Kancelář

Canon PIXMA G2420 MegaTank

Multifunkce s tankovým systémem do domácnosti

Těsně před Vánocemi stihl výrobce Canon zařadit do nabídky pár novinek. Jednou z nich je barevná multifunkce s inkoustovou technologií a integrovaným tankovým zásobníkem, která patří do modelové řady MegaTank. Je určena pro domácí uživatele a nabízí kvalitní tisk s nízkými náklady. Co všechno můžete očekávat od modelu moderním designem za cenu přibližně 4 500 CZK? Obstojí v konkurenci mezi ostatními barevnými multifunkčními tiskárnami jiných výrobců? Shrnuli jsme pro vás základny fakta o této tiskárně.

 


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, menší kancelář, home office
Rozhraní tiskárny: USB
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: manuálně
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 445 mm
Hloubka: 330 mm
Výška: 167 mm
Hmotnost: 6,4 kg

 

Moderní design

Multifunkce Canon PIXMA G2420 MegaTank se dostala do nabídky Canon spolu s modelem Canon PIXMA G2460 a měly by zaujmout místo po starším modelu rady G24xx, přesněji po multifunkci Canon PIXMA G2411. Hned na první pohled je viditelná změna v designu. Tiskárna působí moderně a stylově. Hlavně přední část, která zjemnila v hranách a dostala jemnou texturu ve spodní části. Horní část čelní strany je zase v matném provedení černých hladkých plastů. Po stranách jsou integrovány nádržky tankového zásobníku. Na levé straně větší nádržka pro černý inkoust a na pravé tři samostatné oddělené nádržky pro barevné inkousty. Střed čelní strany patří vysouvací liště pro výstup papíru. Horní část zařízení se dělí o menší ovládací panel s malým 2-řádkovým displejem, několika ovládacími tlačítky a krytem pod kterým se nachází plochý skener. V zadní části je klasický vstup papíru s nastavovací lištou. Zadaná část ukrývá port pro připojení USB kabelu a pro zapojení kabelu do elektrické sítě. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni a plasty jsou dostatečně pevné. Co se týče kvality zpracování a designu tiskárně není, co vytknout.

 


Funkce bez podpory Wi-Fi

Hlavním lákadlem tohoto modelu je úsporný tisk díky tankovému systému doplňování inkoustu. Zařízení ukrývá v kompaktním těle 3 plnohodnotné funkce: to barevný tisk, kopírování a skenování. Nechybí podpora bezokrajového tisku fotografií a manuální oboustranný tisk s podporou ovladače. Multifunkce podporuje skenování podle automatického zjištění typu a rozměru předlohy. Kromě běžných úprav nastavení tisku žádné funkce navíc nehledejte. Prioritou tohoto modelu je jednoduché ovládání, kvalitní tisk, pohodlné doplňování inkoustu, které zkracuje prostoje a ekonomický tisk. Ten zahrnuje v sobě efektivitu a nízké náklady. Zařízení podporuje funkci Eco, která v rámci ekologického nastavení umožňuje automatické zapínání/ vypínání a úsporný režim. Tiskárna umožňuje tisk z připojeného počítače a pomocí ovládacího panelu přímo na zařízení. Při tisku v nočních hodinách lze nastavit funkci tichého režimu. Asi největším zklamáním může být pro někoho konektivita. Model nepodporuje bezdrátové připojení a ani tisk z mobilních zařízení. Pokud by pro vás právě bezdrátová konektivita byla důležitá, najdete ji v modelu se stejným designem vyšší řady s označením Canon PIXMA G34xx, která obsahuje podporu Wi-Fi.


Rychlost a kvalita tisku

Model Canon PIXMA G2420 MegaTank tlačí barevně inkoustovou technologií v rozlišení 4800 x 1200 Dpi. Za minutu vytiskne 9,1 stran v monochromatickém režimu nebo 6 stran v barevném režimu. Vstupní zásobník má kapacitu 100 listů papíru. Maximální formát papíru tisku je A4. Kvalita tisku je výborná a díky pigmentovému černému inkoustu dokáže tiskárna tisknout nejen ostrý text, ale i barevní fotografie v dobré kvalitě. Inkousty v lahvičkách mají označení Canon GI-41 (PGBK) pro pigmentový černý inkoust, Canon GI-41 (C) pro azurový inkoust Canon GI-41 (M) pro purpurový inkoust a Canon GI-41 (Y) pro žlutý inkoust.

 

Plusy tiskárny

- kvalitně tovární zpracování
- příjemný ergonomicky design
- jednoduché ovládání
- pohodlné doplňování inkoustu
- tankový systém pro vysokou vytíženost
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování)
- skenování podle automatického zjištění typu a rozměru dokumentu
- nízké náklady na tisk
- kvalita tisku
- funkce Eco (ekologické nastavení s automatickým zapnutím/ vypnutím zařízení)

 

Mínusy tiskárny

- konektivita (absence Wi-Fi)
- malý pouze informační displej
- oboustranný tisk pouze ručně


Náplně do tiskárny

Multifunkce tlačí pomocí samostatných inkoustů, které se doplňují do nádržek tankového systému. Doplňování je velmi rychlé a jednoduché. Díky tankovému systému jsou náklady na tisk nízké. Plusem je černý pigmentový inkoust, který přispívá ke kvalitě tisku. Inkoustové zásobníky mají vysokou vytíženost. Hladinu inkoustu můžete kontrolovat vizuálně stavem v nádržkách nebo přímo v PC.


Zhodnocení

Multifunkce Canon G2420 MegaTank je novinkou pro domácí uživatele nebo do malé kanceláře. Využití najde i pro pracovní Home Office. Je to zařízení typu All-in-One, v němž najdete funkce tisku, kopírování i skenování v základním provedení. Design, ovládání a údržba jsou jednoduché. Doplňování inkoustu pohodlné. Kvalita a rychlost tisku jsou na velmi dobré úrovni a jediné, co můžeme modelu G2420 vytknout je absence bezdrátové konektivity. Pokud se bez této funkce obejdete dostanete multifunkci s moderním designem, které vám zajistí tisk s nízkými náklady.