Kancelář a škola

Canon i-SENSYS X 1238P II

Pokud potřebujete doplnit své kancelářské tiskové řešení o monochromatický tisk formátu A4, tak je model Canon i-Sensys X11238P II jedním z doporučených zařízení. Jedná se o menší, ale výkonnou tiskárnu, která je vhodná pro bezproblémovou integraci do menší kanceláře. Všude tam, kde potřebujete vysokou produktivitu za dostupné náklady na tisk.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová

Použití firma/ domácnost : domácnost/ malá, středně velká pracovní skupina

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 438 mm

Hloubka: 373 mm

Výška: 312 mm

Hmotnost: 9,2 kg

Minimalistický design 

Tento model se vyznačuje v první řadě jednoduchým designem a velice pohodlným ovládacím LCD displejem. Kompaktní velikost je plusem pro bezproblémové začlenění do kanceláře nebo domácnosti různých velikostí. Kromě velkého 12,7 cm (5“) LCD displeje s dotykovým ovládáním obsahuje tiskárna jedno hardwarové tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Ve spodní části se nachází vstupní šuplíkový zásobník papíru a nad ním otevírací kryt pro výměnu tonerové kazety. Výstup papíru je na horní straně zařízení. Zařízení má stabilní konstrukci s dostatečně pevnými plasty. Jemně zaoblené hrany přispívají k dobré ergonomii zařízení. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni a v bílo-černém barevném provedení vypadá tiskárna stylově. Minimalisticky design a kompaktní rozměry jsou tím pravým do moderního pracovního prostoru.

 

Funkce

Jednoúčelová tiskárna nabízí funkci tisku v monochromatickém režimu a vysoké kvalitě. Bohatá konektivita ji předurčuje k tiskovým úlohám odkudkoli. Kromě klasického připojení pomocí USB kabelu můžete využívat také bezdrátové připojení a připojení k síti LAN. Tím se otevírají další možnosti tisku z mobilních zařízení a cloudových služeb. Kromě těchto funkcí získáte jednoduchá úložná řešení prostřednictvím softwaru uniFLOW Online od společnosti Canon. Zařízení má chráněný přístup prostřednictvím ověřování uživatelů a zabezpečený tisk, který brání neoprávněnému prohlížení tištěných dokumentů. Kromě toho ověří systém při spuštění a zlepšuje integritu zařízení.

Rychlost a kvalita tisku

Monochromatická tiskárna tiskne rychlostí 38 stran A4 za minutu v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Kromě jednostranného tisku podporuje také automatický oboustranný tisk. Ta dokáže tisknout rychlostí 31,9 stran ve formátu A4 za minutu. První strana se vytiskne přibližně za 5,5 sekundy. Doporučený měsíční cyklus tisku je 750-4 000 stran. Maximální objem tisku je 80 000 stran tisku. Kvalita tisku textových dokumentů a marketingových materiálů dosahuje vynikajících výsledků.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost a minimalistický design

- vysoká kvalita černobílého tisku

- rychlost tisku

- jednoduché ovládání pomocí 12,7 cm dotykového displeje

- bohatá konektivita

- maximální vstupní kapacita papíru až 900 archů (přídavný zásobník)

- podpora tisku z mobilních zařízení a Cloudu

 

Minusy tiskárny

- pouze jednoúčelové zařízení

- pouze monochromatický tisk

Náplně do tiskárny

Do tiskárny se používá jedna laserová kazeta s černým tonerem. Toner s označením Canon T08 má kapacitu 11 000 stran. Zařízení podporuje také alternativní toner za dostupnou cenu díky kterému si můžete snížit náklady na tisk.

Zhodnocení

Monochromatická laserová tiskárna Canon i-Sensys X1238P II je ideálním zařízením pro větší objem tisku do domácnosti nebo malé kanceláře. Tisk dokumentů je rychlý ve vysoké kvalitě. Plusem je bohatá konektivita a velký dotykový displej pro snadné a pohodlné ovládání. vstupní kapacita papíru v základní verzi je 200 + 150 listů papíru. Po rozšíření přídavným zásobníkem papíru si můžete vstupem papíru navýšit o 550 listů. S celkovou kapacitou 900 listů papíru můžete tisknout bez častého doplnění papíru. Náklady si můžete u tohoto modelu snížit použitím alternativní tonerové kazety.