Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon Pixma G7040 MegaTank

Pracant do malé kanceláře

Společnost Canon Europe rozšířila své stávající portfolio série MegaTank o dvě tankové inkoustové tiskárny vybaveny automatickým podavačem dokumentů (ADF). Jde o barevnou multifunkci 4-v-1 Canon PIXMA G7040 a monochromatickou multifunkci 3-v-1 Canon PIXMA GM4040. Tyto modely by měly uspokojit uživatele, kteří potřebují ekonomické zařízení s možností automatického oboustranného tisku a automatického vypnutí. Tyto multifunkce se dokonale hodí pro produktivní domácí kancelář nebo malou pracovné skupinu. Všude tam, kde je potřebná nízkorozpočtová velkoobjemová multifunkce, při zachování nejvyšší kvality tisku a bohaté konektivity. Vyšší model Canon PIXMA G7040 toho nabídne více a výhodou je barevný tisk. Levnější model Canon PIXMA G4040 tlačí pouze v monochromatickém režimu. Nás zaujala barevná multifunkce G7040, jejíž cena se pohybuje kolem 9 990 CZK.

 


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá až středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Pixma Cloud Link/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 403 mm
Hloubka: 369 mm
Výška: 234 mm
Hmotnost: 9,6 kg


Kompaktní design s malým displejem

Design zařízení se může pochlubit výbornou ergonomií a velmi pohodlným přístupem k ovládacím prvkům. Kladné hodnocení si zaslouží i manipulace s papírem a doplňování inkoustu do tankového zásobníku. Trochu na rozměrech přidal tiskárně automaticky podavač dokumentů. Přesto má multifunkce kompaktní velikost a umístěte ji klidně i na pracovní stůl. První, co nás upoutalo byl velmi malý pouze informační displej, který se jaksi k celkovému vzhledu zařízení nehodí. Ale je to viacmennej jen detail, který nemá na výkon kvalitu tisku vliv. Vrchní část patří plochému skeneru s automatickým podávačem dokumentů. Na přední straně dominuje velký ovládací panel s tlačítky, numerickou klávesnicí a již zmíněným malým 2-riakovým čb displejem. Panel je vyklápěcí a je umístěn ve středu. Čitelnost je velmi dobrá z jakéhokoliv úhlu. Levou stranu zabírá nádržka na černý inkoust a barevné náplně jdou do 3 oddělených nádržek integrovaného zásobníku vpravo. Pod ovládacím panelem je výstup papíru s výsuvnou lištou a pod ním se nachází šuplíkový, vstupní zásobník papíru. V zadní části se nachází volitelný vstup papíru. Konektory pro zapojení jsou v zadní části zařízení. Celkový design v černém barevném provedení s jemně zaoblenými hranami je příjemný. Tovární zpracování je kvalitní a plasty jsou pevně. Jedinou výtku máme k příliš malému displeji. Na velkém ovládacím panelu je dost místa. Značnou část zabírají ovládací tlačítka a malý displej tam zaniká. Větší dotykový displej by se nám více líbil a zredukoval by tím i počet tlačítek.

 


Funkce nezklamou

Model Canon G7040 MegaTank nabízí 4 plnohodnotné funkce v jednom zařízení. Kromě barevného tisku s podporou duplexu obsahuje funkce kopírování, skenování s automatickým podávacím dokumentů a fax. Nechybí ani bohatá konektivita. Kromě klasického připojení k pc můžete využít i bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi a zapojení ethernetovým kabelem do LAN sítě. K dispozici je technologie Cloud Link a samozřejmostí je možnost tisku z mobilních zařízení s iOS, Androidem a Windows 10 Mobile. Mobilní konektivita je rozšířena o AirPrint, Google Cloud Print, technologii Mopro a aplikace Canon PRINT Inkjet/ SELPHY, Easy-PhotoPrint Editor a Message In Print.

 

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tlačí inkoustovou technologii v max. formátu A4 v rozlišení tisku 4 800 x 2 400 Dpi. Za minutu vytiskne tiskárna 13 stran v monochromatickém režimu nebo 6,8 stran barevně. Bezokrajový tisk fotografií o rozměrech 10 x 15 cm zvládne přibližně za 45 sekund. Kvalita je díky černému pigmentovému inkoustu výborná a text dokumentů je ostrý. Zařízení podporuje tisk na širokou škálu různých typů papíru.

Typy podporovaného papíru: Obyčejný papír, papír s vysokým rozlišením (HR-101N), lesklý fotografický papír Plus II (PP-201), fotografický papír Pro Platinum (PT-101), fotografický papír Pro Lustr (LU-101), pololesklý fotopapír Plus Semi-gloss (SG-201), lesklý fotografický papír (GP-501), matný fotografický papír (MP-101).

Volitelní média: Obálka, odnímatelné fotografické nálepky (RP-101, magnetický fotografický papír (MG-101), oboustranný matný (MP-101D) a nažehlovací fólie na tmavé tkaniny (DF-101).

Kapacita zásobníků papíru na vstupu je 100 listů zadní pro obyčejný papír nebo 20 listů fotografického papíru. Přední vstupní zásobník má kapacitu 250 listů papíru. Podavač dokumentů je přizpůsoben na 35 listů jednostranně.
 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní ergonomický design
- multifunkce 4 v 1
- rychlost a kvalita tisku
- pigmentový černý inkoust
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- bohatá konektivita (USB, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, LAN)
- integrovaný tankový zásobník
- jednoduché ovládání
- lokalizace CZ/ SK (32 jazyků)
- nízké náklady na tisk


Mínusy tiskárny

- pouze 1 pigmentový inkoust (černý), barevné dye-based
- malý 2řádkový čb displej


Náplně do tiskárny

Model Canon G7040 MegaTank tlačí pomocí 4 inkoustů, které se doplňují do nádržek integrovaného tankového zásobníku. Černý inkoust má vytíženost 6 000 stran a nádržku můžete naplnit 3 lahvičkami, které jsou v balení, což vám zabezpečí 18 000 stran tisku. Barevné inkousty mají kapacitu 7 700 stran tisku dokumentů nebo 2 200 barevných fotografií. Barevné inkousty azurový, purpurový a žlutý jsou na bázi barviva (dye-based), zatímco černý je už pigmentový. Škoda, že výrobce nezvolil všechny pigmentové inkousty, stále více výrobců k tomu přistupuje u barevných tiskáren. V balení naleznete 6 ks inkoustů (3 x černý inkoust a 3 barevné inkousty (C/ M/ Y).

 

                              


Zhodnocení

Multifunkce Canon G7040 ze série MegaTank je dobrou volbou do domácnosti s více uživateli, do kanceláře živnostníka nebo do malé pracovní skupiny, kde se vyžaduje nízkonákladový kvalitní tisk. Toto univerzální řešení pro tisk, kopírování, skenování a faxování splňuje požadavky pro moderní kancelář. Nabízí bohatou konektivitu, výbornou funkčnost a jednoduché ovládání. Velkým plusem je výborná manipulace s papírem a komfortní doplňování inkoustu. Čas a náklady si můžete snížít používáním automatického oboustranného tisku a automatickým podávačem dokumentů. Jako mínus hodnotíme malý čb displej na ovládacím panelu, přeplněném tlačítky. Na ovládacím panelu je dost místa pro dostatečně velký dotykový displej, který bychom určitě přivítali. Někteří výrobci už přecházejí na pigmentové inkousty všech barev. Při tomto modelu je pigmentový inkoust pouze černý. Kvalita tisku je však na velmi dobré úrovni.