Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon MAXIFY MB2150

Výkon a kvalita do malé kanceláře

Multifunkce patří do modelové řady MAXIFY, která je určena pro inkoustový podnikovou tisk. Canon MAXIFY MB2150 je cenově dostupná barevná tiskárna typu All-in-One. Obsahuje 4 plnohodnotné funkce pro barevný tisk, kopírování, skenování a fax. Díky vysokému výkonu zvládne velký objem tisku v menší firmě nebo domácí kanceláři. Kromě rychlosti, výkonu má množství síťových funkcí pro pracovní skupinu ve firmě.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB / Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ MAXIFY Printing Solutions/ MAXIFY Cloud Link/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk / kopírování / skenování / fax
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 463 mm
Hloubka: 389 mm
Výška: 260 mm
Hmotnost: 10,6 kg

 

Design s výbornou ergonomií

Multifunkční tiskárna Canon MAXIFY MB2150 má příjemný design, kterým neurazí. Díky čtvercovému půdorysu působí kompaktně a nezabere mnoho místa. Kladné hodnocení si zaslouží velmi dobrá ergonomie s jemně zaoblenými hranami zařízení. Přístup k ovládání a spotřebnímu materiálu je pohodlný. Snadná je i manipulace s papírem. Vrchní otevírací část, pod kterou se ukrývá plochý skener obsahuje automatický podavač dokumentů a velký ovládací panel. Součástí panelu je kromě ovládacích tlačítek a numerické klávesnice a přehledný barevný displej s úhlopříčkou 6,2 cm. Na přední straně se nachází vstupní zásobník s kapacitou 250 listů papíru. Pro výstup slouží vysouvací lišta nad zásobníkem. Nechybí hostitelský USB port, který najdete vpředu dole. Ten můžete využít pro přímý tisk z přenosných USB médií. Tovární zpracování je velmi kvalitní, konstrukce je pevná a stabilní i při náročném pracovním nasazení. K samostatných inkoustovým kazetám je dobrý přístup a jejich výměnu zvládnete za pár minut. Konektor pro síťové zapojení je v zadní části zařízení. Co se týče designu, ergonomie a kvality zpracování multifunkci není, co vytknout.

 

foto zdroj: canon.com

 

Funkce pro vysokou produktivitu

Navzdory kompaktní velikosti je tiskárna funkčně velmi dobře vybavená. Pro všestranné použití v kanceláři obsahuje 4 plnohodnotné funkce. Kromě černobílého a barevného tisku poskytne funkci kopírování, skenování a fax. Pro tiskové úlohy má zařízení velmi dobrou konektivitu. Ta je zastoupena pevným zapojením pomocí USB kabelu k PC a bezdrátovým připojením díky Wi-Fi + Cloud Link. Třetí možnost je přímý tisk pomocí hostitelského USB portu. Bezdrátovým připojením se rozšiřují další funkce mobilního tisku. Využívat můžete podporované technologie AirPrint, Google Cloud Print, Mopro a MAXIFY Cloud Link, který umožňuje přímo z displeje tiskárny tisk a skenování z Cloudových úložišť, jako jsou Google Drive, Evernote, Dropbox, OneDrive. Aplikace MAXIFY Printing Solutions přináší podobnou funkci do Smart telefonů a tabletů. Kromě rozšířených možností nastavení tisku má tiskárna i podporu automatického oboustranného tisku (duplex) a nechybí ani automatický podavač dokumentů ADF.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Canon MAXIFY MB2150 tlačí inkoustovou technologií pomocí tiskové hlavy Inkjet FINE v rozlišení 600 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 19 stran A4 v monochromatickém režimu nebo 13 stran A4 barevně. Čas první strany je při černobílém dokumentu přibližně 6 sekund a při barevném tisku 7 sekund. Plochý skener a automatickým podavačem pracuje v optickém rozlišení skeneru až do 1 200 x 1 200 Dpi. Tiskárna podporuje skenování do e-mailu, do síťových složek, do Cloudového úložišťe, jakož i skenování na připojené USB zařízení. Kromě tisku, skenování a kopírování můžete s tímto modelem využívat i fax s pamětí až 250 stran a s podporou pro rychlé volby a skupinové vytáčení. Kvalita tisku dokumentů je na velmi dobré úrovni a zařízení pracuje spolehlivě i při větším objemu tisku v náročném pracovním nasazení.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- pevné plasty a stabilní konstrukce
- 4 funkce v jednom zařízení
- rychlost tisku první černobílé strany (pod 6 sekund)
- bezdrátová konektivita (Wi-Fi + Cloud Link)
- podpora Canon PRINT, Mopria (operační systém Android), Apple AirPrint a Google Cloud Print
- 4 samostatné pigmentové inkousty s technologií DRHD
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- vysoce citlivý barevný dotykový displej s úhlopříčkou 3"
- kvalita tisku a rychlost tisku
- dostupná cena
- jednoduché ovládání


Mínusy tiskárny

- nepodporuje automatické oboustranné skenování

 

Náplně do tiskárny

Zařízení využívá k tisku 4 samostatné barevné inkousty DRHD s vysokou hustotou a dvojnásobnou odolností. Ty jsou nástupci inkoustů FINE a byly vyvinuty přímo pro modelovou řadu tiskáren MAXIFY. Tisk má nejen vysokou kvalitu s ostrými detaily a živými barvami, ale výtisky jsou výjimečně trvanlivé a odolné proti otěru, vodě a zvýrazňovačům. Kapacita náplní je 1 200 stran černý inkoust PGI-1500XL BK a průměrně 900 stran pro barevné inkousty azurový PGI-1500XL C, purpurový PGI-1500XL M a žlutý PGI-1500XL Y.

Zhodnocení

Výkonná multifunkce s množstvím funkcí, velmi dobrou konektivitou a spolehlivým chodem za je dobrou volbou pro menší firmy. Dokáže pokrýt potřeby pracovní skupiny, kde se tiskne velký objem tisku a vyžaduje se účinnost a nízké náklady na tisk. Je všestrannou tiskárnou s 4 plnohodnotnými funkcemi v jednom kompaktním zařízení. Velkým plusem je dostupná cena a podpora velkokapacitních náplní XL.

Tip pro vás

Náklady na tisk si můžete snížit i nákupem velkokapacitních alternativních náplní. Doporučujeme vám značkové náplně TonerDepot Premium, které jsou zárukou vysoké kvality totožné s originály za dostupnou cenu. Inkoustové náplně TonerDepot Premium jsou vyrobeny za přísných podmínek, splňují všechny mezinárodní standardy a podléhají ISO normám, čímž je zajištěna kompatibilita s tiskárnami Canon a vysoká kvalita.