Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Canon PIXMA TS5350/ TS5351/ TS5352/ TS5353

Novinka v minimalistickém designu stvořená pro kreativce

Koncem léta představila společnost Canon nové tiskárny pro evropský trh řady Canon PIXMA TS. Modely Canon PIXMA TS3350, Canon PIXMA TS5350, Canon PIXMA TS6350 a Canon PIXMA TS8350 jsou určeny pro kreativní uživatele do domácností, studentům, ale i do menších grafických studií. Využití by našli taky u živnostníka pro marketingový tisk. Tyto nové modely jsou připraveny podpořit množství kreativity celé domácnosti při tisku, správě fotografií a různých uměleckých projektech. Pomocí aplikací přímo od výrobce a podpory pro širokou škálu médií se možnosti tisku rozšířené od běžného a fotografického papíru pro tisk samolepek, magnetek, nálepek na nehty a nažehlovacích médií. Nejen moderní design, ale hlavně nové, svěží barevné provedení doslova přilákají oči zákazníků.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: menší grafické studio, domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ WLAN PictBridge/ Wi-Fi/ Bluetooth
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ PIXMA Cloud Link/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 403 mm
Hloubka: 315 mm
Výška: 148 mm
Hmotnost: 6,3 kg
 

Design v svěžích barvách

 
Multifunkce Canon PIXMA z modelové řady TS5300 je v nabídce ve 4 barevných provedeních. Klasickou bílou a černou matnou doplňují verze v růžové a zelené barvě. Přestože jde parametrově o totožný model, výrobce označil každé barevné provedení vlastním označením. Proto se setkáte s označením modelů: Canon PIXMA TS5350 - černá, Canon PIXMA TS5351 - bílá, Canon PIXMA TS 5352 - růžová a Canon PIXMA TS5353 - zelená. Povrch pevných plastů je v matném provedení. Zařízení kombinuje 2-tónové barevné schéma, předělené uprostřed zajímavou lištou s LED indikátory stavu. Design je moderní a multifunkce působí svěže a stylově. Hrany zařízení jsou jemně zaoblené a celková ergonomie je velmi dobrá. Ovládací prvky na předním zaklapávacím panelu jsou logicky rozmístěny a přístup je pohodlný. Horní část zařízení patří otevíracímu plastovému krytu, pod kterým je plochý skener CIS. Vzadu je vstup pro podávání papíru. Na ovládacím panelu na čelní straně se nachází vlevo logo výrobce a v pravé části nízkoprofilové ovládací tlačítka a 1,44 "OLED displej. Pro rychlé připojení najdete tlačítko QR a Wireless Connect. Ve spodní části vpředu je vstupní zásobník papíru a nad ním výstup papíru s vysouvací lištou. Tento model podporuje 2-směrné podávání papíru. V zadní části se nacházejí již pouze konektory pro zapojení do sítě a připojení usb kabelem k počítači. Design si zaslouží kladné hodnocení. Multifunkce Canon PIXMA TS5350/ 51/ 52/ 53 působí hned na první pohled stylovým, moderním dojmem. Minimalistický design, kompaktní rozměry a svěží barevné provedení ji předurčují do moderní domácnosti nebo malé kanceláře. V balení kromě zařízení najdete inkoustové kazety FINE s černou a barevnou-tricolor náplní, napájecí kabel, instalační disk a manuály. Přímo z krabice balení si můžete pomocí QR kódů stáhnout aplikace Canon PRINT Inkjet/ Selphy, Easy-PhotoPrint Editor a Creative Park pro iOS a Android.
 
 

Funkce (All-on One)

 
Model Canon PIXMA TS5350/ 51/ 52/ 53 je multifunkcí typu All-on-One. Obsahuje kromě funkce tisku i funkci kopírování a skenování. Vše v jednom kompaktním zařízení. Pochvalu zaslouží výborná konektivita, kterou ocení hlavně příznivci fotografování. Kromě podpory bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi, Bluetooth, Apple AirPrint, Google Cloud Print a Mopria, podporuje tiskárna i PictBridge (WLAN). Nechybí ani podpora tisku pro cloudové úložiště a sociální sítě. Uživatelé sociálních sítí mohou své fotografie tisknout pomocí aplikace Canon Print v typickém čtvercovém formátu o rozměrech 9 x 9 cm nebo 13 x 13 cm. Ovládání je pohodlné díky přehledným informacím na displeji. Zařízení snadno nastavíte. Na výběr máte jazykové menu na displeji v 33 jazyků, včetně slovenského a českého. Množství funkcí doplňuje automatický oboustranný tisk pro úsporu papíru a automatická detekce šířky papíru.
 
 
Rychlost a kvalita tisku
 
Multifunkce tlačí inkoustovou technologií v rozlišení tisku 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 13 stran v monochromatickém režimu nebo 6,8 stran v barevném režimu. Rychlost skenování je 14 stran za minutu. Bezokrajový tisk fotografií formát 10 x 15 cm vytiskne zařízení přibližně za 36 sekund. Manipulace s papírem je pohodlná. Papír lze uložit do předního vstupního zásobníku s kapacitou 100 listů papíru, nebo do zadního zásobníku s kapacitou s kapacitou 100 listů pro běžný papír, nebo 20 listů fotografický papír. Maximální formát papíru je A4. Zařízení podporuje širokou škálu médií. Tisknout můžete kromě klasického kancelářského papíru a různých typů fotografického papíru i na samolepící fotografické nálepky, magnetický papír na magnetky a nažehlovací fólie pro světlé i tmavé tkaniny. Kvalita tisku černobílých dokumentů je díky pigmentovému inkoustu výborná. Dokumenty jsou ostré a černá sytá. Kvalitu barevných fotografií na velmi vysoké úrovni získáte použitím originálních papírů.
 
 
Plusy tiskárny
 
- moderní svěží design
- 4 barevná provedení
- kvalitní tovární zpracování
- ergonomie
- funkce (All on One)
- barevný tisk na širokou škálu médií
- kvalita tisku
- duplex
- automatická detekce šířky papíru
- bezokrajový tisk fotografií
- konektivita
- podpora mobilního tisku
- podpůrné aplikace výrobce
- jednoduché ovládání
- cena
 
Mínusy tiskárny
 
- černobílý displej
- společná barevná kazeta tricolor
 

Náplně do tiskárny

 
Multifunkce Canon PIXMA TS5350/ 51/ 52/ 53 používá hybridní inkoustový systém se dvěma kazetami FINE s inkoustem ChromaLife 100, pro uchování kvality vytištěné (dlouhotrvající) fotografie na originální média, až po dobu 100 let. Standardní kazeta PG-560 s černým pigmentovým inkoustem má vytíženost 180 stran. Barevná kazeta tricolor CL-561, má kapacitu 180 stran. Tiskárna podporuje i používání velkokapacitních náplní XL. S černou náplní PG-560XL vytisknete 400 stran a s barevnou PG-561XL náplní 300 stran (A4/ 5% pokrytí).
 

Zhodnocení

 
Z této multifunkce vytěžíte maximum pro tisk a personalizaci fotografií i pro kreativní projekty. Nabízí vše, co moderní uživatel potřebuje. Funkce tisku, kopírování a skenování ve výborné kvalitě. Výbornou konektivitu a rozšířené možnosti editace fotografií a dokumentů pomocí aplikací přímo od výrobce, které jsou ke stažení zdarma. Ovládání a přehledný displej vám zajistí komfortní používání tohoto modelu. Náklady na tisk si můžete snížit používáním automatického oboustranného tisku a vhodným nastavením parametrů tisku. Jediné, co hodnotíme jako mínus je používání jedné kazety tricolor pro barevný tisk. Naopak velké plus si zaslouží stylový, moderní design a svěží barevné verze, ve kterých je multifunkce v nabídce. V pastelové zelené barvě vypadá velmi zajímavě.