Kancelář a škola

Canon MAXIFY GX7040

Nový model Canon se zaměřuje na vysoce produktivní tisk v malých a středně velkých podnicích. Stabilní konstrukcí, výkonem a extrémně nízkými náklady, díky doplnitelným tankovým zásobníkum přináší do podnikové sféry kvalitní a rychlý tisk s vysokou efektivitou tiskových úloh. Příjemný design jen dotváří komplexnost modelu Canon MAXIFY GX7040.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Pixma Cloud Li/ Wi-Fi Direct
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 399 mm
Hloubka: 410 mm
Výška: 314 mm
Hmotnost: 13 kg

 

Svěží design do kanceláře

Multifunkce má příjemný moderní design v černobílém provedení. Horní část sestává z plochého skeneru s automatickým podavačem dokumentů a zadního podavače papíru. Tělo zařízení má jemně zaoblené hrany a dobrou ergonomii. Po stranách je integrovaný tankový zásobník pro inkousty. Vlevo pro černý inkoust a vpravo jsou tři oddělené nádržky pro barevné inkousty. Na přední části se nachází ovládací panel s naklápěním na kterém je 6,9 ​​cm velký dotykový displej a ovládací tlačítka. Ve středu je umístěna výstupní lišta pro výtisky nad kterou je vpravo hostitelský USB port. Pod výstupem papíru jsou dva vstupní zásobníky pro papír. Tovární zpracování je kvalitní a konstrukce zařízení je stabilní. Velikost této stolové tiskárny můžeme považovat stále za kompaktní a s umístěním na stole nebude problém.

 

           

zdroj foto: canon.com


Funkce 4 v 1

Jelikož se jedná o multifunkci, která obsahuje 4 plnohodnotné funkce dokážete jedním zařízením tisknout, kopírovat, skenovat a faxovat. Nechybí bohatá konektivita v podobě ethernetového a Wi-Fi připojení. Samozřejmostí je tisk z mobilních zařízení a z cloudových služeb. Model Canon MAXIFY GX7040 podporuje automatický oboustranný tisk a nechybí ani automatický podavač dokumentů. Kopírovat můžete ve třech úrovních kvality (koncept, standardní a vysoké) s možností nastavení intenzity (9 úrovní). Super G3/ barevný fax disponuje pamětí 250 stran. Díky přehlednému 2,7" (9,6 cm) LCD displeji je přístup k zadávání úkolů pohodlný. Rozhraní menu lze nastavit do 33 jazyků včetně slovenského a českého jazyka. Bohatou nabídku funkcií doplňuje podpora inteligentních asistentů a automatizace (Amazon Alexa a Google Assistant).


Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tlačí v rozlišení 600 x 1200 Dpi pomocí 1 tiskové hlavy v monochromatickém i barevném režimu. Rychlost tisku je 24 stran A4 za minutu v černobílém režimu a 11,5 stran za minutu barevně. Náběh pro tisk trvá 7 sekund pro černobílý a 8 sekund pro barevný tisk. Kapacita papíru na vstupu je díky 3 zásobníkům více než dostačující. Dva přední šuplíkové zásobníky s objemem 250 stran a jeden zadní pro 100 listů, to je 600 listů papíru na vstupu. Výstupní kapacita já 150 listů. Automatický podavač předloh s disponuje kapacitou 10 listů. Maximální měsíční zatížení je 45 000 stran tisku. Kvalita tisku je na vysoké úrovni s velmi dobrým podáním barev pro grafické dokumenty a výbornou  ostrostí pro černobílé textové dokumenty.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- stabilní konstrukce
- moderní design
- komfortní dotykový LCD displej
- funkce 4 v 1
- rychlost a kvalita tisku
- bohatá konektivita
- kapacita papíru na vstupu
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- USB host
- tankový zásobník


Mínusy tiskárny

- malá kapacita ADF
- cena

 

Náplně do tiskárny

Model Canon MAXIFY GX7040 využívá pro tisk tankový systém se 4 samostatnými barevnými nádržkami. Standardní inkoustové lahvičky do tiskárny mají označení GI-46 BK (černá), GI-46 C (azurová), GI -46 M (purpurová) a GI-46 Y (yellow). Vytíženost inkoustů je 6 000 stran tisku černá (úsporný režim 9 000 stran) a 14 000 stran barevná (21 000 stran v úsporném režimu).

 

Zhodnocení

Barevná multifunkce Canon je moderním zařízením vhodným do podnikového prostředí, kde se vyžaduje výkon, kvalita efektivnost a podpora vzdáleného přístupu pro zaměstnance, které pracují z domu. Tento nový způsob práce z domu stále více výrobců tiskáren bere na vědomí a přizpůsobují zařízení tak, aby se k nim mohl připojit kdokoli, kdo má oprávnění. Široká nabídka funkcí, bohatá konektivita a rychlost jsou přednostmi této tiskárny. Nezaostává ani v kvalitě výtisků, pohodlném ovládání a samozřejmě velkým přínosem jsou velmi nízké náklady na tisk. V porovnány s jinými inkoustovými a laserovými modely, které mají nejlepší hodnocení má tento model ambici docílit úsporu až do 85 % z celkových nákladů na provoz.