Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon imagePROGRAF PRO-300

Fotografická tiskárna Canon s 10-ti inkousty

Profesionálních tiskáren pro fotografy a grafické studia na trhu mnoho není. Proto nás potěšilo uvedení novinky společnosti Canon, model imagePROGRAF PRO-300. Fototiskárna s podporou formátu A3+ dostala do vínku výborný výkon a množství vylepšení, než předcházející tiskárna řady imagePROGRAF. Má kompaktnější rozměry se zmenšením 15% oproti staršímu modelu. Cena nebude pro běžného uživatele, který si potřebuje vytisknout rodinné fotografie. Canon imagePROGRAF PRO-300 by mohl zaujmout profesionální fotografy, grafiky a menší firmy, které dosud využívaly pro tisk ve vysoké kvalitě nebo velkoformátový tisk externí firmy.
 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma, profesionální fotograf
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ PIXMA Cloud Print/ Mopro
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A3+
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 639 mm
Hloubka: 379 mm
Výška: 200 mm
Hmotnost: 14,4 kg

Stále kompaktnější design pro sérii PRO

Nový model designem připomíná starší fototiskárnu Canon imagePROGRAF PRO 1000. Navzdory sjednocenému vzhledu se novinka již na první pohled liší velikostí, která je o 15% menší. Viditelné je to už při balení. Krabice je oproti staršímu modelu o hodně menší. V portfoliu společnosti Canon se aktuálně nacházejí fotografické tiskárny Canon PIXMA PRO a Canon imagePROGRAF PRO. Kromě imagePROGRAF PRO-300 se objevil i nový model PIXMA PRO-200, který společnost představila v Austrálii. Má stejný design, jako modelová řada imagePROGRAF PRO, ale ještě menší rozměry a pro tisk používá 8 samostatných inkoustů. Nás však zajímá aktuální model Canon imagePROGRAF PRO-300, který se prodává v černé barevné verzi. Vyhotovený je z kvalitních pevných plastů. Má výbornou ergonomii, díky jemnému zaoblení hran a zkosení přední strany v horní části. Tá je mírně texturovaná. Po jejím otevření se dostanete k hlavnímu podavači papíru a před ním k inkoustových kazetám. Další volitelný podavač je ze zadní strany. Na přední straně se zkosením se nachází vpravo grafický barevný 7,5 cm displej a ovládací tlačítka. Po otevření předního krytu získáte podpůrnou lištu pro výstup tisku a nad ní slot pro adaptér pro tisk na CD/ DVD média, který může posloužit i pro tisk nálepek na nehty. Vpravo na čelní straně jsou ještě dvě tlačítka pro zapnutí a stop. Fototiskárna je kvalitně továrně zpracována a má příjemný design v kompaktním těle.

 

zdroj foto: canon.com

 

Funkce pro profesionály

Nový model přinesl hned několik vylepšení oproti staršímu modelu. Podporuje bezokrajový tisk i pro formát A3+. Dokáže tisknout i panoramatické fotografie na rolovaný papír. Pro zajištění konzistence inkoustu obsahuje funkci automatického protřepání a detekci natočení vloženého papíru. Konektivita je zastoupena standardním propojením USB kabelem k PC, připojením do LAN sítě a možností bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi. Nechybí ani podpora tisku z mobilních zařízení a z cloudových úložišť (Google Cloud, Pixma Cloud, AirPrint, Mopro). Jelikož jde o fotografickou tiskárnu, nesmíme zapomenout ani na podporu Wi-Fi PictBridge a přímý tisk z fotoaparátu. K zařízení nabízí výrobce kvalitní software Canon Professional Print & Layout, který může pracovat sám o sobě nebo jako plugin pro Canon DPP, Adobe Photoshop nebo Lightroom. Fototiskárna Canon imagePROGRAF PRO-300 podporuje navíc tisk na texturovaný fotopapír Premium Fine Art Rough. Zařízení navíc dostalo nový matný černý inkoust nabízející větší hustotu černé, hladké přechody a detaily v tmavších oblastech. Ovládání je díky grafickému displeji a čtyřsměrnému tlačítku s potvrzováním pohodlné a k celkovému komfortu přispívá i podpora menu v 33 jazycích, včetně českého a slovenského.

 

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne v barevném režimu s rozlišením 4 800 x 2 400 Dpi. Údaj o rychlosti se odvíjí od počtu tisku na výstupu za čas k tomu potřebný, kde je třeba brát v úvahu, že: rychlost tisku fotografií je založena na výchozím nastavení pomocí normy ISO/ JIS-SCID N2 na lesklém fotografickém papíru Plus II a v úvahu nebere čas zpracování dat v hostitelském počítači. Rychlost tisku se může lišit v závislosti na konfiguraci systému, rozhraní, softwaru, složitosti dokumentu, režimu tisku, pokrytí strany a typu použitého papíru. Každopádně můžeme očekávat, že tisk barevných a černobílých fotografií ve formátu A3+ bude trvat přibližně 4 minuty 15 sekund (dle údajú výrobca). O kvalitě tisku se nemusíme bavit. Ta je na vysoké profesionální úrovni.

 

Plusy tiskárny

- vysoká kvalita tisku
- bezokrajový tisk
- formát A3 +
- rozlišení tisku
- podpora tisku na texturovaný papír
- speciální černý matný inkoust pro lepší přechody
- stylový design a kompaktní rozměry
- softwarová výbava (Canon Professional Print & Layout)
- ovladatelnost pomocí 3" grafického displeje
- kvalitní tovární zpracování
- dobrá konektivita
- inovace (detekce natočení papíru, automatické protřepání inkoustu pro konzistenci)
- možnost tisku panoramatických fotografií na rolovaný papír


Mínusy tiskárny

- pro někoho vyšší cena
- absence hostitelský port USB

 

Náplně do tiskárny

Fototiskárna tiskne pomocí 9 barevných samostatných inkoustů spolu s průhledným optimalizérem. K vysoké kvalitě na výstupu značně přispívá typ trvalých pigmentových inkoustů Lucia PRO Ink. Do zásobníku inkoustů vejde 10 kazet systém (Y/ M/ C/ R/ PC/ PM/ Gy/ PBK/ MBK) + CO. Plusem je speciální matný černý inkoust, který přispívá k větší hustotě černé, hladším přechodem a vykreslení detailů v tmavších oblastech. Černý matný inkoust doplňuje fotografická černá náplň.

 


 

Co se týče vytíženosti z údajů výrobce můžeme předpokládat, že odhadovaná vytíženost pro podporovaný formát A3 + je:

Počet fotografií ve formátu A3 + 8
Matná černá (MBK): 270 fotografií
Fotografická černá (PBK): 33 fotografií
Šedá (GY): 44 fotografií
Azurová (CY): 82 fotografií
Fotografická azurová (PC): 116 fotografií
Purpurová (M): 87 fotografií
Fotografická purpurová (PM): 73 fotografií
Žlutá (Y): 87 fotografií
Červená (R): 129 fotografií
Optimalizátor barevnosti (CO): 97 fotografií


Pro standardní fotografický formát 10 x 15 cm je:

Počet fotografií formátu 10 x 15 cm 7
Matná černá (MBK): 1 750 fotografií
Fotografická černá (PBK): 303 fotografií
Šedá (GY): 236 fotografií
Azurová (CY): 735 fotografií
Fotografická azurová (PC): 625 fotografií
Purpurová (M): 785 fotografií
Fotografická purpurová (PM): 530 fotografií
Žlutá (Y): 530 fotografií
Červená (R): 920 fotografií
Optimalizátor barevnosti (CO): 272 fotografií

Zhodnocení

Fotografická tiskárna Canon imagePROGRAF PRO-300 je novinka, která přináší několik inovací pro profesionální tisk fotografií. Díky kompaktnějším rozměrům a ceně je dostupná i pro náročné domácí uživatele, který se věnují fotografii. Velkým přínosem může být i pro malou firmu, která potřebuje vysoce kvalitní tisk. Najvětší skupinou uživatelů budou profesionální fotografové, kteří potřebují spolehlivé zařízení s vysokou úrovní kvality na výstupu.