Kancelář

Canon i-Sensys LBP722Cdw

Pokud hledáte laserovou jednoúčelovou tiskárnu, která je rychlá a produkuje kvalitní černobílé a barevné výtisky, pak je tipem Canon i-SENSYS LBP722Cdw s velmi dobrou rychlostí tisku první strany již za 5,3 vteřiny. Díky kompaktnímu designu nezabere model Canon i-SENSYS LBP722Cdw formátu A4 ve vaší firemní nebo domácí kanceláři příliš mnoho místa.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná

Použití firma/ domácnost : malá, středně velká kancelář, Home Office

Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 458 mm

Hloubka: 464 mm

Výška: 388 mm

Hmotnost: 29 kg

 

Minimalistický design v kompaktní velikosti

Jednoúčelová tiskárna Canon i-Sensys LBP722Cdw má příjemný minimalistický design s jemně zaoblenými hranami. Zařízení má čtvercový půdorys a kompaktní rozměry. Díky stabilní konstrukci a provedení z pevných plastů pracuje spolehlivě i v náročném provozu. Horní část tiskárny je vyhrazena pro výstup papíru (200 listů lícem stranou dolů) a ovládací panel. Na něm se nachází 5řádkový LCD displej, ovládací tlačítka a numerická klávesnice. Displej lze vyklopit v mírném úhlu. Celá horní část je odlišena tmavým plastem, zatímco tělo tiskárny je v bílém provedení. Na čelní straně se nachází logo výrobce a tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Přední strana je předělena na část s otevíracím krytem za kterým jsou 4 samostatné tonerové kazety a spodní šuplíkový zásobník pro vstup papíru A4 s kapacitou 500 archů. Na pravé straně najdete hostitelský USB port pro přímý tisk z USB klíče a část vyhrazenou pro 100 listový víceúčelový zásobník s manuálním podáváním ( obálky a jiná volitelná média). Na pravé straně se nachází otevírací kryt pro přístup k zaseknutému papíru. Na zadní straně jsou porty pro zapojení do sítě, USB port pro připojení k PC. Tovární zpracování je kvalitní.

 

Funkce tisku

Jelikož se jedná o jednoúčelové zařízení s primární funkcí tisku, žádné funkce pro kopírování a skenování nahledejte. Tiskárna tiskne z několika zdrojů podle připojení. Můžete využívat monochromatický a barevný tisk z PC, notebooku připojeného pomocí pevného USB kabelu. Zařízení podporuje bezdrátový tisk pomocí Wi-Fi a rychlý tisk z mobilních zařízení. Kromě toho můžete využívat tisk čárových kódů (vyžaduje příslušenství pro tisk čárových kódů D1), NFC technologií, AirPrint, Mopria certifikaci pro Android, doplněk Canon Print Service Plug-in a aplikaci Canon Print Business. Model Canon i-Sensys LBP722Cdw tiskne oboustranně s funkcí automatického oboustranného tisku a nechybí ani funkce zabezpečeného tisku.

 

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne v rozlišení 1200 x 1200 Dpi v monochromatickém i barevném režimu. Za minutu vytiskne 38 stran A4 černobíle nebo barevně. Maximální měsíční zatížení je 80 000 stran měsíčně a doporučený měsíční objem tisku 2 000 až 7 500 stran. K rychlosti tisku přispívá 2jádrový procesor s frekvencí 1 Ghz a RAM paměť 2 GB. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a sytost barev i ostrost je velmi dobrá.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování

- příjemný design

- stabilní konstrukce

- rychlost a kvalita tisku

- bezdrátová konektivita

- bezpečnostní funkce

- automatický oboustranný tisk

- tisk z USB

- podpora volitelného doplňujícího příslušenství

 

Minusy tiskárny

- jednoúčelové zařízení

- neobsahuje připojení do LAN sítě

 

Náplně do tiskárny

Tiskárna tiskne pomocí čtyř samostatných tonerových kazet s označením toner Canon 064 černý s vytěžením 6000 stran a barevné toner Canon 064 azurový, purpurový a žlutý s vytížením 5000 stran nebo velkokapacitní náplně s vytížením 10 400 stran barevné tonery a 13 400 stran černý toner.

Zhodnocení

Tento model je skvělým základním pro začínající malou firmu s perspektivou rozšiřování zařízení příslušenstvím. Tiskárna je dostatečně rychlá a spolehlivá se snadným ovládáním a správou bezpečnostnostních funkcí. Ze základní veze 550 listů papíru se dokážete dostat se třemi přídavnými zásobníky, až na 1 650 listů papíru na vstupu plus 100 listů víceúčelový zásobník. Vytížení toneru si můžete zvýšit používáním velkokapacitních tonerových kazet. S tím, jak bude růst vaše firma můžete přizpůsobit i vaši tiskárnu pro větší objem tisku.