Kancelář a škola

Canon PIXMA TR4650

Pokud pracujete z domova nebo se pohybujete mezi kanceláří ve firmě a domácí kanceláří je dobrá tiskárna, kterou můžete ovládat z jakéhokoli místa plusem. Přesně takovou je i multifunkce Canon PIXMA TR4650. Tato univerzální tiskárna nabízí čtyři plnohodnotné funkce: tisk, kopírování, skenování, faxování a bezproblémové možnosti připojení k Wi-Fi a Cloudu. Právě to je výhodou pro Home Office.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost : domácnost, malá kancelář, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Pixma Cloud Link
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 435 mm
Hloubka: 295 mm
Výška: 189 mm
Hmotnost: 5,8 kg

Design

Model Canon PIXMA TR4650 má kompaktní rozměry a příjemný ergonomický design. Provedení je v klasické černé barvě nebo v bílé pod označením Canon PIXMA TR4651. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni a plasty jsou pevné. Horní část je vyhrazena pro plochý skener s automatickým podavačem dokumentů a ovládacímu panelu. Ten je umístěn na levé straně a obsahuje 2řádkový informační displej, ovládací tlačítka, numerickou klávesnici a stavové diody. Po otevření celé horní části má uživatel přístup k inkoustovým kazetám. Čelní strana zařízení je předělena na střední prostor s otevíracím krytem a boční strany. Po otevření krytu se dostáváme ke dvěma zásobníkům papíru, spodní slouží ke vstupu papíru s kapacitou 100 listů a vysouvací lišta nad ním pro výstup tisku. Konektory jsou umístěny na zadní straně tiskárny. Tiskárna působí příjemným moderním dojmem a přístup k ovládání je pohodlný.

 

Funkce 4 v 1

Jak jsme již zmínili tato tiskárna je univerzálním zařízením s funkcemi barevného tisku, kopírování, skenování a faxu. Má podporu automatického oboustranného tisku a nechybí ani automatický podavač dokumentů (20 listů) pro skener. Konektivita je u tohoto modelu zastoupena dvěma způsoby a to klasickým USB připojením k počítači nebo notebooku a bezdrátovým připojením pomocí Wi-Fi. S bezdrátovou konektivitou souvisí také podpora tisku z mobilních zařízení a tisku z Cloudu. Podporovány jsou cloudové služby Disk Google. OneDrive, Dropbox a Evernote. Pokud používáte zařízení s iOS, můžete tisknout také prostřednictvím funkce Apple AirPrint. Za zmínku stojí také podporovaná aplikace PIXMA Cloud Link. Multifunkce Canon PIXMA TR6450 je kompatibilní s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant, kterými uživatel dokáže pomocí příkazů vytisknout výchozí strany, zkontrolovat hladinu inkoustu nebo zapnout, vypnout zařízení.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi v monochromatickém a barevném režimu. Za minutu vytiskne 8,8 stran černobíle nebo 4,4 stany barevně. Tisk fotografií formátu 10 x 15 cm zvládne za necelých 65 sekund. Na první výtisk potřebuje přibližně 11 sekund v monochromatickém režimu nebo 19 sekund v barevném režimu. Tiskárna tiskne na širokou škálu typu papírů až do formátu A4. Skener pracuje v rozlišení 600 x 1200 Dpi. Rychlost skenování je 3,5 ms/ řádek (300 Dpi) barevně nebo 1,5 ms/ řádek (300 Dpi) v odstínech šedé. Kopírovat můžete ve 3 polohách (koncept, standardní, vysoké) s nastavením intenzity 9 úrovní s rychlostí 2,7 strany/min barevně nebo 6,4 strany černobílé. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni, podání černé je výborné a barevný tisk má dostatečnou sytost nejen pro barevné dokumenty, ale i fotografie.

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní velikost a praktická design
- jednoduché ovládání
- menu ve 32 jazycích
- funkce 4 v 1
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- Wi-Fi
- podpora tisku z mobilních zařízení, z Cloudu
- kvalita tisku
- podpora hlasových asistentů
- poměr výkon a cena

Minusy tiskárny

- malý 2 řádkový displej
- menší kapacita zásobníku papíru

Náplně do tiskárny

Do tiskárny Canon PIXMA TR4650 jdou dvě inkoustové kazety s označením Canon PG-545 černá barva Canon CL-546 Tricolor s vytížeností 180 stran. Pro tento model jsou dostupné také velkokapacitní náplně s kapacitou 300 stran barevná a 400 stran černá náplň.

Zhodnocení

Za poměr výkonu, funkcionality a ceny řadíme tento model k těm výhodnějším pro tisk v domácnosti nebo malé kanceláři. Přestože se nejedná o tiskárnu s tankovým systémem jsou náklady na tisk s použitím XL náplní přijatelné. Tento model splní vše, co potřebujete do malé nebo domácí kanceláře, výborná funkcionalita, spolehlivý výkon, bezdrátová konektivita a jednoduché ovládání. Trochu zamrzí malý pouze 2řádkový monochromatický LCD displej.

Výhodnost nákupu: 4/ 5