Kancelář

Canon Maxify GX2040

Společnost Canon přidala k modelové řadě Maxify GX dva nové modely Canon Maxify GX1040 a Canon Maxify GX2040. Jsou to nové modely se zásobníky inkoustu MegaTank, které jsou sestaveny pro domácí kanceláře, Home Office a hybridní uživatele. Obě zařízení nabízí univerzální funkce a kvalitní výstup spolu s vynikající konektivitou a pohodlným ovládáním. Tiskárny jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různorodým požadavkům uživatelů a přispívaly k pracovním úkolům vysokým výkonem a kvalitou. My se podíváme blíže na model Canon Maxify GX2040.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Mopria/ Cloud Link/ Wi-Fi Direct

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/faxování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 374 mm

Hloubka: 380 mm

Výška: 225 mm

Hmotnost: 8,1 kg

 

Design v moderním stylu

Na první pohled vás multifunkce Canon Maxify GX2040 zaujme svým moderním designem s čistými liniemi. V jemně světle šedé barvě v kombinaci s tmavě šedou sice nevybočuje z řady jiných tiskáren, ale hranatější design tomuto modelu přidává na atraktivitě. Horní část zařízení patří plochému skeneru s masivním podavačem dokumentů ADF. Skener je rozměrově menší a nezabírá celou část plochy tiskárny. Dělí se o ni na přední straně s ovládacím panelem na kterém je naklápěcí LCD displej 6,7 cm s dotykovým ovládáním. Přední část multifunkce obsahuje tankový systém s samostatnými nádržkami na inkoust na pravé straně a vstupní zásobník na papír spolu s výstupní přihrádkou na výstup. Vstupní kazetu s kapacitou 250 listů papíru dokážete jednoduše doplnit. Tovární zpracování je kvalitní a použité plasty jsou pevné. Zařízení má stabilní konstrukci.

 

 

Funkce 4 v 1

Tato univerzální tiskárna nabízí 4 funkce v jednom zařízení. Kromě tisku v monochromatickém a barevném režimu, skenuje, kopíruje a faxuje. Konektivita je zastoupena klasickým připojením přes USB kabel a pomocí ethernetového kabelu. Díky bezdrátovému připojení se můžete připojit k Wi-Fi a využívat také možnost připojení mobilních zařízení. Multifunkce Canon Maxify GX2040 využívá podporu Cloudových služeb. Kromě podpory automatického oboustranného tisku (duplex) podporuje i automatický podavač dokumentů (ADF) při skenování s kapacitou 35 listů. Zařízení je připraveno pro univerzální použití tiskových úloh v kanceláři i domácnosti. Nechybí ani podpora inteligentních asistentů a automatizace v podobě Amazon Alexa a Google Assistant. Ovládání pomocí 6,7 cm dotykového LCD displeje je pohodlné a rozhraní je lokalizováno do 33 jazyků včetně českého.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne inkoustovou technologií a za minutu vytiskne 15 stran v monochromatickém režimu nebo 10 stran v barevném režimu. Rozlišení tisku je 600 x 1 200 Dpi za pomoci 2 tiskových hlav. První výtisk je připraven za necelých 9 vteřin černobíle nebo za 11 vteřin barevně. Maximální velikost tisku je formát A4. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a to jak v monochromatickém, tak v barevném režimu.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování

- univerzální funkce 4 v 1

- bohatá konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)

- moderní design

- pohodlné ovládání

- rychlost a kvalita tisku

- tankový systém inkoustů

- poměr kvality a ceny

- podpora inteligentních asistentů a automatizace

 

Minusy tiskárny

- žádné podstatné

 

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny jdou inkousty s označením Canon GI-45BK, GI-45C, GI-45M a GI-45Y s výtěžností 3 000 stran pro černou i barevné inkousty a 4 500 stran v úsporném režimu.

 

   

 

Podporované typy papíru: Obyčejný papír: (64 g/m2 – 105 g/m2), Canon Red Label Superior (WOP111), Kancelářský barevný papír Canon Oce (SAT213), Lesklý fotografický papír Plus II (PP-201), Fotografický papír Pro Lustr (LU-101), Pololesklý fotografický papír Plus (SG-201), Lesklý fotografický papír „pro každodenní používání“ (GP-501), Matný fotopapír (MP-101),, Nažehlovací fólie na světlé tkaniny (LF-101) .

Velikosti papíru: A4, A5, A6, B5, LTR, LGL, B-Oficio, M-Oficio, Foolscap, Executive, 10 obálka, obálka DL, obálka C5, obálka Monarch, 4" x 6", 5" x 7" , 7" x 10", 8" x 10", Vlastní velikost (šířka 89 mm – 216 mm, délka: 127 mm – 355,6 mm).

Hmotnost papíru: Obyčejný papír 64 g/m2 – 105 g/m2 nebo podporované originální papíry Canon, Papír Canon: Max. hmotnost papíru přibližně 265 g/m2, Lesklý fotografický papír Plus Glossy II (PP-201).

Zhodnocení

I doma si můžete tvořit odolné dokumenty v podnikové kvalitě s multifunkční tiskárnou MegaTank s pohodlným ovládáním. Tiskárna Canon Maxify GX2040 se díky svému kompaktnímu a praktickému designu vejde do jakéhokoli pracovního prostoru. Využijte vysokou rychlost tisku a vysokou výtěžnost s cenově dostupnými inkoustovými lahvičkami, jakož i automatický podavač dokumentů na 35 listů pro skenování, kopírování a faxování vícestránkových dokumentů. Toto univerzální zařízení vám bude nápomocné v malé kanceláři, ale také v domácnosti.