Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Canon PIXMA G2420 MegaTank

Multifunkce s tankovým systémem do domácnosti

Těsně před Vánocemi stihl výrobce Canon zařadit do nabídky pár novinek. Jednou z nich je barevná multifunkce s inkoustovou technologií a integrovaným tankovým zásobníkem, která patří do modelové řady MegaTank. Je určena pro domácí uživatele a nabízí kvalitní tisk s nízkými náklady. Co všechno můžete očekávat od modelu moderním designem za cenu přibližně 4 500 CZK? Obstojí v konkurenci mezi ostatními barevnými multifunkčními tiskárnami jiných výrobců? Shrnuli jsme pro vás základny fakta o této tiskárně.

 


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, menší kancelář, home office
Rozhraní tiskárny: USB
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: manuálně
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 445 mm
Hloubka: 330 mm
Výška: 167 mm
Hmotnost: 6,4 kg

 

Moderní design

Multifunkce Canon PIXMA G2420 MegaTank se dostala do nabídky Canon spolu s modelem Canon PIXMA G2460 a měly by zaujmout místo po starším modelu rady G24xx, přesněji po multifunkci Canon PIXMA G2411. Hned na první pohled je viditelná změna v designu. Tiskárna působí moderně a stylově. Hlavně přední část, která zjemnila v hranách a dostala jemnou texturu ve spodní části. Horní část čelní strany je zase v matném provedení černých hladkých plastů. Po stranách jsou integrovány nádržky tankového zásobníku. Na levé straně větší nádržka pro černý inkoust a na pravé tři samostatné oddělené nádržky pro barevné inkousty. Střed čelní strany patří vysouvací liště pro výstup papíru. Horní část zařízení se dělí o menší ovládací panel s malým 2-řádkovým displejem, několika ovládacími tlačítky a krytem pod kterým se nachází plochý skener. V zadní části je klasický vstup papíru s nastavovací lištou. Zadaná část ukrývá port pro připojení USB kabelu a pro zapojení kabelu do elektrické sítě. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni a plasty jsou dostatečně pevné. Co se týče kvality zpracování a designu tiskárně není, co vytknout.

 


Funkce bez podpory Wi-Fi

Hlavním lákadlem tohoto modelu je úsporný tisk díky tankovému systému doplňování inkoustu. Zařízení ukrývá v kompaktním těle 3 plnohodnotné funkce: to barevný tisk, kopírování a skenování. Nechybí podpora bezokrajového tisku fotografií a manuální oboustranný tisk s podporou ovladače. Multifunkce podporuje skenování podle automatického zjištění typu a rozměru předlohy. Kromě běžných úprav nastavení tisku žádné funkce navíc nehledejte. Prioritou tohoto modelu je jednoduché ovládání, kvalitní tisk, pohodlné doplňování inkoustu, které zkracuje prostoje a ekonomický tisk. Ten zahrnuje v sobě efektivitu a nízké náklady. Zařízení podporuje funkci Eco, která v rámci ekologického nastavení umožňuje automatické zapínání/ vypínání a úsporný režim. Tiskárna umožňuje tisk z připojeného počítače a pomocí ovládacího panelu přímo na zařízení. Při tisku v nočních hodinách lze nastavit funkci tichého režimu. Asi největším zklamáním může být pro někoho konektivita. Model nepodporuje bezdrátové připojení a ani tisk z mobilních zařízení. Pokud by pro vás právě bezdrátová konektivita byla důležitá, najdete ji v modelu se stejným designem vyšší řady s označením Canon PIXMA G34xx, která obsahuje podporu Wi-Fi.


Rychlost a kvalita tisku

Model Canon PIXMA G2420 MegaTank tlačí barevně inkoustovou technologií v rozlišení 4800 x 1200 Dpi. Za minutu vytiskne 9,1 stran v monochromatickém režimu nebo 6 stran v barevném režimu. Vstupní zásobník má kapacitu 100 listů papíru. Maximální formát papíru tisku je A4. Kvalita tisku je výborná a díky pigmentovému černému inkoustu dokáže tiskárna tisknout nejen ostrý text, ale i barevní fotografie v dobré kvalitě. Inkousty v lahvičkách mají označení Canon GI-41 (PGBK) pro pigmentový černý inkoust, Canon GI-41 (C) pro azurový inkoust Canon GI-41 (M) pro purpurový inkoust a Canon GI-41 (Y) pro žlutý inkoust.

 

Plusy tiskárny

- kvalitně tovární zpracování
- příjemný ergonomicky design
- jednoduché ovládání
- pohodlné doplňování inkoustu
- tankový systém pro vysokou vytíženost
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování)
- skenování podle automatického zjištění typu a rozměru dokumentu
- nízké náklady na tisk
- kvalita tisku
- funkce Eco (ekologické nastavení s automatickým zapnutím/ vypnutím zařízení)

 

Mínusy tiskárny

- konektivita (absence Wi-Fi)
- malý pouze informační displej
- oboustranný tisk pouze ručně


Náplně do tiskárny

Multifunkce tlačí pomocí samostatných inkoustů, které se doplňují do nádržek tankového systému. Doplňování je velmi rychlé a jednoduché. Díky tankovému systému jsou náklady na tisk nízké. Plusem je černý pigmentový inkoust, který přispívá ke kvalitě tisku. Inkoustové zásobníky mají vysokou vytíženost. Hladinu inkoustu můžete kontrolovat vizuálně stavem v nádržkách nebo přímo v PC.


Zhodnocení

Multifunkce Canon G2420 MegaTank je novinkou pro domácí uživatele nebo do malé kanceláře. Využití najde i pro pracovní Home Office. Je to zařízení typu All-in-One, v němž najdete funkce tisku, kopírování i skenování v základním provedení. Design, ovládání a údržba jsou jednoduché. Doplňování inkoustu pohodlné. Kvalita a rychlost tisku jsou na velmi dobré úrovni a jediné, co můžeme modelu G2420 vytknout je absence bezdrátové konektivity. Pokud se bez této funkce obejdete dostanete multifunkci s moderním designem, které vám zajistí tisk s nízkými náklady.