Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon Pixma TR150 (s batérií)

Přenosná tiskárna k notebooku s baterií

Kompaktních přenosných tiskáren, které jsou vhodné pro použití při cestování není mnoho. V nabídce prodejců je najdeme v počtu, který sečteme snad na jedné ruce. Proto nás potěšil nový model přenosného zařízení v portfoliu výrobce Canon, pod označením Pixma TR150. Nepotřebujete bezpodmínečně žádnou zásuvku elektřiny, abyste mohli tisknout. Vystačíte si s dobíjecí baterií a pokud vám dojde zachrání vás Powerbanka, kterou si k tiskárně rychle připojíte. Tento nový model bude doplňovat starší přenosnou tiskárnu Canon Pixma iP110.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá firma (živnostník), obchodní cestující, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB - C/ Wi-Fi (2,4 GHz - 5 GHz)
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Pixma Cloud Link/ Mopro/ Canon Print Service
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (manuální)
Displej: ano (OLED 1,44 ")


Rozměry a hmotnost

Šířka: 322 mm
Hloubka: 210 mm
Výška: 66 mm
Hmotnost: 2,1 kg (2,3 kg s baterií)

 

Příjemný design na cesty

Nová přenosná tiskárna vychází z designu předešlého modelu Pixma iP110. Má skoro stejné rozměry a jen o něco vyšší hmotnost. Hrany mají mírně zaoblení a zařízení působí ergonomičtější. Plast získal jemnou texturu, díky které vypadá tiskárnu modernější. Největším překvapením je malý ovládací panel ukrytý na vrchní straně pod krytkou. Po jejím otevření se uživatel dostane k malému černobílému OLED displeji a směrovému tlačítku pro ovládání. Na 3,6 cm velkém displeji si můžete okamžitě zkontrolovat hladinu inkoustových náplní, intenzitu signálu bezdrátového připojení a informace o tisku. Informace o kapacitě baterie jsou viditelné přímo na baterii, která se nachází v zadané části tiskárny. Díky 4 LED diodám si víte zjistit, jaká energie ještě baterii zbývá. Vstup papíru je vzadu. Klasickým vytažením podpůrných lišt si zajistíte podporu pro více listů papíru. Výstup papíru se nachází vpředu. Výstupní slot je chráněn úzkou krytkou. Na pravé straně zařízení je USB port pro kabel nabíjení nebo připojení USB - C kabelu do powerbanky, autonabíječky. Tiskárna můžete samozřejmě zapnout i do elektrické sítě pomocí kabelu se zabudovaným zdrojem. Vrchní kryt po otevření ukrývá ovládací panel, a ještě jedno víko, kde je prostor na dvě inkoustové kazety. Zařízení disponuje i zámkem proti odcizení. Kvalita továrního zpracování je výborná. Použité plasty jsou pevné a díky jemné textuře zařízení v rukou při přenášení neklouže. Celkový design je příjemný a oproti staršímu modelu přenosné tiskárny Canon je to skvělý krok dopředu.

 

                


Funkce s přidanou hodnotou

Barevná přenosná tiskárna Canon Pixma TR150 dokáže tisknout až do formátu A4. Největší výhodou je bezdrátová konektivita pomocí Wi-Fi v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz. Tisk lze z připojených mobilních zařízení nebo cloudových služeb. Tento model je doslova bezkabelový, protože se nemusíte starat nejen o připojení k počítači, ale ani o zapojení do elektrické sítě. Odpojitelná, lithium-iontová baterie má vytíženost 330 stran a čas do úplného nabití je přibližně 2 hodiny 20 minut. Tiskárna podporuje bezokrajový tisk a oboustranný tisk manuálně. Velmi dobrou funkcí je možnost uložit si až 5 voleb pro rychlý tisk nebo opakující se úlohy. Přenosná tiskárna Canon Pixma TR150 nabízí ještě jednu zajímavou funkci a tou je podpora inteligentních asistentů a automatizace (Amazon Alexa, Google Assistant).


Rychlost a kvalita tisku

Navzdory malým rozměrům dokáže tiskárna vytisknout za minutu 9 stran v monochromatickém režimu nebo 5,5 stran barevně. Kvalita tisku v nejvyšším rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi je ostrá s velmi dobrým podáním černé. Za to vděčí zařízení pigmentovému černému inkoustu. Vstup papíru je omezen na max. 50 listů. Kromě běžného kancelářského papíru podporuje Canon Pixma TR150 tisk na papír s vysokým rozlišením Canon (HR-101N), lesklý Canon Plus II (PP-201), matný Canon (MP-101), oboustranný matný Canon (MP-101D), obálky, odnímatelné fotografické nálepky (RP-101), ale i magnetický fotografický papír (MG-101).


Plusy tiskárny

- kompaktní přenosná velikost
- nízká hmotnost
- kvalita továrního zpracování
- konektivita Wi-Fi (2,4 GHz -5 GHz)
- mobilní konektivita
- podpora inteligentních asistentů a automatizace
- napájení dobíjecí baterií (možnost připojení powerbanky)
- jednoduché ovládání
- kvalita tisku
- 5 šablon pro rychlou volbu tisku
- podpora alternativních náplní


Mínusy tiskárny

- cena zařízení
- náklady na tisk
- cena originálních náplní


Náplně do tiskárny

Přenosná tiskárna Canon Pixma TR150 tlačí barevně inkoustovou technologií a pro tisk využívá 2 samostatné náplně. ChromaLife 100. Inkoustová náplň s černým pigmentovým inkoustem s označením Canon PGI-35BK má vytíženost 191 stran a barevná náplň CLI -36 tricolor má vytíženost 249 stran. Pro tento model jsou dostupné i alternativní náplně, které jsou plně kompatibilní a značně sníží náklady na tisk.

Využití nebo sbalte si kancelář na cesty

Navzdory vyšší ceně nás přenosná barevná tiskárna Canon Pixma TR150 kladně překvapila. V malém kompaktním těle zařízení s příjemným designem ukrývá vše, co uživatel na cestách potřebuje. Výrobce uvádí tento model sloganem "sbalte si kancelář na cesty". Plusem je intuitivní, pohodlné ovládání a to buď přímo z mobilu nebo na ovládacím panelu. Bezdrátová konektivita pomocí Wi-Fi v pásmu 2,4 GHz a 5 Ghz a podpora inteligentních asistentů a systému IFTTT je dalším plusem. Pokud potřebujete při své práci tiskárnu, kterou můžete klidně vložit do kufříku a kdykoliv vytáhnout a tlačit, tento nový model by vás mohl zaujmout.