Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon imageRUNNER 2425/ 2425I

Monochromatická laserová multifunkce model Canon imageRUNNER 2425/2425I je robustní novinkou pro firmu, kde se tiskne a skenuje velký objem tisku. Je ideálním řešením do kanceláře malé až středně velké firmy, kde se kladou vysoké nároky na tiskové úlohy. Této výkonné tiskárně nechybí žádná důležitá funkce. Dokáže kvalitně a spolehlivě pracovat na zadaných úkolech. Neomezuje ji ani dlouhou dobu bez přerušení provozu. Díky rozšířeným možnostem personalizace funkcí a pohodlnému ovládání s ní budou uživatelé efektivně pracovat. Pro citlivé dokumenty, které potřebujete ve firmě tisknout obsahuje výborně navrženy víceúrovňové zabezpečení ochrany.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A3/ A3 +
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 627mm
Hloubka: 665 mm
Výška: 149 mm
Hmotnost: 39,2 kg

 

Design v masivním provedení

Zařízení má robustní konstrukci se stabilní základnou, která hravě zvládne i náročný provoz. Ve spodní části se nachází šuplíkový vstupní zásobník na papír s kapacitou 330 listů. Tuto kapacitu je možné rozšířit přídavným vstupním zásobníkem až na maximálně 580 archů na vstupu. Nad zásobníkem je otevírací kryt, kde se nachází tiskový mechanismus a tonerová kazeta, která se vybírá velmi pohodlným systémem. Přímo nad otevíracím krytem už máme výstup s kapacitou 250 listů. Prostor mezi výstupním zásobníkem a častou pro tonerovou kazetou je vyhrazen pro panel. Na jeho levé straně je umístěn ovládací panel na kterém je barevný 7 "(17,8 cm) WVGA displej s dotykovým ovládáním, numerická klávesnice, ovládací tlačítka a stavové diody. Boční strana ovládacího panelu obsahuje USB port pro přímý tisk. Pravá strana obsahuje bezpečnostní část pro čtečku ID karet. Horní část patří plochému skeneru s automatickým podavačem předloh. Na zadní straně se nacházejí porty pro zapojení do elektrické sítě, připojení USB kabelem a ethernet port pro připojení do LAN sítě. Tovární zpracování je kvalitní. Zařízení má ocelovou konstrukci a pevné plasty. Tiskárna je v kombinaci bílé a tmavě šedé, čímž působí decentně v pracovním prostoru. Má velmi dobrou ergonomii a komfortní přístup ke všem ovládacím prvkům i k manipulaci se spotřebním materiálem.

 

                                                 

zdroj foto:canon.com

 

Funkce s možností personalizace

Už při prvním pohledu na velký displej a ovládací prvky je jasné, že tiskárna bude nabízet dost funkcí pro tiskové úlohy. Kromě monochromatického tisku, kopírování a skenování obsahuje také fax a funkce pro faxové služby. Nechybí automatický oboustranný tisk (duplex) a automatický podavač dokumentů (ADF) pro vyšší efektivitu práce. Díky konektivitě, která je zastoupena připojením do LAN sítě a podporou bezdrátové sítě LAN a QR kódu je dostupná tisk z mobilních zařízení. Můžete pracovat také s dokumenty z cloudových úložišť. Rovněž je možné odesílat skenované barevné dokumenty do Cloudu. Nechybí konverze naskenovaných dokumentů do formátů PDF, Microsoft Word nebo souborů PowerPoint. Pomocí funkce Print Hold je možná úprava finální podoby dokumentů před tiskem. Funkce lze personalizovat na míru a podle nejčastěji používaných funkcí. Velkým plusem jsou možnosti zabezpečení tisku. Ty zahrnují autentifikaci v zařízení nebo Cloudu, centrální správu bezpečnostních nastavení, šifrování PDF a PDF s podpisem zařízení na ochranu údajů, bezpečnostní tisk s PIN kódem a funkci vynuceného pozastavení tisku pro důvěrnost dokumentů, ale i ověření systému hned po spuštění a ochranu před neoprávněnými změnami. Na závěr můžeme zmínit i velmi dobrý systém pro správu a údržbu, který zahrnuje i Systém e-Maintenance pro dálkovou diagnostiku, automatizované odpočty měřicích přístrojů a monitorování stavu spotřebního materiálu. Možnosti nastavení a využití funkcí ve firmě jsou bohaté.

 

zdoj foto: canon.com

 

Rychlost a kvalita tisku

Model Canon imageRUNNER 2425/2425I tiskne laserovou technologií v monochromatickém režimu v rozlišení tisku 600 x 600 Dpi. Za minutu vytiskne 25 stran ve formátu A4 nebo 12 stran v max. formátu A3. Čas potřebný na zahřívání je méně než 4 sekundy a tisk probíhá po spuštění nebo probuzení ze spánku do 10 - 12 sekund. O svižný výkon se stará 1 GHz procesor Dual Core a 2 Gb RAM. Kvalita tisku je výborná.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- pevná stabilní konstrukce
- ergonomie
- funkce 4 v 1 (tisk, kopírování, skenování, fax)
- komfortní ovládání pomocí dotykového displeje
- bohaté funkce a možnosti personalizace
- víceúrovňové zajištění ochrany
- rychlost a kvalita tisku
- bohatá konektivita
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- kapacita na vstupu s možností rozšíření

 

Mínusy tiskárny

- pouze ČB tisk
- neobsahuje samostatný modul Wi-Fi (vytvoření pomocí LAN)
- vyšší cena

 

Náplně do tiskárny

Monochromatická multifunkce Canon imageRUNNER 2425/2425I tiskne pomocí černé tonerové kazety Canon C-EXV 60, který má kapacitu 10 200 stran. Výměna toneru je jednouchá a zvládne ji každý.

 

Zhodnocení

Tato konstrukčně robustní multifunkce dokáže svým výkonem pokrýt požadavky vytěžené pracovní skupiny v malé až středně velké firmě. Všude tam, kde se tiskne velký objem tisku, vyžadují se rozšířené funkce pro správu tiskových úloh a kde se klade velký důraz na rychlost a kvalitu. To vše tiskárna v sobě zahrnuje a navíc dokáže pracovat s citlivými dokumenty, které můžete zajistit širokou škálou bezpečnostních funkcí. Pokud si vystačíte v kanceláři bez barevného tisku mohl by vám tento model donést do kanceláře vysokou produktivitu a efektivitu pracovních úkolů.