Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon Maxify GX-3040

Model Canon Maxify GX-3040 je univerzální tiskárna s tankovým systémem pro potřeby velkoobjemového tisku v domácí nebo firemní kanceláři. Touto kompaktní multifunkcí ušetříte nejen na nákladech, ale také čas a prostor. V jednom komplexním zařízení budete mít barevnou tiskárnu, kopírku a skener. Kromě vysoké produktivity a efektivity získáte také nejlepší CPP a TCO3 v této třídě. Co to přesně znamená? Náklady na jednu stranu CPP je částka, která je potřebná k jejímu vytištění. Tuto hodnotu určíme vydělením ceny inkoustu hodnotou vytíženosti. Konečné celkové náklady na vlastnictví TCO představují výpočet počátečních nákladů za nákup zařízení a nákladů na náplně do tiskárny za určité období. Tento model v základním balení se startovací sadou inkoustů a vytížeností přibližně 14 000 stran tisku přináší mimořádné úspory celkových nákladů na vlastnictví, jakož i nákladů na jeden výtisk. Při ekonomickém režimu dosáhnete vytíženosti až 21 000 stran tisku. Tímto se stává tato multifunkce atraktivní pro uživatele.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost: domácnost / Home Office/ malá, středně velká pracovní skupina

Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Wi-Fi Direct/ Pixma Cloud Link

Podpora inteligentních asistentů: Amazon Alexa/ Google Assistant

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce – tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 399 mm

Hloubka: 417 mm

Výška: 216 mm

Hmotnost: 8,3 kg

 

Příjemný design s dobrou ergonomií

Multifunkce je charakteristická svojí kompaktní velikostí a moderním designem zařízení v bílém provedení s tmavě šedými akcenty. Jemně zaoblené hrany a logicky rozvržené ovládací prvky přispívají k dobré ergonomii zařízení. Horní část patří plochému skeneru s tenkým krytem a zadnímu podavači s kapacitou 100 listů. Na čelní straně se nachází ovládací panel, na kterém jsou tlačítka a menší 3,4 cm černobílý LCD displej. Pod ním je výstup papíru a nižší šuplíkový vstupní zásobník s kontrolním okénkem o kapacitě 250 archů papíru. formátu A4. Multifunkce obsahuje ještě jeden plochý zadní podavač pro volitelná média a kartonu. Tento model má integrovaný tankový systém se samostatnými nádržkami na inkoust. Na levé straně se nachází nádržka na černý inkoust a na pravé tři oddělené nádržky pro barevné inkousty. Nádržky mají průhlednou část pro vizuální kontrolu stavu hladiny inkoustů. Konektory pro zapojení jsou na zadní straně zařízení. Tovární zpracování je kvalitní a plasty jsou dostatečně pevné. Zařízení má stabilní základnu a během provozu pracuje spolehlivě. Moderním designem se hodí do jakéhokoli domácího i pracovního prostředí.

   

zdroj foto: canon

Funkce 3 v 1 s podporou inteligentních asistentů

V jednom kompaktním zařízení získáte 3 plnohodnotné funkce tisku, kopírování a skenování. Nechybí oboustranný automatický tisk. Díky inteligentní konektivitě můžete provádět tiskové úlohy z mobilních zařízení a z Cloudových služeb. Multifunkci můžete připojit k PC nebo notebooku přímo USB kabelem nebo bezdrátově pomocí Wi-Fi. Tiskárna obsahuje bezpečnostní funkce, které snižují riziko úniku dat a neoprávněného přístupu. Tento model má navíc podporu inteligentních asistentů a automatizace. Ovládání je pohodlné pomocí ovládacího panelu s přehledným a intuitivním uživatelským prostředím, které má podporu lokalizace do 32 jazyků.

 

zdroj foto: canon

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna Canon Maxify GX3040 tiskne inkoustovou technologií v rozlišení tisku 600 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 18 stran v monochromatickém režimu nebo 13 stran barevně. Tisk prvního výtisku trvá přibližně 8–9 sekund. Kvalita tisku je velmi dobrá, a to u černobílých dokumentů s výbornou ostrostí, ale i barevného tisku s velmi dobrým kontrastem a sytostí. Díky pigmentovým inkoustům nedochází k rozpíjení a rozmazávání. Výtisky jsou v profesionální kvalitě.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost a moderní design

- funkce 3 v 1

- bohatá konektivita

- podpora tisku z mobilních zařízení a Cloudu

- kvalita a rychlost tisku

- podpora inteligentních asistentů

- jednoduché ovládání

- tankový systém doplňování inkoustů

- široká škála podporovaných typů papíru

- nízké náklady na tisk

- bezpečnostní funkce

 

 

Minusy tiskárny

- neobsahuje ADF

 

Náplně do tiskárny

Tiskárna tiskne pomocí systému CMYK se čtyřmi inkousty. Používají se kvalitní pigmentové inkousty v lahvičkách s označením GI-46BK, GI-46C, GI-46M a GI-46Y (černý, azurový, purpurový a žlutý inkoust). Vytíženost náplní je 6 000 stran pro černý inkoust a 14 000 stran pro barevné inkousty. Doplňování do nádržek tankového zásobníku je snadné a pohodlné.         

Zhodnocení na závěr

Navzdory poněkud vyšší ceně zařízení se jedná z dlouhodobého hlediska o ekonomicky úspornou univerzální tiskárnu. Nízké náklady na tisk, kvalita výtisků a dobrá konektivita spolu s výbornou efektivitou předurčují tento model do dynamické pracovní skupiny. Příjemný design a kompaktní velikost jsou dalšími plusy. Díky PosterArtist Web (webová aplikace) můžete vytvářet atraktivní plakáty, aniž byste potřebovali profesionální grafické nástroje a zkušenosti. Pomocí různých šablon, automatického designu a bezplatné fotobuňky můžete tvořit zajímavé propagační a prezentační materiály.