Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon Pixma TS705

Barevná tiskárna s podporou domácího asistenta

Barevná 5 inkoustová Tiskárna Canon Pixma TS705 nabízí kromě příjemného designu a kompaktní velikosti i podporu Wi-Fi a domácích asistentů Amazon Alexa a Google Asistent. Navzdory malým rozměrům má bohatou funkční výbavu a nadstandardní konektivitu. Pokud hledáte spolehlivou tiskárnu, která vám zaručí vysokou kvalitu tisku a efektivní provoz v malé firmě, nebo domácí kanceláři je tu šance, že vás tento model zaujme.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi / Bluetooth
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ skenování z mobilu/ AirPrint/ Google Cloud Print
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 372 mm
Hloubka: 365 mm
Výška: 149 mm
Hmotnost: 5,4 kg

Moderní design

Nový model Canon nahrazuje starší a velmi oblíbený model Canon Pixma iP7250. Kromě mírné inovace uvnitř se dočkal nový model i změny designu. Lesklý plast nahradila matná verze černé. Boční hrany jsou zaoblené, ale vrchní seříznutí zmizelo a tiskárna tak působí celistvější a díky 18 % zmenšení velikosti i kompaktnější. Přibyl 2-řádkový LCD displej a změnou prošel i vstupní zásobník. Barevná tiskárna Canon Pixma TS705 vypadá velmi pěkně a stylově. Po vizuální stránce jí není, co vytknout.

 

Funkce a podpora domácích asistentů

Model Canon Pixma TS705 je předurčen pro tisk fotografií a barevných dokumentů. Svým výkonem a funkcemi dokáže pokrýt potřeby, nejen v domácnosti, ale také v menší kanceláři. Díky bohaté konektivitě můžete tiskárnu zapojit vysokorychlostním USB portem k počítači a notebooku, ethernet kabelem do LAN sítě a nechybí ani podpora bezdrátového připojení. Pomocí připojení k Wi-Fi, tak můžete využívat tisk z mobilních zařízení. Bohatou nabídku rozhraní doplňuje Bluetooth. Trochu zamrzí, že tiskárna zvládá v bezdrátové síti pouze pásmo 2,4 GHz. Kromě tisku z mobilu podporuje tiskárna i AirPrint, Google Cloud Print a tisk z cloudových úložišť. No největším překvapením je podpora domácích asistentů. Tiskárna Canon Pixma TS705 si rozumí s Amazon Alexa a Google Assisstant. Přestože se nejedná o multifunkci s interním skenerem, tiskárna si poradí se skenovanými dokumenty přímo z vašeho mobilu pomocí aplikace. Skenovaný (foto) dokument, dokáže převést na PDF dokument, nebo vytisknout. Samozřejmostí pro tento model je automatický oboustranný tisk. Nechybí podpora přímého tisku disků a za pomoci aplikace Nail Sticker Creator, umožní tisknout i nálepky na nehty.

Rychlost a kvalita tisku

Canon Pixma TS705 dokáže tisknout v maximálním rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne přibližně 10 stran barevně a 15 stran v černobílém režimu v max. formátu A4. Zvládá dobře bezokrajový tisk fotografií o rozměrech 10 x 15 cm, a to za necelých 21 sekund. Tisk potřebný pro vytištění první strany je 8 sekund černobílé a 10 sekund barevně. Tento model podporuje širokou škálu různých typů papíru. Kromě obyčejného papíru s gramáží 64 - 105 g/ m2, můžete používat i lesklý, pololesklý a matný fotopapír, jakož i jiné umělecké papíry, magnetický fotopapír, listrovaný papír a foto nálepky. K tomu všemu nabízí tiskárna možnost potisku disků. Vstupní zásobník s kapacitou 250 listů doplňuje zadní podavač na 100 listů nebo 20 fotopapírů. Kvalita je na vysoké úrovni. Tento model se za svůj výsledek určitě nemusí stydět.

 

Plusy tiskárny

- moderní, stylový design
- kvalitní tovární zpracování
- matný povrch (méně náchylný na otisky)
- kompaktní velikost
- bohatá konektivita
- podpora domácích asistentů
- barevný tisk
- kvalita tisku
- potisk disků a tisk nálepek na nehty
- možnost skenování pomocí mobilu
- automatický oboustranný tisk
- podpora volitelných velkokapacitních náplní
- lokalizace menu v SK, CZ (spolu 32 jazyků)

Mínusy tiskárny

- vyšší hlučnost
- menší LCD displej (2-řádkový)
- neobsahuje hostitelský USB port
- Wi-Fi pouze v pásmu 2,4 GHz

Náplně do tiskárny

Model Canon Pixma TS705 stejně, jako jeho předchůdce Canon Pixma iP7250 používá pro tisk 5 samostatných inkoustů. Kromě černého CLI-581BK i pigmentový černý PGI-580PGBK (fotografický modrý) a barevné inkousty azurový CLI-581C, purpurový CLI-581M a žlutý CLI-581Y. Výhodou je, že kromě standardní velikosti, můžete zvolit i velkokapacitní kazety XL a XXL s vysokou výtěžností.

Zhodnocení na závěr

Barevná tiskárna Canon Pixma TS705 je dobrým nástupcem dopredávajúceho se modelu Canon Pixma iP7250. Ten patřil mezi nejprodávanější fotografické tiskárny pro domácnost. Nový model má pěkný, neotřelý design a dobré zpracování. Jde sice stále o plast, ale v matné verzi a dostatečně pevný. Displej je menší, ale pro informace o stavu náplní a pohyb v menu postačující. Co je plusem je lokalizace v CZ a SK jazyce, kromě jiných, spolu až 32 jazyků. Tento model jde s dobou a podpora domácího asistenta jistě potěší. Nejde sice o multifunkci, ale o monofunkční tiskárnu, takže vestavěný velkoplošný skener musíte oželet. Jako náhradu můžete využít přes aplikaci skenování z vašeho mobilu. Je to docela pohodlné řešení. Tiskárna Canon Pixma TS705 má intuitivní ovládání a díky rozměrům zapadne do každé kanceláře nebo pracovního koutu v domácnosti. Ušetřit na nákladech lze používáním automatického oboustranného tisku a velkokapacitních XXL náplní. Zvolit můžete také alternativní náplně, s nimiž dokážete ušetřit až 40 % nákladů.