Kancelář a škola

Canon i-SENSYS LBP6030w

Hledáte cenově dostupnou tiskárnu malých rozměrů, která je vhodná do domácnosti, pro studenta nebo malou kancelář pro snadné tiskové úkoly? Přesně taková je laserová monochromatická tiskárna, model Canon i-SENSYS LBP6030w. Je nenáročná na prostor, vhodná i na menší pracovní stůl.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma / domácnost: domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Funkce tiskárna / multifunkce: tiskárna - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ne

Rozměry a hmotnost

Šířka: 364 mm
Hloubka: 249 mm
Výška: 199 mm
Hmotnost: 5 kg

Design

Tiskárna Canon i-SENSYS LBP6030w má minimalistický design s pěknými oblými hranami. V bílém provedení působí elegantně. Přední strana zařízení je vyhrazena pro otevírací kryt (za kterým je vstupní zásobník) a hlavnímu tlačítku pro zapínání. Na vrchní straně jsou dvě stavové diody, které indikují zapnutou tiskárnu a připojení pomocí Wi-Fi. Nechybí ani tlačítko přimého zapnutí Wi-Fi. Pod otevíracím horním krytem je výstup papíru. Konektor pro síťový kabel a USB kabel se nacházejí v zadní části zařízení. Co se týče designu a hlavně velikosti, této tiskárně není, co vytknout.

Funkce

Po funkční stránce model Canon i-SENSYS LBP6030w splňuje základ pro kvalitní tisk. Tiskne pouze v černobílém režimu, ale kvalitou tisku se vyrovná i mnohem dražším zařízením. Jde o základní model s jednoduchým ovládáním, bez možnosti automatického oboustranného tisku. Co však hodnotíme kladně je možnost bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi. Tisknout tak můžete i bez nutnosti připojeného počítače. Pro první nastavení tisku přes Wi-Fi je však třeba připojení USB kabelem.

Rychlost a kvalita tisku

Tato tiskárna není určena pro velký objem tisku, ale do domácnosti nebo malé kanceláře, kde není prioritou rychlost a množství tisku. S výkonem 18 stran za minutu je pro studenta, do domácnosti nebo tiskové úlohy do malé kanceláře dostačující. Start první strany dosáhne za 7,8 sekund a probuzení z režimu spánku doslova okamžitě za 1 sekundu (Quick First-Print). Rozlišení tisku je 2 400 x 600 Dpi a díky funkci automatického zdokonalování snímků (AIR) jsou výtisky ve výborné kvalitě. Text je ostrý a grafika detailní. Maximální zatížení je 5 000 stran za měsíc. Vstupní víceúčelový zásobník má kapacitu 150 listů papíru a výstupní 100 listů čelem dolů.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní rozměry
- pěkný design
- kvalita tisku
- Wi-Fi
- jednoduchá obsluha
- možnost používání velkokapacitního toneru (alternativní)
- cena

Mínusy tiskárny

- pouze čb tisk
- neobsahuje duplex
- nemá displej

Náplně do tiskárny

Do laserové tiskárny Canon i-SENSYS LBP6030w jde černý toner s označením Canon CRG725, který má kapacitu 1 600 stran A4 (při 5% pokrytí). Pro tento model existuje i ekonomicky výhodnější řešení v podobě alternativních tonerů za dostupnou cenu.

Zhodnocení

Tento model překvapí malými rozměry a výborným výkonem a kvalitou černobílého tisku. Určitě patří k výhodnému nákupu v dobrém poměru kvality a ceny. Pokud bychom pro něj hledali přímého konkurenta, tak je jím nový model HP LaserJet Pro M215w.

Tip pro vás

Naším tipem je cenově nejvýhodnější řešení v podobě 5 nebo 10-balení tonerů, kvalitních značkových tonerových kazet TonerDepot. Pokud takové velko-balení nevyužijete, můžete sáhnout i po standardním balení 1 ks značkový toner TonerDepot za výhodnou cenu.