Kancelář a škola

Canon imagePROGRAF PRO - 1 000

Špičková tiskárna pro fotografy

Chcete své výjimečné záběry změnit na dokonalé fotografie, jako profesionál, aniž by vás omezovala velikost formátu A4? Společnost Canon myslí i na profesionální fotografy a grafiky. V svém portfoliu má model Canon imagePROGRAF PRO - 1 000, který posouvá tisk fotografií na vyšší úroveň. O profesionální tisk plný ostrých detailů a mimořádně širokým barevným gamutem se postará 12 trvalých pigmentových inkoustů LUCIA PRO. Tisknout můžete od velikosti 10 x 15 cm až do formátu A2.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: menší firma, reklamní agentura, grafické studio, profi fotograf
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi PictBridge
Funkce tiskárna/ fotografický tisk
Maximální formát tisku: A2
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 723 mm
Hloubka: 435 mm
Výška: 285 mm
Hmotnost: 32,3 kg

 

Design profesionála

Model Canon imagePROGRAF PRO - 1 000 nepatří v žádném případě mezi malé kompaktní zařízení. Svou šířkou, přibližně třičtvrtě metru zabere místo, kam byste umístili dvě tiskárny průměrné velikosti. V černé barevné verzi s jemně zaoblenými hranami, minimálním počtem tlačítek a decentním displejem působí stylově. Tiskárna je kvalitně továrně zpracována, vše výborně lícuje a na tělo zařízení je použit velmi kvalitní tvrzený plast. Na přední straně vpravo najdete dvě tlačítka. Jedno pro zapnutí/ vypnutí a druhé pro rychlou volbu stop. Ve spodní části je 12 inkoustových kazet a prostor nad nimi pod otevíracím krytem patri výstupnímu zásobníku. Mezi těmito částmi je předěl v podobě tenké červené linky. Ten je charakteristický pro fotoaparáty řady EOS a je symbolem produktu té nejvyšší kvality. Horní část patří vstupu papíru a vpředu najdete ještě mírně zaoblený panel na kterém je vpravo 7,5 cm displej, kruhové ovládací tlačítko a dvě funkční tlačítka. Hmotnost tiskárny je 32,3 kg. Je to poctivá váha ke které přispívá kvalitní kovové šasi uvnitř. Na rozdíl od levnějších modelů, které mají vnitřní mechanismus z plastu nebo v lepším případě v kombinaci kovu a plastu. Canon imagePROGRAF PRO -1 000 je stabilní stolní zařízení, jehož části se jen tak lehce používáním neopotřebují. Navzdory velikosti má tiskárna velmi moderní, stylový design.

Nastavení a funkce

Tento model se primárně zaměřuje na barevný, vysoce kvalitní tisk. Nastavení před tiskem jsou bohaté a přizpůsobené profesionálním fotografům nebo grafikům. Po zapojení tiskárny a připojení k pc následuje instalace ovladačů a softwaru pro snadné nastavení tisku (Quick Utility Toolbox). Vše potřebné najdete také na displeji přímo na zařízení, krok po kroku vás provede k úspěšné instalaci. Menu je lokalizováno do 21 jazyků (včetně českého). Konektivita pro tiskárnu je zastoupena třemi způsoby. Připojení USB kabelem k pc, zapojení ethernet kabelem do LAN sítě nebo bezdrátové připojení k Wi-Fi. Maximální velikost papíru pro tisk je formát A2. Zařízení dokáže tisknout výjimečné bezokrajové fotografie. Vše na úrovni profesionála si můžete nastavit pomocí dodávaného doplňkového softwaru Print Studio Pro, který obsahuje nastavení tiskárny, rozložení, papíru a barev. Můžete ho využít jako modul do pokročilých programů, jako jsou Adobe Photoshop nebo Lightroom. Dosáhnete tak výtisky nejvyšší kvality.

Rychlost a kvalita tisku

Zařízení tiskne v rozlišení 2 400 x 1 200 Dpi. Čas, který je potřebný pro výtisk ve formátu A2 (LU-101) je 3 minuty 35 sekund nebo 6 minut pro A2 (PT-101). Tiskárna podporuje širokou paletu médií na které tlačí a to od obyčejného papíru, různé druhy lesklých, pololesklých a matných fotopapírů, až po texturované a umělecké fotopapíry. Velikost médií je v rozsahu od 10 x 15 cm až po velkokapacitní tisk formátu A2. Minimální délka papíru pro tisk je 127 mm a maximální 647 mm. Kvalita tisku se rovná kvalitě tisku v profesionálním studiu. Technologie používaných inkoustů s optimilizátorom barevnosti zajišťuje při tisku na lesklý papír jednotný lesk a zabraňuje efektu bronzového zabarvení. Záleží už jen na tom, zda investujete do drahé profesionální tiskárny nebo si zaplatíte za profesionální služby.

 

Plusy tiskárny

- stylový design
- mimořádně kvalitní tovární zpracování (kovové šasi)
- profesionální barevný a černobílý tisk
- formát A2
- široká podpora fotopapírů
- 12 samostatných trvanlivých, pigmentových inkoustů (MBK/ PBK/ C/ M/ Y/ PC/ PM/ GY/ PGY/ R/ B/ CO)
- přehledný displej
- doplňkový software
- konektivita (USB, LAN, Wi-Fi, Wi-Fi PictBridge)
- podpora Apple AirPrint, Google Cloud Print, Pixma Cloud Print

Mínusy tiskárny

- větší rozměry
- vyšší cena
- nepodporuje rolovaný papír

 

Náplně do tiskárny

Canon imagePROGRAF PRO - 1 000 tiskne pomocí 12-ti pigmentových inkoustů LUCIA PRO s velikostí kapičky min. 4 pl. Inkoustové kazety mají objem 80 ml. Systém inkoustů MBK/ PBK/ C/ M/ Y/ PC/ PM/ GY/ PGY/ R/ B/ CO obsahuje i 4 speciální monochromatické inkousty. Díky fotografické černé, matné černé, šedé a fotografické šedé mají černobílé fotografie neutrální odstíny.

Zhodnocení

Model Canon imagePROGRAF PRO - 1 000 je určen pro fotografy, který se tomu věnují profesionálně, nebo do grafických fotostudií. Využití by tento model našel v reklamních firmách, kde se vyžaduje vysoká kvalita tisku. Cena se pohybuje kolem 28 000 Kč. Je to vyšší částka, ale je adekvátní k vysoké kvalitě tisku, kterou díky tiskárně Canon imagePROGRAF PRO - 1 000 dosáhnete.