Kancelář

Canon Maxify GX4040

Multifunkce s tankovým zásobníkem je zařízení, které dnes dokáže nahradit laserové tiskárny kvalitou i ekonomicky. Tisk velkého množství vysoce kvalitních dokumentů s úsporou času s tiskárnou typu vše v jednom s automatickým podávacím předloh a připojením W-Fi je přesně to do vaší menší pracovní skupiny. Tento model dokáže spojit vynikající produktivitu spolu s nejlepším CCP a TCO ve své třídě. Náklady na vlastnictví TCO představují výpočet nákladů, které zařízení stálo na základě počáteční investice na nákup a nákladů za inkoust.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma, Home Office

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 399 mm

Hloubka: 417 mm

Výška: 251 mm

Hmotnost: 9,5 kg

 

Ergonomický design

Model Canon Maxify GX4040 má kompaktní rozměry a ergonomický design. V horní části se nachází masivnější skener s ADF (automatickým podavačem dokumentů). Přední strana zařízení je rozdělena na část, kde je ovládací panel s barevným LCD displejem 2,7“ (6,7 cm) a ovládacími tlačítky. Pod ním je umístěn výstup papíru a nižší vstupní vysouvací zásobník na papír. Na levé straně je integrovaná nádržka na černý inkoust a napravo tankový zásobník se samostatnými nádržkami na barevné inkousty. Ve zdané části nahoře je vstup pro volitelná média a vzadu konektory pro zapojení. Hrany tiskárny jsou jemně zaoblené. Tovární zpracování je kvalitní a plasty jsou pevné. Zařízení má stabilní konstrukci.

Funkce 4 v 1

Model Canon Maxify GX4040 je univerzální tiskárna s plnohodnotnými funkcemi tisku, kopírování, skenování a dokonce i faxu. Pomocí bezdrátového připojení a připojení k síti LAN můžete využívat také přístup k Cloudovým službám a tisku z mobilních zařízení. Nechybí podpora automatického oboustranného tisku a ADF. Plusem je podpora mobilních aplikací Canon PRINT Inkjet/Selphy, Easy PhotoPrint Editor a Creative Park. Dalšími funkcemi, jako jsou Pixma Cloud Link a Apple AirPrint, Mopria si rozšíříte možnosti tiskových úloh. Nechybí ani podpora hlasových asistentů a to Amazon Alexe a Google Assistant.

 

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne v rozlišení 600 x 1 200 Dpi v monochromatickém i barevném režimu. Za minutu vytiskne 18 stran černobíle nebo 13 stran barevně. Čas potřebný pro tisk prvního výtisku je 8 vteřin monochromaticky nebo 9 vteřin barevně. Maximální formát pro tisk je A4. Pomocí plochého skeneru s optickým rozlišením 1 200 x 2 400 Dpi naskenujete 7,1 obrázku za minutu v barevném režimu. Tiskárna poskytuje 3úrovně kopírování v kvalitě: koncept, standard a vysoká kvalita. Menu a jazyk displeje podporuje 33 jazyků včetně slovenského a českého.

 

Plusy tiskárny

- tovární kvalitní zpracování

- moderní, ergonomický design

- multifunkce 4 v 1

- ADF

- DUPLEX

- bohatá konektivita

- tankový zásobník se samostatnými nádržkami inkoustů

- náklady na tisk

 

Minusy tiskárny

- žádné podstatné

 

Náplně do tiskárny

Do multifunkce Canon Maxify GX4040 jdou čtyři inkousty do nádržek tankového zásobníku s označením Cartridge Canon GI-56/C/M/Y/BK. Černý inkoust má vytíženost 6 000 stran. Barevné inkousty v lahvičkách mají kapacitu 14 881 stran při 5% pokrytí.

 

Zhodnocení

Tato vysoce výkonná velkoobjemová multifunkce spolu se sadou inkoustových lahviček v balení s vytížeností 14 000 stran dokáže přinést krásné úspory pro domácí kancelář i menší pracovní skupinu. Moderní design, tankový systém náplní s ekonomickým způsobem tisku přispívá k výhodnému nákupu zařízení ve velmi dobrém poměru výkon, kvalita a cena.