Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Brother MFC-L6900DW

Laserová multifunkce s monochromatickým režimem tisku, model Brother MFC-L6900DW je výkonným zařízením s bohatou konektivitou a množstvím funkcí. Je výborným řešením pro vytížené kanceláře, kde je potřebný rýchly, kvalitní tisk a efektivní využití pracovní doby při plnění úkolů. Výrobce myslel na všechno, čím dokážete v pracovní skupině snížit čas na různé operace při tiskových úkolech. Používání velkokapacitního zásobníku papíru a tonerových kazet ušetří nejen čas, ale sníží i náklady na tisk. K dalšímu snížení přispívá automatický oboustranný tisk a možnost rozšíření vstupní kapacity dalšími zásobníky papíru. Výhodou je, že si základní model můžete se zvyšujícími potřebami firmy, rozšířit na výkonné, vysoce-produktivní zařízení.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: středně velká firma, větší pracovní skupiny
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Mobilní konektivita: AirPrint/ Android Print Service Plugin/ Cortado Cloud Print/ Google Cloud Print 2.0/ iPrint & Scan/ Mopria/ Wi-Fi Direct
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 495 mm
Hloubka: 427 mm
Výška: 518 mm
Hmotnost: 19 kg
 

Pracant v masivním designu

 
Velikost zařízení Brother MFC-L6900DW nepatří k těm kompaktnějším o čem svědčí i robustní design a hmotnost 19 kg. Díky tomu je tiskárna stabilní i při nejnáročnějším provozu. Barevná kombinace bílé a šedé působí moderně. Plasty a celá konstrukce jsou pevné. Tělo zařízení má příjemnou ergonomií s jemnými zaoblenými hranami. Pochvalu zaslouží uspořádání pro manipulaci s papírem, výměnu toneru a pohodlný přístup k ovládacímu panelu. Ten je přehledný a obsahuje ovládací tlačítka, integrovanou čtečku NFC pro přihlášení uživatele a 12,3 cm velký dotykový LCD displej. Díky lokalizaci menu do CZ/ SK jazyka a intuitivnímu ovládání je nastavení i samotná práce s tiskárnou pohodlná. Horní část patří skeneru a automatickému podavači dokumentů na 80 listů. Na čelní straně naleznete kromě ovládacího panelu i USB host pro přímý tisk z USB zařízení. Pod ovládacím panelem se nachází výstup papíru a pod ním otevírací kryt, za kterým je prostor pro tonerovou kazetu. Ve spodní části tiskárny je zasouvací vstupní zásobník papíru s kapacitou 520 listů papíru, s možností rozšířit kapacitu na vstupu až na 2 650 listů. V zadní části se nachází konektor pro zapojení do elektrické sítě a nechybí ethernetové rozhraní pro zapojení do LAN sítě. Navzdory větším rozměrům a robustnímu vzhledu působí zařízení příjemným, moderním dojmem.
 
 
 

Množství funkcí

 
Multifunkční tiskárně Brother MFC-L6900DW nechybí nic, co má dnes moderní, výkonné zařízení splňovat. Kromě rychlého, kvalitního tisku nabízí další funkce pro použití ve firemním prostředí a to kvalitní kopírování, oboustranné skenování a fax. Pro rychlé provedení tiskových úloh a snížení nákladů obsahuje funkci automatický oboustranný tisk a nechybí ani automatický podavač dokumentů. Přímo na displeji víte nastavit potřebné parametry tisku. Velmi dobře je řešena i konektivita. Ta vám nabízí klasické připojení k počítači pomocí USB kabelu, zapojení zařízení do LAN sítě nebo bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Možnosti tisku se tak rozšíří o pohodlný tisk z mobilních zařízení. Využít můžete přístup do cloudových úložišť Dropbox, Google Drive a jiných z mobilního zařízení, ale také přímo z displeje tiskárny. K tomu všemu, co tento model obsahuje přidal výrobce i bezpečnostní funkce: Function Lock ver. 3.0, zabezpečení pomocí protokolu 802.1x a Internet Protocol Security (IPsec), Print Archive, Secure Reset a Certificate Management, pro ochranu tisku citlivých dokumentů a přístupu k tiskovým úlohám. Na zařízení je NFC čtečka pro autorizaci, bezpečné přihlášení uživatele.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Zařízení tiskne laserovou technologií v rozlišení tisku 1 200 x 1 200 Dpi. Tisk první strany trvá necelých 7,5 sekund. Za minutu vytiskne tiskárna 50 stran ve formátu A4 nebo 24 stran oboustranně. Na výkon a svižnost se určitě stěžovat s tímto zařízením nebudete. Kvalita černobílého tisku je na vysoké úrovni a pro firemní prostředí dostanete rychly a kvalitní tisk. Velmi dobré hodnocení si zaslouží i manipulace s papírem, ta je pohodlná. V základní verzi obsahuje tiskárnu standardní zásobník s kapacitou 520 listů papíru, deskový podavač s kapacitou 50 listů nebo 10 obálek do šířky 10 mm a automatický podavač (DADF) s kapacitou 80 listů. Vstupní kapacita je rozšiřitelná až do 2 650 listů papíru s přídavnými zásobníky. Výstup má kapacitu 250 listů papíru. Mezi přídavné příslušenství kompatibilní pro tento model patří: volitelný zásobník 250 listů, volitelný velkokapacitní zásobník 520 listů, čtyřkomorová výstupní schránka a věžový zásobník se stabilizační základní 4 x 520 listů.
 
 
Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zpracování
- stabilní konstrukce
- vysoká rychlost a kvalita tisku
- funkce (tisk, kopírování, skenování, fax)
- bohatá konektivita
- podpora tisku z mobilních zařízení
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (DADF)
- komfortní ovládání pomocí intuitivního, dotykového displeje
- SK/ CZ lokalizace menu
- velkokapacitní tonerová kazeta
- velká kapacita vstupního zásobníku (možnost rozšíření max. 2 650 listů)
- možnost rozšíření dalším přídavným příslušenstvím
- bezpečnostní funkce
- přihlašování pomocí NFC čtečky
- kompatibilita s ekologickými normami Blue Angel, Nordic Swan
- jednoduché nastavení zařízení pomocí průvodce na displeji
 
Mínusy tiskárny
 
- velikost zařízení
- pouze černobílý tisk
 

Náplně do tiskárny

 
Multifunkce tlačí laserovou technologií v monochromatickém režimu a k tisku používá černou tonerovou kazetu. Podporuje velkokapacitní tonerové kazety s označením Brother TN-3512, která má vytíženost 12 000 stran v souladu s ISO/ IEC19752 a Brother TN-3480 s kapacitou 8 000 stran. Zařízení podporuje i standardní tonerovou kazetu Brother TN-3430 s kapacitou 3 000 stran. Optický vyměnitelný válec pro tento model s označením Brother DR-3400, garantuje vytížení 30 000 stran, při zachování dlouhodobé kvality.
 

Zhodnocení

 
Laserová multifunkce Brother MFC-L6900DW je výkonným zařízením pro větší pracovní skupiny, do náročného firemního prostředí, kde se tiskne velký objem tisku a vyžaduje se vysoká efektivita. V robustním těle zařízení se ukrývá množství funkcí a díky procesoru Cortex-A9 800 Mhz a 1 GB paměti i dostatečný výkon pro rychlý tisk. Kvalita laserového tisku je výborná a multifunkce nezaostává v možnostech konektivity. První nastavení zařízení je snadné pomocí přehledného menu a lokalizaci jazyka. Oproti všem kladům stojí velikost zařízení. Ta vyžaduje dostatečný prostor. Dalším mínusem je absence barevného tisku. Tiskárna tiskne pouze v monochromatickém režimu. Pro tisk černobílých dokumentů postačuje, pokud byste potřebovali ve firmě barevný tisk grafů, už vám bohužel neposlouží. Plusy vysoko převažují nad minusy, což řadí tento model mezi velmi dobrou volbu do náročného prostředí firmy. Náklady na tisk se díky podpoře velkokapacitního toneru a automatického oboustranného tisku dostanou na přijatelnou položku.
 

Tip pro vás

 
Pokud si tiskárnu Brother zaregistrujete, jako firemní zákazník, získáte správu zařízení v rámci svého účtu, podporu, nadstandardní servis a prodloužení standardní záruky na 36 měsíců. Registraci je třeba převést do 60 dní od zakoupení zařízení.