpora tisku z mobilních zařízení

- jednoduché nastavení připojení pomocí QR kódu

- pohodlné ovládání (přívětivé uživatelské rozhraní s podporou 33 jazyků)

- poměr výkon, kvalita a cena

 

Minusy tiskárny

- neobsahuje připojení k LAN síti

- chybí ADF

- tenké víko skeneru

Náplně do tiskárny

Tento model tiskne pomocí dvou inkoustových kazet FINE. Barevná kazeta tricolor s označením Canon CL-586 má vytíženost 180 stran ve standardní velikosti a 300 stran ve velkokapacitní verzi XL. Kazeta s černým inkoustem Canon PG-585 má výtěžnost 180 stran nebo 300 stran v XL verzi.

 

 

PIXMA TS7650i je kompatibilní s PIXMA Print Plan, flexibilní službou předplatného inkoustu od společnosti Canon s více měsíčními tarify v závislosti na tom, kolik stránek se každý měsíc vytiskne. Závisí na podpoře v dané zemi. 

Zhodnocení

Tato tiskárna přináší řešení tisku, které poskytuje kvalitní výtisky s lehkostí a rychlostí, slibuje revoluci a zjednodušení práce doma. Ať už jste student, který potřebuje tiskárnu pro svou práci na kurzu, nadšenec umění a řemesel provozující malý podnik z domova nebo prostě někdo, kdo oceňuje rychlé vysoce kvalitní fotografické výtisky, tato nová multifunkce oživí vaši vizi na papíře.

Nové tiskárny Canon PIXMA TS7650i a TS7750i budou vyšší modelovou řadou, než tiskárny PIXMA TS5350a a PIXMA TS7450a a nižší řadou, než Canon PIXMA TS6350a. Společnost Canon nedávno oznámila novou tiskárnu Canon PIXMA TS8751, která zastane místo pro multifunkční domácí tiskárnu pro vysoce kvalitní tisk fotografií, která bude na horní hranici řady PIXMA.