Kancelář a škola

Canon i-SENSYS MF655Cdw

Multifunkční barevná laserová tiskárna Canon i-SENSYS MF655Cdw je výbornou volbou pro domácí kancelář nebo malé firmy, pokud potřebujete pokrýt tisk, skenování a kopírování. Je cenově konkurenceschopná a má přiměřené provozní náklady spolu s vynikajícími možnostmi připojení, intuitivním barevným rozhraním dotykové obrazovky a slušným výkonem. Pokud vaše požadavky zahrnují právě toto, tak s tímto modelem budete tisknout rychle a efektivně.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná

Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Canon Print Service Plug-in/ Mopria

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce – tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 451 mm

Hloubka: 460 mm

Výška: 360 mm

Hmotnost: 22,6 kg

Robustní design

Na první pohled působí tiskárna Canon robustně a spolehlivě. Už samotný fakt, že její hmotnost je 22,6 kg ji řadí mezi stabilní a konstrukčně pevná zařízení. Je přiměřeně kompaktní, díky svému vyrovnanému čtvercovému designu. Horní strana patří skeneru s masivnějším automatickým podavačem (ADF). Pod ním se nachází ovládací část zařízení, na které jí vpravo 12,7 cm barevný LCD displej s dotykovým rozhraním a vlevo hostitelsky USB port. Čelní strana obsahuje uprostřed logo výrobce a tlačítko pro zapnutí tiskárny. Ve spodní části se nachází vstupní zásobník na 250 listů, který se snadno používá. Má rychle nastavitelné vodicí lišty pro různé velikosti papíru, a totéž platí pro manuální vstupní otvor pro podávání jednoho listu. Předlohové sklo skeneru je snadno dostupné pro skenování nebo kopírování křehkých jednotlivých stran nebo fotografií, zatímco automatický podavač dokumentů na 50 listů se podobně snadno používá, opět s nastavitelnými vodicími lištami papíru. Nastavení a ovládání tohoto modelu je snadné. Zpracování je kvalitní a použité plasty na stabilní konstrukci zařízení jsou pevné.

zdroj foto: canon

Funkce 3 v 1

Jedná se o model střední třídy ze série barevných laserových tiskáren, který je určen pro malé firmy a domácí kanceláře. Jako každá laserová tiskárna, není vhodná pro tisk fotografií, ale je ideální pro vytváření černobílých a barevných dokumentů, kde chcete ostrý, jemně detailní text a grafiku. Mezi další výhody patří dobrá odolnost proti rozmazání, ať už z hrníčku na kávu nebo použití zvýrazňovačů.

Vzhledem ke konkurenční prodejní ceně je tiskárna bohatá na funkce. Může se pochlubit automatickým oboustranným tiskem doplněným o vysokokapacitní vstupní kazetu na 250 listů, která se úhledně zasune do základny tiskárny. Na předním panelu je také zabudován slot pro specializovaná média pro ruční podávání. Rozlišení tisku dosahuje rozlišení 1200 dpi, což umožňuje jemně detailní výstup.

Nahoře je barevný skener s rozlišením 600 dpi, který může pracovat s rozlišením až 9600 dpi ve „vylepšeném“ režimu se softwarovou interpolací. Přímý přístup ke skenovacímu předlohovému sklu je přes sklopné víko, ale tiskárna obsahuje také automatický podavač dokumentů s kapacitou 50 listů. To podporuje skenování a kopírování jednostranných i oboustranných stran, přičemž druhá strana podává každou stranu dvakrát. Oboustranné skenování proto trvá přibližně dvakrát déle než u modelu s vrcholem rozsahu, který skenuje obě strany stránky v jednom kroku, ale přesto je to plně automatizovaný a poměrně rychlý proces.

Tiskárna má zabudovanou širokou škálu možností připojení včetně USB 2.0, Ethernet, Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Další port USB 2.0 umožňuje tisknout a skenovat přímo z paměťové karty nebo na paměťovou kartu. Tiskárna má zabudované cloudové připojení, které podporuje například Disk Google, OneDrive a Dropbox, takže můžete tisknout vzdáleně uložené dokumenty a skenovat stránky přímo do cloudových umístění. Můžete také tisknout a skenovat z chytrého telefonu pomocí aplikace Canon PRINT Business pro zařízení Apple a Android. 

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna maximálně využívá svého tiskového enginu s rozlišením 1200 dpi a poskytuje jemně detailní grafiku a ostrý text, což platí i pro malé písmo. Čas zahřívání po zapnutí může být pro laserové tiskárny problémem, protože tavicí část, která peče toner na papír, se musí zahřát. V tomto případě to trvá přibližně 13 sekund.

Rychlost tisku pro celé strany formátu A4/letter je rychlá 21 str./min. (stran za minutu) pro černobílé i barevné strany. To platí jak pro kopírování prostřednictvím automatického podavače dokumentů, tak pro tisk. Automatický oboustranný tisk a kopírování funguje při rychlosti 12,7 stran za minutu, což je stále velmi dobré. Výtisk první strany z pohotovostního režimu tiskárny trvá přibližně 10 sekund.

Tento model Canon se doporučuje pro pracovní cyklus 250 až 2 500 stran měsíčně s maximálním počtem 30 000 stran měsíčně. Tiskárna se dodává (start balíček) s černou tonerovou kazetou v standardní velikosti, která má kapacitu přibližně 1 350 stran černobílého výstupu. Barevné azurové, purpurové a žluté dodávané kazety mají o něco menší životnost, mají jen 680 stran. To je jen přibližně polovina standardní kapacity 1 250 stran.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování

- robustní konstrukce

- dobrá ergonomie praktické ovládání

- rychlost a kvalita tisku

- 3 v 1 (tisk, kopírování, skenování)

- 12,7 cm dotykový LCD displej

- bohatá konektivita

 

Minusy tiskárny

- vyšší hmotnost

Náplně do tiskárny

Náhradní tonerové kazety se snadno zasunou do výsuvného zásobníku, který se táhne od přední strany tiskárny. Pokud jde o výměnu tonerových kazet, společnost Canon nabízí možnosti vysoké výtěžnosti svých kazet 067 pro černou a všechny tři barvy. Jsou k dispozici samostatně a postačují na 3 130 černobílých stran a 2 350 barevných stran. Označení tonerových kazet a vytíženost:

067 černá (1350 stran)

067H černá (3130 stran)

067 azurová (1250 stran)

067H azurová (2350 stran)

067 purpurová (1250 stran)

067H purpurová (2350 stran)

067 žlutá (1250 stran)

067H žlutá (2350 stran)

zdroj foto: canon

Zhodnocení

Klíčovým bonusem je ovládání na 5palcovém barevném dotykovém LCD displeji. Poskytuje přímý přístup k intuitivnímu rozhraní, které umožňuje rychlé zadávání při tisku, kopírování a skenování. Umožňuje také vytvářet zkratky pro často se opakující úlohy, jakož i přidávat další funkce stažením aplikací z knihovny aplikací společnosti Canon. Pro ty, kteří preferují bezpečnost, existuje možnost přidat ochranu PIN pro citlivé dokumenty, čímž se omezuje automatické uvolňování úloh, a ověřování systému při spuštění, které chrání zařízení před hackerskými útoky a virovými hrozbami.

Pro tisk, skenování a kopírování nabízí tato barevná laserová tiskárna všechny základní parametry. Je cenově dostupná a má ekonomické provozní náklady spolu s bohatou konektivitou, podporu tisku z mobilních zařízení a cloudových úložišť.