Kancelář

Canon MAXIFY MB2150

Výkon a kvalita do malé kanceláře

Multifunkce patří do modelové řady MAXIFY, která je určena pro inkoustový podnikovou tisk. Canon MAXIFY MB2150 je cenově dostupná barevná tiskárna typu All-in-One. Obsahuje 4 plnohodnotné funkce pro barevný tisk, kopírování, skenování a fax. Díky vysokému výkonu zvládne velký objem tisku v menší firmě nebo domácí kanceláři. Kromě rychlosti, výkonu má množství síťových funkcí pro pracovní skupinu ve firmě.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB / Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ MAXIFY Printing Solutions/ MAXIFY Cloud Link/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk / kopírování / skenování / fax
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 463 mm
Hloubka: 389 mm
Výška: 260 mm
Hmotnost: 10,6 kg

 

Design s výbornou ergonomií

Multifunkční tiskárna Canon MAXIFY MB2150 má příjemný design, kterým neurazí. Díky čtvercovému půdorysu působí kompaktně a nezabere mnoho místa. Kladné hodnocení si zaslouží velmi dobrá ergonomie s jemně zaoblenými hranami zařízení. Přístup k ovládání a spotřebnímu materiálu je pohodlný. Snadná je i manipulace s papírem. Vrchní otevírací část, pod kterou se ukrývá plochý skener obsahuje automatický podavač dokumentů a velký ovládací panel. Součástí panelu je kromě ovládacích tlačítek a numerické klávesnice a přehledný barevný displej s úhlopříčkou 6,2 cm. Na přední straně se nachází vstupní zásobník s kapacitou 250 listů papíru. Pro výstup slouží vysouvací lišta nad zásobníkem. Nechybí hostitelský USB port, který najdete vpředu dole. Ten můžete využít pro přímý tisk z přenosných USB médií. Tovární zpracování je velmi kvalitní, konstrukce je pevná a stabilní i při náročném pracovním nasazení. K samostatných inkoustovým kazetám je dobrý přístup a jejich výměnu zvládnete za pár minut. Konektor pro síťové zapojení je v zadní části zařízení. Co se týče designu, ergonomie a kvality zpracování multifunkci není, co vytknout.

 

foto zdroj: canon.com

 

Funkce pro vysokou produktivitu

Navzdory kompaktní velikosti je tiskárna funkčně velmi dobře vybavená. Pro všestranné použití v kanceláři obsahuje 4 plnohodnotné funkce. Kromě černobílého a barevného tisku poskytne funkci kopírování, skenování a fax. Pro tiskové úlohy má zařízení velmi dobrou konektivitu. Ta je zastoupena pevným zapojením pomocí USB kabelu k PC a bezdrátovým připojením díky Wi-Fi + Cloud Link. Třetí možnost je přímý tisk pomocí hostitelského USB portu. Bezdrátovým připojením se rozšiřují další funkce mobilního tisku. Využívat můžete podporované technologie AirPrint, Google Cloud Print, Mopro a MAXIFY Cloud Link, který umožňuje přímo z displeje tiskárny tisk a skenování z Cloudových úložišť, jako jsou Google Drive, Evernote, Dropbox, OneDrive. Aplikace MAXIFY Printing Solutions přináší podobnou funkci do Smart telefonů a tabletů. Kromě rozšířených možností nastavení tisku má tiskárna i podporu automatického oboustranného tisku (duplex) a nechybí ani automatický podavač dokumentů ADF.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Canon MAXIFY MB2150 tlačí inkoustovou technologií pomocí tiskové hlavy Inkjet FINE v rozlišení 600 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 19 stran A4 v monochromatickém režimu nebo 13 stran A4 barevně. Čas první strany je při černobílém dokumentu přibližně 6 sekund a při barevném tisku 7 sekund. Plochý skener a automatickým podavačem pracuje v optickém rozlišení skeneru až do 1 200 x 1 200 Dpi. Tiskárna podporuje skenování do e-mailu, do síťových složek, do Cloudového úložišťe, jakož i skenování na připojené USB zařízení. Kromě tisku, skenování a kopírování můžete s tímto modelem využívat i fax s pamětí až 250 stran a s podporou pro rychlé volby a skupinové vytáčení. Kvalita tisku dokumentů je na velmi dobré úrovni a zařízení pracuje spolehlivě i při větším objemu tisku v náročném pracovním nasazení.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- pevné plasty a stabilní konstrukce
- 4 funkce v jednom zařízení
- rychlost tisku první černobílé strany (pod 6 sekund)
- bezdrátová konektivita (Wi-Fi + Cloud Link)
- podpora Canon PRINT, Mopria (operační systém Android), Apple AirPrint a Google Cloud Print
- 4 samostatné pigmentové inkousty s technologií DRHD
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- vysoce citlivý barevný dotykový displej s úhlopříčkou 3"
- kvalita tisku a rychlost tisku
- dostupná cena
- jednoduché ovládání


Mínusy tiskárny

- nepodporuje automatické oboustranné skenování

 

Náplně do tiskárny

Zařízení využívá k tisku 4 samostatné barevné inkousty DRHD s vysokou hustotou a dvojnásobnou odolností. Ty jsou nástupci inkoustů FINE a byly vyvinuty přímo pro modelovou řadu tiskáren MAXIFY. Tisk má nejen vysokou kvalitu s ostrými detaily a živými barvami, ale výtisky jsou výjimečně trvanlivé a odolné proti otěru, vodě a zvýrazňovačům. Kapacita náplní je 1 200 stran černý inkoust PGI-1500XL BK a průměrně 900 stran pro barevné inkousty azurový PGI-1500XL C, purpurový PGI-1500XL M a žlutý PGI-1500XL Y.

Zhodnocení

Výkonná multifunkce s množstvím funkcí, velmi dobrou konektivitou a spolehlivým chodem za je dobrou volbou pro menší firmy. Dokáže pokrýt potřeby pracovní skupiny, kde se tiskne velký objem tisku a vyžaduje se účinnost a nízké náklady na tisk. Je všestrannou tiskárnou s 4 plnohodnotnými funkcemi v jednom kompaktním zařízení. Velkým plusem je dostupná cena a podpora velkokapacitních náplní XL.

Tip pro vás

Náklady na tisk si můžete snížit i nákupem velkokapacitních alternativních náplní. Doporučujeme vám značkové náplně TonerDepot Premium, které jsou zárukou vysoké kvality totožné s originály za dostupnou cenu. Inkoustové náplně TonerDepot Premium jsou vyrobeny za přísných podmínek, splňují všechny mezinárodní standardy a podléhají ISO normám, čímž je zajištěna kompatibilita s tiskárnami Canon a vysoká kvalita.