Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon Pixma G4040 MegaTank

Monochromatická multifunkce 3 v 1

Druhým z modelů, který se dostal před nedávnem na trh je multifunkce Canon Pixma G4040 ze série MegaTank. Oproti modelu G7040 jde o monochromatickou tiskárnu, bez faxu. Přesto má tento model, co nabídnout a není ochuzen o výbornou konektivitu. Navíc v jeho prospěch hraje nižší cena. Velkým plusem jsou nízké náklady na tisk, což je ideálním řešením pro malé pracovní skupiny a domácnosti, kde se vyžaduje hospodárnost provozu a tisku.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová monochromatický
Použití firma/ domácnost: menší pracovní skupina, domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Canon Print/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 403 mm
Hloubka: 369 mm
Výška: 234 mm
Hmotnost: 9, 2 kg


Příjemný design s malým displejem


Monochromatická multifunkce Canon G4040 MegaTank má jednoduchý, ale pěkný design, velmi dobrou ergonomii a kompaktní velikost. Jemně zaoblené hrany a praktické uspořádání ovládacích prvků hodnotíme kladně. Výtku máme zase k příliš malému čb pouze 2-řádkovámu displeji. Na dost velkém ovládacím panelu se jaksi ztrácí. Horní část patří plochému skeneru a masivním podavačem předloh. Přední část je rozdělena na vyklápěcí panel s displejem a ovládacími tlačítky. Pod ním se nachází výstup papíru s výsuvnou lištou, pod kterým je zasouvací vstupní zásobník papíru. Na levé straně je umístěn integrovaný tankový zásobník s jednou nádržkou pro černý inkoust. Nádržka ma průhledné okénko s měrkou pro vizuální kontrolu stavu náplně. Vzadu najdete ještě jeden vstupní podavač papíru na volitelné média a potřebné konektory. Celkový design zařízení je příjemný, navzdory malému displeji, který se rozhodl výrobce dát do obou nových modelů. Tovární zpracování je kvalitní, použitý plast je pevný a tiskárna je při provozu stabilní.

 

Funkce vyšší třídy

Ani po funkční stránce se multifunkce nemusí stydět. Za barevným modelem G7040 v ničem nezaostává. Nabízí plnohodnotné funkce tisku, kopírování a skenování. Jediné, co budete muset oželet je fax. Konektivita je zastoupena klasickým způsobem připojení k PC a to usb kabelem. Další možnost je zapojení pomocí ethernet kabelu do LAN sítě. Nechybí bezdrátové připojení díky Wi-Fi a podpora tisku z mobilních zařízení. Plusem je automatický podavač předloh s novou konstrukcí na 35 listů, který zrychlí kopírování a skenování vícestránkových dokumentů. Nesmime zapomenout funkci automatického oboustranného tisku, která přispívá v vyšší efektivitě a úspoře papíru. Ovládání je jednoduché a pohodlné. K úspoře energie přispívá i automatické vypínání zařízení.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Canon G4040 MegaTank tlačí v rozlišení 1 200 x 600 Dpi v monochromatickém režimu. Za minutu vytiskne 13 stran ve formátu A4. Při oboustranném tisku je to přibližně 6,8 stran. Celková kapacita papíru na vstupu je 350 listů. Přední zásobník ma kapacitu 250 listů a zadní podavač je určen pro 100 listů. Tisk v monochromatickém režimu dosahuje výbornou kvalitu a to díky vylepšenému černému pigmentovému inkoustu. Výsledkem je ostrý, zřetelný text s výborným podáním černé a její odstínů. Kvalitou nezaostává ani skenování a kopírování dokumentů. Navíc disponuje zařízení i automatickým podávacím předloh s kapacitou 35 listů.

 

Plusy tiskárny

- design (ergonomie, kompaktní rozměry)
- kvalitní tovární zpracování
- multifunkce 3 v 1
- rychlost tisku
- kapacita papíru na vstupu (250 + 100 listů)
- automatický podavač dokumentů
- konektivita
- vysoká výtěžnost inkoustu (3 lahvičky v balení)
- podpora tisku z mobilních zařízení

Mínusy tiskárny

- pouze čb tisk
- malý 2řádkový čb displej
- trochu vyšší hlučnost

Náplně do tiskárny

Multifunkce Canon Pixma G4040 MegaTank používá k tisku černý pigmentový inkoust. Ten se doplňuje z lahviček přímo do nádržky tankového zásobníku, který je integrován v levé části zařízení. Vytíženost na jedno doplnění náplně GI -40 je 6 000 stran. Přímo v balení najdete 3 x lahvičku inkoustu s vysokou výtěžností, kterými vytisknete až 18 000 stran.

 

Zhodnocení

Pokud potřebujete spolehlivou multifunkci do domácnosti nebo kanceláře pro malou pracovní skupinu a obejdete se bez barevného tisku je tento model dobrá volba. Dokáže tisknout, kopírovat a skenovat ve výborné kvalitě. Díky dostatečné vstupní kapacitě papíru a tankovému zásobníku inkoustu s jednoduchým doplňováním bude zařízení pracovat efektivně, bez zbytečných přestávek kvůli neustálemu doplňování spotřebního materiálu. Konektivita je bohatá, nechybí nic podstatného, ​​ani podpora tisku z mobilních zařízení. Plusem je duplex (automatický oboustranný tisk) a ADF (automatický podavač dokumentů). I v maličké firmě tak můžete tisknout vysoce produktivně s nízkými náklady. Jako mínus může být pro někoho pouze čb tisk. V tom případě je tu model Canon Pixma G7040 MegaTank, který tlačí v barevném režimu a navíc má fax. Naše výtka patří malému displeji, který kazí jinak celkem příjemný design zařízení. V prodeji by se měla multifunkce objevit právě tento měsíc (duben).