Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Canon i-SENSYS MF754Cdw

Bezpapírová kancelář, o které se začalo mluvit na začátku 90. let minulého století, stále nenastala a dokumenty musí vypadat dobře i na papíře. S ostrým černobílým a barevným výstupem, tato laserová multifunkce Canon i-SENSYS MF754Cdw přináší tisk, skenování, kopírování a faxování s podporou pro různé velikosti papíru. Nabízí rozsáhlé možnosti samostatného, ​​počítačového a vzdáleného připojení, které spojuje intuitivní a přizpůsobitelný 12,7 cm barevný dotykový displej. Ten má rychlou odezvu a snadno se ovládá, díky čemuž je hnací silou produktivity.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná

Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 425 mm

Hloubka: 461 mm

Výška: 430 mm

Hmotnost: 23,6 kg

Robustní design

Horní část této robustní tiskárny patří plochému skeneru s masivním automatickým oboustranným podavačem dokumentů (DADF). Pod ním je prostor výstupu papíru a na pravé straně je umístěn naklápěcí LCD displej s dotykovým ovládáním. Vlevo této části zařízení zase naleznete port USB host. Na čelní straně se nachází otevírací kryt za kterým se nacházejí čtyři samostatné tonerové kazety s optickými válci a tlačítko pro zapnutí. Ve spodní části tiskárny je vstupní zásobník papíru. Tiskárna má příjemný design v bílo-černém barevném provedení s jemně zaoblenými hranami. Tovární zpracování je kvalitní, plasty jsou pevné a konstrukce je stabilní. Ke stabilitě přispívá i poctivá hmotnost skoro 24 kg.

zdroj: Canon

Funkce 4 v 1

Tato univerzální tiskárna je více než jen barevná laserová tiskárna. Má implementovány kompletní funkce tisku, skenování, kopírování a faxování a navíc možnost skenovat na paměťovou kartu nebo tisknout z paměťové karty prostřednictvím vhodně umístěného portu USB na předním panelu.

Velkou úsporou času je, že skener dokáže skenovat oboustranné dokumenty jediným přechodem a je dodáván s automatickým podavačem dokumentů (DADF) na 50 listů. Podavač DADF je nastavitelný pro velikosti papíru od 48 x 85 mm do 216 x 355,6 mm. V případě křehkých papírů, hrubých karet a stránek v časopisech a knihách můžete zvednout víko a umístit média přímo na skleněnou plochu. Nechybí ani automatický oboustranný tisk (Duplex).

Ovládání probíhá pomocí barevného dotykového LCD displeje o úhlopříčce 12,7 cm. Nejen intuitivní rozhraní, ale také možnost automatizace úkolů přispívá k pohodlí. Displej poskytuje jednoduché možnosti skenování přímo do počítače nebo paměťové karty a dále prostřednictvím e-mailu nebo faxu nebo na server FTP nebo do Cloudu. K dispozici jsou formáty souborů TIFF, JPEG, PDF, kompaktní PDF a prohledávatelné PDF, zatímco režimy kopírování zahrnují formáty textu, fotografií a map.

Velmi dobře má tento model řešenou také konektivitu. Kromě klasického připojení pomocí USB kabelu podporuje multifunkce také bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi a připojení k LAN síti. Tisknout můžete samozřejmě také z Cloudových úložišť, jako jsou Disk Drive, Dropbox a OneDrive s centralizovanou správou tisku služby Microsoft Universal Print. Velmi dobře jsou implantovány i bezpečnostní funkce pro ochranu citlivých dokumentů pomocí aktivace ochrany PIN-kódem.

Rychlost a kvalita tisku

Pro tisk je k dispozici standardní vstupní kazeta na papír, která se zasouvá do spodní části tiskárny, která opět pojme širokou škálu velikostí papíru od 98 x 148 mm do 216 x 356 mm. Pro zvláštní úlohy je k dispozici také víceúčelový vstupní zásobník, který lze sklopit dolů v přední části tiskárny s nastavitelnými vodítky pro velikosti papíru od 76 x 127 mm do 216 x 356 mm. Kazeta a víceúčelový zásobník mají kapacitu 250 a 50 listů. Chcete-li více, než volitelný doplněk je k dispozici další vstupní zásobník na 550 listů, který se vejde pod hlavní část tiskárny.

Multifunkce je rovněž rychlá při černobílém i barevném výstupu, přičemž strany formátu A4 vytiskne rychlostí 33 stran za minutu. Rozlišení tisku 1200 x 1200 Dpi zajišťuje zachování opravdu jemných detailů a kvalita barev je velmi přesvědčivá. Čas zahřívání je jen 14 sekund od zapnutí a doba vytištění první strany je přibližně 7 sekund, opět pro černobílý i barevný tisk. Jednostranné kopírování A4 je také rychlé 33 str./min., při oboustranném kopírování se zpomalí na stále velmi slušných 29 obr./min (zobrazení za minutu). Doporučený měsíční objem tisku od společnosti Canon je 750 – 4 500 stran s maximálním pracovním cyklem 50 000 stran za měsíc.

Skenování je rychlé u oboustranných dokumentů, protože skenuje obě strany jedním přechodem. Získáte tak rychlost až 50 obr./min a 40 obr./min při 300 dpi pro jednostranné černobílé a barevné strany A4 a dvojnásobnou pro oboustranné dokumenty. Optické rozlišení dosahuje maximálně 600 x 600 dpi a díky interpolaci se zvyšuje na 9600 x 9600 dpi.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování

- ergonomický design

- multifunkčnost (4 v 1)

- automatický oboustranný tisk

- automatický podavač dokumentů (DADF)

- kvalita barevného laserového tisku

- bohatá konektivita

- intuitivní dotykový displej

- rychlý tisk, skenování a kopírování

- bezpečnostní funkce

- podpora alternativních náplní

 

Minusy tiskárny

- relativně nízkokapacitní standardní barevné kazety

- hmotnost

Náplně do tiskárny

Tento model používá pro tisk čtyři samostatné tonerové kazety s integrovanou optickou jednotkou s označením: toner Canon 069H BK, 069H C, 069H M a 069H Y. Pokud jde o výměnu, kazety se standardní kapacitou mají výtěžnost 2 100 stran při černé barvě a 1 900 stran u každé ze tří barev. Možnosti kazet s vysokou výtěžností mají mnohem větší výdrž, s vytížením 7 600 černobílých stran a 5 500 barevných stran. Pro tento model naleznete na trhu i alternativní velkokapacitní náplně za atraktivnější cenu.

Zhodnocení

Canon i-SENSYS MF754Cdw je poměrně robustní tiskárna s poctivou hmotností skoro 24 kg. Pro podnikové prostředí má přehlednou škálu možností přímého a Cloudového vzdáleného přístupu ve spojení s intuitivním 12,7 cm barevným dotykovým displejem, který vám pomůže snadno provést práci s minimálním časem a úsilím. Má vyvážený poměr výkonu, kvality a ceny, což ji řadí k dobré volbě pro barevnou laserovou tiskárnu 4 v 1 do firmy, vzhledem k její špičkové sadě funkcí a vysoké rychlosti.