Kancelář

Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro

Konec minulého roku byl bohatý na novinky v segmentu tiskáren. Společnost Canon jejich uvedla několik a mezi nové modely patří i multifunkce Canon PIXMA TS7450 Pro v bílém provedení a model s označením Canon PIXMA TS7451 v černé barevné verzi. Jde o multifunkční zařízení typu All-in-One, které využívá tiskovou technologii FINE s rozlišením tisku 4 800 x 1 200 Dpi a podporuje možnosti tisku na širokou škálu typů kreativních médií z mobilu, tabletu nebo PC. Nový model je zařazen do řady tiskáren pro domácnost a malé kanceláře. Kromě bohaté nabídky funkcí zaujme moderním designem s výbornou ergonomií.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, kancelář, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ WLAN rozhraní PictBridge/ Bluetooth
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Pixma Cloud Link
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ cloudové služby
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 403 mm
Hloubka: 364 mm
Výška: 206 mm
Hmotnost: 8,2 kg


Ergonomický moderní design

Model Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro má vzoru předešlých modelů řady PIXMA TS minimalistický elegantní design v dvoutónovém provedení. Spodní část, jejíž součástí je zasouvací vstupní zásobník papíru a vysouvací lišta pro výstup je v tmavší barvě a plast je jemně texturovaný. Horní část zařízení je světlejší a plasty jsou matné a hladké. Specifickým prvkem tohoto předělu je tenký LED pásek s indikátory stavu. Na čelní straně vlevo se nachází logo výrobce a pravá strana je vyhrazena pro ovládací panel s OLED displejem a ovládacími prvky. Je jemně zapuštěný do zařízení v mírnem úhlu. Toto řešení hodnotíme pozitivně. K ovládacím tlačítkům je lepší přístup a pozorovací úhly displeje jsou také výborné. Uvítali bychom sice trochu větší displej, ale ovládání je praktické. Horní část patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů. V zadní části tiskárny je zadní podavač papíru. Konektor pro zapojení do sítě se nachází také v zadní části. Multifunkce ma jemné zaoblení hran a velmi dobrou ergonomii. Přístup k ovládání i manipulaci s papírem a výměně náplní je pohodlná. Celkové zpracování je ve velmi dobré kvalitě. Plasty jsou pevné a zařízení je při provozu stabilní.

 


 

Funkce All-in-One

Multifunkce patří do skupiny tiskáren typy All-in-One, které nabízejí kromě tisku i plnohodnotné funkce kopírování a skenování. Nechybí automatický oboustranný tisk a plusem modelu je automatický podavač dokumentů s kapacitou 35 stran a oboustranné kopírování. Pochvalu zaslouží bohatá konektivita. Kromě připojení USB kabelem k PC můžete využívat i bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi a Bluetooth. Rozhraní PictBridge je podporováno přes WLAN. Multifunkce podporuje tisk z mobilních zařízení a připojení ke cloudovým službám. Kromě toho je tento model kompatibilní s aplikacemi Canon PRINT Inkjet/ SELPHY, Easy-PhotoPrint Editor a PIXMA Cloud Link. Podporu naleznete i pro zařízení s iOS díky AirPrint. Model Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro je po funkční stránce velmi dobře vybavená tiskárnu.

Rychlost a kvalita tisku

Za minutu vytiskne tiskárna 13 stran A4 v monochromatickém režimu nebo 6,8 stran barevně. Tisk bezokrajových fotografií trvá 43 sekund při formátu 10 X 15 cm. Maximální rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 Dpi. Kvalita tisku je velmi dobrá. Multifunkce zvládá ve výborné kvalitě textové dokumenty, obrázkové prezentace, ale i fotografie. Kvalita samozřejmě záleží i dobře zvoleného typu papíru. Plusem je podpora široké škály typů papíru od klasických až po fotopapíry, magnetický papír a speciální nažehlovací fólie na tmavé i světlé textilie. Vstupní přední zásobník ma kapacitu 100 listů papíru a zadní podavač pojme 100 listů obyčejného papíru nebo 20 listů fotopapíru.

 

Plusy tiskárny

- moderní design
- výborná ergonomie zařízení
- kvalitní tovární zpracování (pevné plasty)
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování)
- bohatá konektivita (bezdrátové připojení)
- podpora tisku z mobilních zařízení
- jednoduché ovládání
- jazyková podpora (menu SK, CZ)
- automatický oboustranný tisk
- ADF (automaticky podavač dokumentů)
- široká škála podporovaných typů papíru
- automatická detekce šířky papíru


Mínusy tiskárny

- malý displej
- absence USB host
- společná kazeta Tricolor pro barevné inkousty
- nízká vytíženost standardních náplní

Náplně do tiskárny

Multifunkce Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro využívá 2 inkoustové kazety. Černou náplň s označením Canon PG-560 a společnou barevnou typu Tricolor s označením Canon PG-561. Ve standardní verzi mají vytíženost 180 stran a ve velkokapacitní verzi XL je to 400 stran černá náplň a 300 stran barevná náplň do tiskárny. Vytíženost kazety při tisku fotografii formátu 10 x 15 cm je přibližně 1 408 černobílých fotografií nebo 76 barevných fotografií se standardními kazetami. Při použití XL kazet je to odhadem 3 200 černobílých a 118 barevných fotografií.

Zhodnocení

Novinka z nabídky Canon je velmi dobré zařízení, co se týče funkcí a kvality tisku do domácnosti, malé kanceláře nebo pro Home Office. Design je moderní a zapadne do každého pracovní prostředí. Výhodou jsou kompaktní rozměry a možnost zvolit si barevné provedení v černé nebo bílé verzi. Ovládání je jednoduché a menu displeje je lokalizováno do 33 jazyků, včetně českého a slovenského. Jako největší mínus vidíme používání společné kazety pro barevné inkousty a nízkou vytíženost standardních náplní. Tím se tento model stává vhodným spíše pro běžné používání v domácnosti, jako pro tisk ve velkém objemu.