Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Brother PJ-763MFi

Mobilní tiskárna pro tisk ve vysokém rozlišení

V nabídce výrobce Brother jsme objevili velmi zajímavou přenosnou tiskárnu, která tiskne pomocí termální technologie, bez potřeby používání inkoustových kazet. Je to ideální volba pro obchodní cestující, živnostníky a malé firmy, které potřebují tisknout i během pracovních cest, mimo kancelář. Využití pro tiskárnu by našli uživatelé pracující v terénu, jako jsou sociální pracovníci, policisté a záchranáři. Model Brother PJ-763MFi, není první model přenosné tiskárny Brother. V portfoliu společnosti se nachází několik přenosných tiskáren série PocketJet 7, které nahradily 6-tou sérii. Aktuálně jsou v nabídce modely: Brother PJ-763MFi a PJ-763, Brother PJ-762, Brother PJ-723, Brother PJ-722, Brother PJ-773. Designově jsou identické, liší se pouze některými specifikacemi.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatický termotisk
Použití firma/ domácnost: malá firma, živnostník, obchodní cestující
Rozhraní tiskárny: USB/ Bluetooth
Mobilní konektivita: iPrint & Scan: (Android, iOS "MFI"), P-touch Editor, P-touch Transfer Manager, Citrix Xen App/ Xen Desktop/ Citrix
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ne

Rozměry a hmotnost

Šířka: 255 mm
Hloubka: 55 mm
Výška: 30 mm
Hmotnost: 0, 480 kg (0,570 kg s baterií)


Ultra-kompaktní design

Lehké, ani ne 500 gramové zařízení (hmotnost bez baterie) má jednoduchý štíhlý design. Navzdory malé kompaktní velikosti obsahuje tiskárna vstupní a výstupní slot pro papír formátu A4, tlačítka pro zapnutí/ vypnutí, stop, připojení BT a 4 stavové LED diody. Na boční straně vlevo se nachází USB konektor a konektor pro síťový adaptér. Součástí je odnímatelná Li-ion baterie, která se nachází podél tiskárny. Celkově můžeme hodnotit zařízení velmi kladně. Jednoduchý design, skvělá hmotnost a malé rozměry jsou plusy pro takový typ přenosné tiskárny.

 

Funkce na cesty

V první řadě musíme vyzvednout spolehlivou konektivitu, která je zastoupena dvěma způsoby připojení. Tiskárna Brother PJ-763MFi můžete samozřejmě připojit k PC nebo notebooku pomocí USB kabelu. Pokud potřebujete tisknout v terénu z mobilního zařízení, pro tento účel je tiskárna vybavena bezdrátovým rozhraním Bluetooth. Kromě zapojení tiskárny do elektrické sítě pomocí síťového adaptéru, můžete zařízení používat bezdrátově a to z energie zapojené baterie. Model Brother PJ-763 MFI tlačí v monochromatickém režimu. Zkratka MFi, která je uvedena u tohoto modelu je certifikací v rámci licenčního programu Made for iPhone/ iPad/ iPod pro Apple vývojáře hardwarových a softwarových produktů, které pracují se systémem iOS. Mínusem je že tento model neobsahuje adaptér Wi-Fi a nemůžete využívat připojení Apple AirPrint, Google Cloud Print, Mopro, ani jiný protokol nebo cloudovou službu, která vyžaduje Wi-Fi. Naštěstí má výrobce v nabídce i model, který obsahuje místo Bluetooth právě Wi-Fi rozhraní.

Rychlost a kvalita tisku

Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a černobílý tisk je dostatečně ostrý. To se týká nejběžnějšího typu dokumentů, který je při přenosných tiskárnách na cestách využíván. Tisk s grafikou, by mohl dopadnout o poznání hůře. Zařízení tiskne v rozlišení 300 x 300 Dpi a za minutu vytiskne 8 stran ve formátu A4 (podle údajů výrobce). Nejde sice o vysokou rychlost, ale tento model, ani není určen pro velký objem tisku s nároky na vysokou efektivitu.

 

Plusy tiskárny

- malé rozměry a nízká hmotnost
- tisk do formátu A4
- výdrž baterie
- bez používání inkoustových kazet
- dobrá kvalita tisku
- bohaté příslušenství
- konektivita


Mínusy tiskárny

- cena zařízení
- rychlost tisku
- pouze monochromatický tisk
- cena termo-papíru a náklady na tisk
- pozor na různé verze balení (bez baterie a síťového adaptéru)

Bez náplní s termo-papírem

Jak jsme již uvedli přenosná tiskárna Brother PJ-763MFi tlačí termální technologií, bez použití inkoustových kazet. Pro tisk využívá speciální termo-papír. Pokud máte papír nehrozí, že vám dojde nebo uschne inkoust. Zařízení podporuje 3 typy termo papíru: samostatné listy, skládaný papír a perforované kotouče, které jsou k dispozici ve formátech letter legal, A4 palce a vlastní velikosti přímo od společnosti Brother. Pro vstup papíru není klasický vstupní zásobník, ale jednoduchý slot, takže jednotlivé listy musí vkládat ručně po jednom. Skládaný papír se skládá z několika perforovaných listů, které jsou naskládány tak, aby se při vtaženi do tiskárny snadno odlepily. Kotoučový (rolovaný) papír potřebuje příslušenství (adaptér, držák kotoučů), který se připojuje za tiskárnu a dávkuje papír, podobným principem, jako kuchyňský zásobník na papírové utěrky. Co se týče nákladů na tisk, ty nejsou nejoptimálnější, právě díky vysoké ceně kusového termo-papíru. Trochu lepší je to s rolovaným papírem.

Zhodnocení

Přenosná kompaktní tiskárna Brother PJ-763MFi má několik plusů, ale i minusů. Pro koupi určitě záleží velikost, která je skvělá. Šířka zařízení má jen o několik cm více, než šířka samotného listu papíru A4. Dále zde máme nízkou hmotnost. Ovládání je jednoduché a připojení přes Bluetooth spolehlivé. Vše, co k tomu potřebujete je aplikace Brother iPrint & Scan, která je dostupná pro iOS i pro Android zařízení. Výdrž Li-ion baterie můžeme přirovnat k těm lepším. Na jedno nabití dokážete vytisknout přibližně 600 stran. Baterie se nabíjí cca 3 hodiny. Velkým plusem je dostupnost bohatého příslušenství k tiskárně. Zakoupit si můžete ochranné přenosné pouzdro, adaptér do auta, vodicí lištu na papír, držák na roli papíru, síťový adaptér, baterii, ale i jednotlivý termo-papír a rolovaný termo-papír. Právě příslušenství je menším kamenem úrazem. Sice je na jedné straně bohaté a dostupné, ale na druhé straně je třeba si dávat pozor na verzi konkrétního balení tiskárny. Ta se prodává jako samostatná tiskárna, bez síťového adaptéru a baterie, a také ve verzi s tímto příslušenstvím. Balení Brother PJ-763MFi - WK obsahuje baterii. Před nákupem si proto dobře ověřte u prodejce, co obsahuje balení.