Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon MF 729CX

Multifunkční zařízení výrobce Canon, model MF729Cx ze série i-Sensys, splňuje všechny požadavky pro malé až středně velké pracovní skupiny v menší firmě. Je vhodným zařízením i pro domácí podnikání, kde je potřebný velký objem barevného tisku. Kromě kvalitního tisku laserovou technologii nabízí kopírování, skenování a fax. Parametrově a funkčně se vyrovná mnohem větším podnikovým tlačiarňam.Veľkou výhodou u tohoto zařízení je, že sílu výkonu a kvalitu tisku ukrývá v kompaktním těle s menšími rozměry. Tím ušetříte dostatek místa v kanceláři.

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna/ Barevný tisk/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC/ Duplex/ Google Cloud Print/ Secure Print/ AirPrint/ Canon Print Business/ uniFLOW

Rozměry a hmotnost

Hloubka 488 mm/ šířka 430 mm/ výška 479 mm/ hmotnost 31 kg

Design

Co se týče vzhledu, při kancelářských zařízeních se tomu nevěnuje až taková pozornost a prioritou je výkon a funkce. Ale výrobce Canon se za své modely z řady i-Sensys stydět nemusí. Design je příjemný, moderní a ergonomický. Kompaktní rozměry a výborně umístěny ovládací prvky na panelu s dostatečně velkým barevným LCD displejem, který nabízí jednoduché ovládání všech dostupných funkcí ocení i méně zdatný uživatelé. Výborný přístup k ovládání a jednoduchost vás mile překvapí. Kladné hodnocení si zaslouží i USB vstup na přední straně pro přímý tisk z USB zařízení. Nechybí ani numerická klávesnice a tlačítka pro ovládání faxu.

Funkce

S tímto zařízením získáte kromě tisku, kopírování i kvalitní skener a fax. Díky výborné konektivitě můžete využívat nejen připojení pomocí USB a Ethernet kabelu do sítě LAN, ale i bezdrátové připojení přes Wi-Fi. Nechybí podpora cloudových služeb a mobilních zařízení, které vám usnadní práci. Pokud vlastníte mobilní telefon nebo tablet s NFC můžete využívat i tuto funkci. O bezpečnost tisku se postará funkce Secure Print, která ochrání vaše citlivé dokumenty PIN kódem.

Skenované dokumenty můžete odesílat přímo do emailu v rozlišení skeneru 600 x 600 Dpi, nebo v zdokonaleném skenování až 9 600 x 9 600 Dpi s barevnou hĺbkou24 bitů/24 bitů pro vstup/výstup. Kromě odesílání do emailu můžete skenovat do počítače, Cloudu, přímo na paměťový USB klíč nebo na FTP server.

Fax sice v dnešní době již není nezbytná funkce v multifunkčním zařízení, pokud byste však chtěli využít i tuto funkci model Canon MF729Cx vám nabídne fax s pamětí 512 stran. Nechybí možnost uložení 281 rychlých voleb a skupinové volby. Zálohovat můžete paměť Faxu pomocí flash paměti.

Rychlost a kvalita tisku

Tento model má rozlišení tisku 1 200 x 1 200 Dpi a podporuje tisk max. formát papíru A4. Za minutu dokáže vytisknout 20 stran černobílého i barevného tisku, nebo 10 stran oboustranně v obou verzích tisku, čb i barevně. Doba tisku první strany je přibližně 14,5 sekund. Vstupní zásobník má kapacitu 250 listů a výstupní 125 listů, což vám ušetří čas častým doplňování papíru. Oboustranný podavač dokumentů zvládne bez problémů 50 listů papíru. Výrobcem doporučený měsíční objem tisku je 750 až 2 000 stran. Maximální zatížení za měsíc je 40 000 stran.

Plusy tiskárny

- rychlost a kvalita tisku
- multifunkční zařízení (tisk, kopírování, skenování a fax)
- ergonomický design
- kompaktní rozměry
- přehledný dotykový LCD displej (barevný)
- přímý tisk z USB
- LAN, Wi-Fi, NFC
- duplex
- funkce Secure Print (ochrana PIN kódem)

Mínusy tiskárny

- vyšší cena
- tisk max A4
- trochu vyšší hlučnost

Typ médií

Max. formát A4, obyčejný papír, recyklovaný papír, hrubý papír, fólie, křídový papír, štítek, kartotéční, obálka

Náplně do tiskárny

V tomto zařízení se využívají čtyři laserové tonery. Originální náplně s označením Canon 718 (CRG 718 C/M/Y/K) s kapacitou 3 400 stran černý toner a 2 900 stran barevné tonery: azurová, purpurová a žlutá. Pokud hledáte cenově výhodnější řešení, které vám ušetří nemalé náklady na nákup tonerů, dobrou volbou jsou značkové tonery TonerDepot Premium nebo alternativní tonery plně kompatibilní se zařízením Canon MF729Cx.

Zhodnocení

Tento model je šitý na míru pro malé firmy i menších soukromých podnikatelů, aby jim zajistil rychlou, vysoce kvalitní tisk, kopírování a skenování v jednom kompaktním zařízení. Výhodou je jednoduché ovládaniea bonusem výborná konektivita, množství funkcí amožnosti zabezpečení tisku. Jediné, co se dá tomuto modelu vytknout je vyšší cena. Stejně musíte počítat i s vyšší cenou za originální tonery Canon.

Tip pro vás

Multifunkční zařízení Canon MF729CX má podporu uniFLOW. S tímto řešením, které zahrnuje vestavěný evidenční systém můžete mít přehled o vašich výdajích ve firmě, o tom, kdo je za ně zodpovědný, jakož i o možnostech obnovy nákladů a zvyšování hospodárnosti. Obsahuje také bezpečnostní prvek nastavení času tisku, když se fyzicky nacházíte při ní a nikdo se tak nedostane k vašim vytištěným dokumentům, jakož i možnost administrátorovi stanovit pravidla, jak a kde se budou citlivé dokumenty tisknout.