Kancelář

Canon Océ LabelStream 4 000 UV Inkjet

Společnost Canon představila novou řadu UV inkoustových produkčních tiskáren. Pokračuje tak v našlápnutém směru investovat do tisku pro průmyslové využití. Právě touto modelovou řadou se dostává blíže k průmyslovému velkoobjemovému tisku, konkrétně do segmentu tisku etiket.

 

Model Canon Océ LabelStream 4 000 UV Inkjet je 5-inkoustová (CMYK/ + bílá) UV tiskárna, která dokáže pracovat rychlostí 48 m/ min. Produktivita výroby se pohybuje v rozmezí 950 až 1 672 m2, což je rychlost, jakou dokáže tisknout. Rozměry tisku s nimiž dokáže pracovat jsou 330 mm nebo (volitelně) 410 mm na šířku. Režim výkonu dokáže zvýšit (volitelně) až na 68 m/ min (720 x 360 Dpi při 3 úrovních šedé barvy). Při tisku využívá nejnovější tiskové hlavy Xaar 2001 s rozlišením 700 x 600 Dpi. V závistlosti na velikosti etiket vyprodukuje tiskárna 480 etiket za minutu nebo celkově 28 000 etiket za hodinu. Umožňuje jednoprůchodový digitální tisk bílou barvou s vysokým až 80 % krytím. Dosahuje špičkové výsledky při výrobě etiket pro širokou škálu materiálů. Kromě standardních typů papíru i na plast typ POPP, polypropylen, polyethylen, PVC, metalizovaný papír a různé speciální média.

 

Kromě samotného tisku podporuje rozšíření na hybridní konfiguraci s nastavením kombinace volitelných jednotek pro flexotisk, zušlechťování, zdobení a dokončovací práce. V této kombinaci již můžeme hovořit o komplexním tiskovém systému, jednoprůchodové lince, která dokáže při tvorbě etiket svižně reagovat na požadavky zákazníka. Koncovým produktem může být výroba samolepících etiket na kosmetické a jiné produkty. Při změně předlohy dokáže flexibilně a rychle reagovat, ani dodateční dotisk etiket není žádný problém. To vše v konečném důsledku nabízí uživateli maximální flexibilitu v rámci pracovních úkolů na zakázku.


 
Na vývoji a výrobě se podílely společnost Canon/ Océ, FFEI, Xaar a Edale. Nová série Canon Océ LabelStream 4 000 UV Inkjet je součástí programu Océ pro vývoj nových tiskáren. Této sérii předcházely modely Océ VarioPrint i 300 z roku 2015 a novější modely Océ Colorado 1640 a Océ ProStream 1 000 z roku 2017. Společnost Océ investuje ročně do výzkumu 160 milionů eur a je jedním z největších výzkumných center společnosti Canon.

 

Uvedení produktu bylo 5. června a komerčně by se na evropském trhu mělo zařízení objevit koncem tohoto roku ve dvou různých šířkách a dvou rychlostních režimech.