Kancelář

Canon Maxify GX-3040

Model Canon Maxify GX-3040 je univerzální tiskárna s tankovým systémem pro potřeby velkoobjemového tisku v domácí nebo firemní kanceláři. Touto kompaktní multifunkcí ušetříte nejen na nákladech, ale také čas a prostor. V jednom komplexním zařízení budete mít barevnou tiskárnu, kopírku a skener. Kromě vysoké produktivity a efektivity získáte také nejlepší CPP a TCO3 v této třídě. Co to přesně znamená? Náklady na jednu stranu CPP je částka, která je potřebná k jejímu vytištění. Tuto hodnotu určíme vydělením ceny inkoustu hodnotou vytíženosti. Konečné celkové náklady na vlastnictví TCO představují výpočet počátečních nákladů za nákup zařízení a nákladů na náplně do tiskárny za určité období. Tento model v základním balení se startovací sadou inkoustů a vytížeností přibližně 14 000 stran tisku přináší mimořádné úspory celkových nákladů na vlastnictví, jakož i nákladů na jeden výtisk. Při ekonomickém režimu dosáhnete vytíženosti až 21 000 stran tisku. Tímto se stává tato multifunkce atraktivní pro uživatele.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost: domácnost / Home Office/ malá, středně velká pracovní skupina

Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Wi-Fi Direct/ Pixma Cloud Link

Podpora inteligentních asistentů: Amazon Alexa/ Google Assistant

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce – tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 399 mm

Hloubka: 417 mm

Výška: 216 mm

Hmotnost: 8,3 kg

 

Příjemný design s dobrou ergonomií

Multifunkce je charakteristická svojí kompaktní velikostí a moderním designem zařízení v bílém provedení s tmavě šedými akcenty. Jemně zaoblené hrany a logicky rozvržené ovládací prvky přispívají k dobré ergonomii zařízení. Horní část patří plochému skeneru s tenkým krytem a zadnímu podavači s kapacitou 100 listů. Na čelní straně se nachází ovládací panel, na kterém jsou tlačítka a menší 3,4 cm černobílý LCD displej. Pod ním je výstup papíru a nižší šuplíkový vstupní zásobník s kontrolním okénkem o kapacitě 250 archů papíru. formátu A4. Multifunkce obsahuje ještě jeden plochý zadní podavač pro volitelná média a kartonu. Tento model má integrovaný tankový systém se samostatnými nádržkami na inkoust. Na levé straně se nachází nádržka na černý inkoust a na pravé tři oddělené nádržky pro barevné inkousty. Nádržky mají průhlednou část pro vizuální kontrolu stavu hladiny inkoustů. Konektory pro zapojení jsou na zadní straně zařízení. Tovární zpracování je kvalitní a plasty jsou dostatečně pevné. Zařízení má stabilní základnu a během provozu pracuje spolehlivě. Moderním designem se hodí do jakéhokoli domácího i pracovního prostředí.

   

zdroj foto: canon

Funkce 3 v 1 s podporou inteligentních asistentů

V jednom kompaktním zařízení získáte 3 plnohodnotné funkce tisku, kopírování a skenování. Nechybí oboustranný automatický tisk. Díky inteligentní konektivitě můžete provádět tiskové úlohy z mobilních zařízení a z Cloudových služeb. Multifunkci můžete připojit k PC nebo notebooku přímo USB kabelem nebo bezdrátově pomocí Wi-Fi. Tiskárna obsahuje bezpečnostní funkce, které snižují riziko úniku dat a neoprávněného přístupu. Tento model má navíc podporu inteligentních asistentů a automatizace. Ovládání je pohodlné pomocí ovládacího panelu s přehledným a intuitivním uživatelským prostředím, které má podporu lokalizace do 32 jazyků.

 

zdroj foto: canon

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna Canon Maxify GX3040 tiskne inkoustovou technologií v rozlišení tisku 600 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 18 stran v monochromatickém režimu nebo 13 stran barevně. Tisk prvního výtisku trvá přibližně 8–9 sekund. Kvalita tisku je velmi dobrá, a to u černobílých dokumentů s výbornou ostrostí, ale i barevného tisku s velmi dobrým kontrastem a sytostí. Díky pigmentovým inkoustům nedochází k rozpíjení a rozmazávání. Výtisky jsou v profesionální kvalitě.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost a moderní design

- funkce 3 v 1

- bohatá konektivita

- podpora tisku z mobilních zařízení a Cloudu

- kvalita a rychlost tisku

- podpora inteligentních asistentů

- jednoduché ovládání

- tankový systém doplňování inkoustů

- široká škála podporovaných typů papíru

- nízké náklady na tisk

- bezpečnostní funkce

 

 

Minusy tiskárny

- neobsahuje ADF

 

Náplně do tiskárny

Tiskárna tiskne pomocí systému CMYK se čtyřmi inkousty. Používají se kvalitní pigmentové inkousty v lahvičkách s označením GI-46BK, GI-46C, GI-46M a GI-46Y (černý, azurový, purpurový a žlutý inkoust). Vytíženost náplní je 6 000 stran pro černý inkoust a 14 000 stran pro barevné inkousty. Doplňování do nádržek tankového zásobníku je snadné a pohodlné.         

Zhodnocení na závěr

Navzdory poněkud vyšší ceně zařízení se jedná z dlouhodobého hlediska o ekonomicky úspornou univerzální tiskárnu. Nízké náklady na tisk, kvalita výtisků a dobrá konektivita spolu s výbornou efektivitou předurčují tento model do dynamické pracovní skupiny. Příjemný design a kompaktní velikost jsou dalšími plusy. Díky PosterArtist Web (webová aplikace) můžete vytvářet atraktivní plakáty, aniž byste potřebovali profesionální grafické nástroje a zkušenosti. Pomocí různých šablon, automatického designu a bezplatné fotobuňky můžete tvořit zajímavé propagační a prezentační materiály.