Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Canon Maxify GX5040 MegaTank

Nejnovější tiskárny série Maxify GX výrobce Canon jsou v nabídce, jako tři modely inkoustových zařízení s tankovým systémem MegaTank. Základním a cenově nejdostupnějším modelem je Canon Maxify GX5040. Tato jednoúčelová tiskárna je vhodná do domácnosti s více uživateli, pro Home Office, ale také do menší realitní kanceláře, soukromé ambulance nebo kanceláře živnostníka. Moderním designem a kompaktními rozměry zapadne do jakéhokoli pracovního prostředí. Díky nízkým nákladům a vysoké efektivitě bude přínosem pro každého, kdo potřebuje tisknout spolehlivě a pohodlně větší objem.

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost : Home Office, malá firma, menší pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Amazon Alexa, Google Assistant
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 399 mm
Hloubka: 416 mm
Výška: 238 mm
Hmotnost: 9 kg


Stylový design v kompaktní velikosti

Tiskárna Canon Maxify GX5040 má kompaktní rozměry a příjemný, moderní design v bílo-černém barevném provedení. Hrany zařízení jsou jemně zaoblené, což přispívá k dobré ergonomii. Jelikož se jedná o jednoúčelové zařízení neobsahuje skener, tak současnou horní částí tiskárny je zadní jednočelový podavač papíru. Ovládací panel s tlačítky a malým 2řádkovým displejem je umístěn na přední straně vlevo. Dá se v určitém úhlu naklápět, pro lepší ovládání zařízení. Vstupní kapacita papíru je řešena pomocí zásobníku papíru na 250 listů (plus 100 listů ze zadního podavače). Pravá strana tiskárny je vyhrazena pro tankový zásobník se třemi samostatnými nádržkami pro barevný inkoust. Nádržka na černý inkoust je umístěna pod ovládacím panelem vlevo. Ve spodní části se nachází vstupní zásobník papíru na 250 listů a nad ním výsuvná lišta pro výstup papíru. V zadní části se nachází vyjímací vyměnitelný zásobník odpadního inkoustu, který je uživatelsky přístupná pro výměnu. Tovární zpracování je kvalitní a plasty jsou dostatečně pevné.


Funkce

Jednoúčelová tiskárna Canon Maxify GX5040 tiskne inkoustovou technologií v černobílém i barevném režimu ve vysokém rozlišení tisku 600 x 1 200 Dpi. Nabízí sice pouze tisk v maximálním formátu A4, ale nechybí bezokrajový a automatický oboustranný tisk. zařízení má bohatou konektivitu a kromě klasického připojení k PC pomocí USB kabelu můžete tiskárnu zapojit do LAN sítě ethernet kabelem nebo se připojit pomocí Wi-Fi bezdrátově z mobilních zařízení. Kromě těchto možností můžete ovládat tiskárnu také pomocí asistentů Amazon Alexa a Google Assistant. Ovládání je pohodlné a displej lze nastavit do jednoho ze 32 jazyků včetně slovenského, českého, maďarského a slovinského. S připojením na LAN a Wi-Fi je zde možnost tisku z Cloudových služeb. Pokud se rozhodnete tisknout prostřednictvím aplikace Canon PRINT pro iOS a Android nebo platforem AirPrint a Mopria, nejste vázáni pouze k použití s počítačem. Kromě vylepšeného zabezpečení podnikové třídy pomocí WPA2-EAP může správce omezovat funkce tiskárny a zabránit tak neoprávněnému přístupu a činnostem.

 

Rychlost a kvalita tisku

Díky tankovému zásobníku a dostatečně dobré kapacitě zásobníku papíru je tato tiskárna schopna tisknout efektivně a spolehlivě. Za minutu dokáže vytisknout 24 stran černobíle nebo 15,5 stran barevně. Čas na vytištění první strany trvá přibližně 7 sekund v monochromatickém režimu nebo 8 sekund v barevném režimu. Kvalita tisku je na vysoké úrovni a fotografie s dobře zvoleným fotopapírem dosahují výborné kvality.
 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- moderní stylový design
- kompaktní velikost
- tankový systém pro 4 inkousty
- kvalita tisku
- tisk na široké spektrum médií
- kapacita papíru (250 + 100 listů)
- vyměnitelný zásobník odpadního inkoustu přístupný pro snadnou údržbu bez nutnosti zásahu technika
- bohatá konektivita
- podpora tisku z mobilních zařízení

Minusy tiskárny

- malý pouze 2řádkový displej
- pouze jednoúčelová tiskárna

Náplně do tiskárny

Tiskárna Canon Maxify GX5040 tiskne pomocí tankového systému MegaTank. Zařízení má integrovaný systém čtyř samostatných inkoustových nádržek pro barevné inkousty s označením GI-46 BK (černý) a barevné s označením GI-46 C/M/Y. Černá náplň má kapacitu 6 000 stran a barevné 14 000 stran, přičemž v úsporném režimu (snížená kvalita) lze dosáhnout až 21 000 stran tisku. Jak jste na tom s inkoustem si umíte zkontrolovat průhlednými okénky na čelním panelu tiskárny.

Zhodnocení
 

Pokud potřebujete spolehlivou jednoúčelovou tiskárnu, která tiskne černobíle i barevně ve vysoké kvalitě s možností bezokrajového tisku a možností duplexu je tento model ten pravý. Přidává bezpečnostní funkce, bohatou konektivitu a dostatečnou efektivitu. S tímto modelem si výrazně dokážete snížit náklady na outsourcing a efektivitu. Dokáže tisknout na širokou škálu médií od obálek, dekorativních plakátů, bannerů do 1,2 m (obyčejný papír) nažehlovací folie nebo magnetický papír. Kvalita tisku je velmi dobrá a díky slušné vstupní kapacitě papíru (250 + 100 ks) a objemu nádržek inkoustu se vyhnete častému doplňování spotřebního materiálu. Budete tak nerušeně tisknout i větší objem tisku. Pokud je pro vás důležitá multifunkčnost s modely GX6040 a GX7040 získáte také funkce All-in-One kopírování, skenování (GX7040 i fax).