Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro

Konec minulého roku byl bohatý na novinky v segmentu tiskáren. Společnost Canon jejich uvedla několik a mezi nové modely patří i multifunkce Canon PIXMA TS7450 Pro v bílém provedení a model s označením Canon PIXMA TS7451 v černé barevné verzi. Jde o multifunkční zařízení typu All-in-One, které využívá tiskovou technologii FINE s rozlišením tisku 4 800 x 1 200 Dpi a podporuje možnosti tisku na širokou škálu typů kreativních médií z mobilu, tabletu nebo PC. Nový model je zařazen do řady tiskáren pro domácnost a malé kanceláře. Kromě bohaté nabídky funkcí zaujme moderním designem s výbornou ergonomií.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, kancelář, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ WLAN rozhraní PictBridge/ Bluetooth
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Pixma Cloud Link
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ cloudové služby
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 403 mm
Hloubka: 364 mm
Výška: 206 mm
Hmotnost: 8,2 kg


Ergonomický moderní design

Model Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro má vzoru předešlých modelů řady PIXMA TS minimalistický elegantní design v dvoutónovém provedení. Spodní část, jejíž součástí je zasouvací vstupní zásobník papíru a vysouvací lišta pro výstup je v tmavší barvě a plast je jemně texturovaný. Horní část zařízení je světlejší a plasty jsou matné a hladké. Specifickým prvkem tohoto předělu je tenký LED pásek s indikátory stavu. Na čelní straně vlevo se nachází logo výrobce a pravá strana je vyhrazena pro ovládací panel s OLED displejem a ovládacími prvky. Je jemně zapuštěný do zařízení v mírnem úhlu. Toto řešení hodnotíme pozitivně. K ovládacím tlačítkům je lepší přístup a pozorovací úhly displeje jsou také výborné. Uvítali bychom sice trochu větší displej, ale ovládání je praktické. Horní část patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů. V zadní části tiskárny je zadní podavač papíru. Konektor pro zapojení do sítě se nachází také v zadní části. Multifunkce ma jemné zaoblení hran a velmi dobrou ergonomii. Přístup k ovládání i manipulaci s papírem a výměně náplní je pohodlná. Celkové zpracování je ve velmi dobré kvalitě. Plasty jsou pevné a zařízení je při provozu stabilní.

 


 

Funkce All-in-One

Multifunkce patří do skupiny tiskáren typy All-in-One, které nabízejí kromě tisku i plnohodnotné funkce kopírování a skenování. Nechybí automatický oboustranný tisk a plusem modelu je automatický podavač dokumentů s kapacitou 35 stran a oboustranné kopírování. Pochvalu zaslouží bohatá konektivita. Kromě připojení USB kabelem k PC můžete využívat i bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi a Bluetooth. Rozhraní PictBridge je podporováno přes WLAN. Multifunkce podporuje tisk z mobilních zařízení a připojení ke cloudovým službám. Kromě toho je tento model kompatibilní s aplikacemi Canon PRINT Inkjet/ SELPHY, Easy-PhotoPrint Editor a PIXMA Cloud Link. Podporu naleznete i pro zařízení s iOS díky AirPrint. Model Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro je po funkční stránce velmi dobře vybavená tiskárnu.

Rychlost a kvalita tisku

Za minutu vytiskne tiskárna 13 stran A4 v monochromatickém režimu nebo 6,8 stran barevně. Tisk bezokrajových fotografií trvá 43 sekund při formátu 10 X 15 cm. Maximální rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 Dpi. Kvalita tisku je velmi dobrá. Multifunkce zvládá ve výborné kvalitě textové dokumenty, obrázkové prezentace, ale i fotografie. Kvalita samozřejmě záleží i dobře zvoleného typu papíru. Plusem je podpora široké škály typů papíru od klasických až po fotopapíry, magnetický papír a speciální nažehlovací fólie na tmavé i světlé textilie. Vstupní přední zásobník ma kapacitu 100 listů papíru a zadní podavač pojme 100 listů obyčejného papíru nebo 20 listů fotopapíru.

 

Plusy tiskárny

- moderní design
- výborná ergonomie zařízení
- kvalitní tovární zpracování (pevné plasty)
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování)
- bohatá konektivita (bezdrátové připojení)
- podpora tisku z mobilních zařízení
- jednoduché ovládání
- jazyková podpora (menu SK, CZ)
- automatický oboustranný tisk
- ADF (automaticky podavač dokumentů)
- široká škála podporovaných typů papíru
- automatická detekce šířky papíru


Mínusy tiskárny

- malý displej
- absence USB host
- společná kazeta Tricolor pro barevné inkousty
- nízká vytíženost standardních náplní

Náplně do tiskárny

Multifunkce Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro využívá 2 inkoustové kazety. Černou náplň s označením Canon PG-560 a společnou barevnou typu Tricolor s označením Canon PG-561. Ve standardní verzi mají vytíženost 180 stran a ve velkokapacitní verzi XL je to 400 stran černá náplň a 300 stran barevná náplň do tiskárny. Vytíženost kazety při tisku fotografii formátu 10 x 15 cm je přibližně 1 408 černobílých fotografií nebo 76 barevných fotografií se standardními kazetami. Při použití XL kazet je to odhadem 3 200 černobílých a 118 barevných fotografií.

Zhodnocení

Novinka z nabídky Canon je velmi dobré zařízení, co se týče funkcí a kvality tisku do domácnosti, malé kanceláře nebo pro Home Office. Design je moderní a zapadne do každého pracovní prostředí. Výhodou jsou kompaktní rozměry a možnost zvolit si barevné provedení v černé nebo bílé verzi. Ovládání je jednoduché a menu displeje je lokalizováno do 33 jazyků, včetně českého a slovenského. Jako největší mínus vidíme používání společné kazety pro barevné inkousty a nízkou vytíženost standardních náplní. Tím se tento model stává vhodným spíše pro běžné používání v domácnosti, jako pro tisk ve velkém objemu.