Kancelář a škola

Brother MW-260

Hledáme zajímavé atypické tiskárny - Brother MW-260

Brother MW-260

Na trhu je řada moderních a výkonných tiskáren a multifunkcí. Často jsou si podobné nejen parametry, ale také designem. Rozhodli jsme se hledat zajímavá zařízení výrobců tiskáren. Některé modely se objevily na trhu a hned zmizely, některé se doprodávají a stále osloví uživatele, i když je překonaly výkonem a funkcemi novější modely. Mezi takové, které stále naleznete na trhu také je i model Brother MW-260.

 

 

Pracujete-li jako obchodní cestující a potřebujete vytvářet účtenky formátu A6 nebo jiné rychlé dokumenty při práci v terénu, možná vás zaujme. Je to kompaktní přenosná tiskárna s bezdrátovou konektivitou pro tisk dokumentů malého formátu s označením Brother MW-260. Tento model je na trhu již dlouho a je to ten případ, kdy jej funkcemi překonaly novější modely. Stále mě však něco navrch oproti jiným a tím je pěkný rovný tisk výtisku a atypicky design.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: termotisk monochromatický

Použití firma/ domácnost : obchodní cestující, do terénu, osobní

Rozhraní tiskárny: USB/ Bluetooth/ IrDA

Mobilní konektivita: tisk z mobilních zařízení pomocí Bluetooth

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk

Maximální formát tisku: A6

Automatický oboustranný tisk: ne

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 130 mm

Hloubka: 18,5 mm

Výška: 210 mm

Hmotnost: 0,54 kg

 

Atraktivní Design a kvalitní tisk A6

Pokud je něco, co na tomto modelu upoutá první, tak je to atraktivní, atypický design kompaktní velikosti. Tiskárna připomíná spíše čtečku knih nebo malý tablet. V obdélníkovém těle o tloušťce necelé 2 cm se ukrývá termotiskárna s vyměnitelnou baterií o kapacitě 1 050 mAh. Zařízení je ve stříbrno-černém provedení s displejem na přední straně. Výstup papíru je součástí přední strany ve formě slotu. Na displeji, který je umístěn v horní části vpředu jsou dvě LED diody, které signalizují stav zapnutí a indikátor baterie. Na levé boční straně naleznete tlačítko pro zapnutí, přepínací tlačítko IrDA/Bluetooth, mini USB port a konektor pro zapojení adaptéru do elektrické sítě. Přední strana má otevírací kryt za kterým je zásobník papíru. Otevírání mě pohodlný pružinový mechanismus. Stačí zatlačit kryt na vyznačených místech a víko se automaticky otevře.

Přenosná termotiskárna Brother MW-260 tiskne v rozlišení 300 Dpi na papír formátu A6 a menší. Pokud potřebujete vytisknout dokument, který máte v PC ve standardní velikosti A4, pomocí ovladače jej automatický zmenší na formát A6. Tiskárna má integrovaný zásobník (50 listů) pomocí kterého přímo podává papír a výtisk vychází přes slot.

Tiskárna tiskne rychlostí 20 sekund na stránku A6. Záleží na pokrytí strany a údaj 20 sekund je spíše orientační pro tisk s 5% pokrytím. Kvalita výtisků je hodnocena uživateli a testy, jako výborná. Plusem je ostrý a dobře čitelný text. Do tiskárny můžete používat 3 druhy kompatibilních papírů Brother, a to klasický, odolný fotopapír a uhlový papír.

Konektivita je obsažena v připojení k PC, notebooku nebo mobilu pomocí mini USB nebo bezdrátově přes IrDA nebo Bluetooth port. Musíme uznat, že tyto způsoby jsou v dnešní době již poněkud archaické. Nejde ovšem o moderní zařízení se širokým spektrem funkcí a bohatou konektivitou, ale o zajímavý model ze skupiny atypických tiskáren.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní velikost

- příjemný originální design

- bez použití inkoustových náplní

- výtisk termopapírem dosahuje kvality standardního inkoustového tisku

- jednoduché ovládání

- přenosnost

 

Minusy tiskárny

- maximální formát papíru A6

- zastaralá konektivita

- cena zařízení

 

Toto byla první tiskárna z atypických, zajímavých zařízení, která se objevila na trhu. Tento model uvedla společnost Brother na trh již před několika lety a stále jej naleznete v nabídce některých obchodů. Bohužel cena je stále poměrně vysoká. Tento model funkcemi i konektivitou dávno překonaly novější modely. Přesto je to zajímavá přenosná tiskárna, kterou si vložíte do kapsy a vytáhnete kdekoli v terénu nebo na cestách.