Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Brother MFC-L5750DW

Rychlá tiskárna pro podnikový tisk

Největším kritériem podnikového tisku je rychlost, zvládnutí náročnějšího pracovního tempa a s tím spojená efektivita a samozřejmě co nejnižší náklady, při co nejvyšším objemu tisku. Společnost Brother má v svém portfoliu velmi dobrou nabídku tiskáren a multifunkcí pro podnikový tisk. Jedním z modelů, který je vhodný do menšího podniku nebo soukromé firmy je i monochromatická tiskárna Brother MFC-L5750DW.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax/ AirPrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 435 mm
Hloubka: 427 mm
Výška: 486 mm
Hmotnost: 16,5 kg

Robustní design

Už samotná hmotnost napoví, že jde o zařízení s robustním designem a pevnou konstrukcí. Vkládání a manipulace s papírem je řešena velmi dobrým způsobem. Ovládání je pohodlné díky dotykovému ovládacímu panelu, na kterém je tlačítko zapnutí a vypnutí, numerická klávesnice a barevný LCD displej. S velikostí 12,3 cm nabízí komfortní ovládání pomocí dotyku. Pod ovládacím panelem na přední straně najdete i hostitelský USB port pro přímý tisk z USB zařízení. Čelní strana zařízení obsahuje výstup papíru, otevírací kryt, za kterým se nachází tonerová kazeta a pod ním je vstupní zásobník. Ten je zasouvací, dostatečně pevný a stabilní s kapacitou 300 ks (250 + volitelně 50 listů papíru). Tiskárnu lze rozšířit dalšími vstupními zásobníky a zvýšit tak mnohonásobně kapacitu až na 1 300 listů papíru na vstupu. Vrchní část po odklopení ukrývá skener a automaticky podavač papíru s kapacitou 50 listů. Multifunkční tiskárna je velmi kvalitně továrně zpracována. Plasty jsou pevné a celé zařízení je maximálně stabilní během tisku.

Tiskárna nabitá funkcemi

Model Brother MFC-L5750DW má bohatou konektivitu, díky které dokáže tisknout ze široké škály zdrojů. Pomocí USB kabelu ji připojíte klasicky k jakémukoliv počítači nebo notebooku. Ethernet kabelem zase využijete zapojení do LAN sítě. Nechybí ani podpora bezdrátového připojení a tisku pomocí Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Tisk tak můžete realizovat z mobilních zařízení. Samozřejmostí je podpora tisku AirPrint a tisk z cloudových služeb. Přímo na displeji najdete ikony pro přístup k OneNote, OneDrive, Dropbox, Google Drive, Box nebo službě Evernote. Společnost Brother klade vysoký důraz na bezpečnost podnikového tisku. I tato multifunkce obsahuje bezpečnostní funkce pro ochranu tisku autorizací a přistup pomocí ID a hesla. Kromě tisku v maximálním formátu A4, můžete s touto multifunkcí i kopírovat, skenovat a využívat automatické oboustranné faxování.

Rychlost a kvalita tisku

Brother MFC-L5750DW tlačí s rozlišením 1 200 x 1 200 Dpi pracuje rychlostí 40 stran za minutu. Nejde jen o papírový údaj, ale o reálné hodnoty, které jsme si ověřili tiskem dokumentu se 40-ti stranami A4. Multifunkce to zvládla za skvělých 59 sekund při rozlišení nastaveném na 600 x 1 200 Dpi. K tomuto výsledku přispívá výkonný procesor Cortex-A9 s frekvencí 800 MHz. Tisk první strany trvá tiskárně necelých 8 sekund. Jediné, co zamrzí je zpomalení v režimu automatického oboustranného tisku. Rychlost tisku se sníží o polovinu, z tiskárny dostanete přibližně 18 - 20 stran oboustranně. Kvalita tisku je na vysoké úrovni a spolu s rychlostí jde o velmi zajímavý produkt do firmy.

 

Plusy tiskárny

- robustní design a pevná konstrukce
- rychlost tisku a skenování
- kvalita černobílého tisku
- funkce (tisk, kopírování, skenování, fax)
- možnosti připojení USB, LAN, Wi-Fi
- automatický oboustranný tisk
- pohodlné ovládání
- velký 12, 3 cm dotykový LCD displej
- kombinovaný vstup papíru
- podpora velkokapacitních náplní

Mínusy tiskárny

- pomalejší rychlost oboustranného tisku
- velikost zařízení
- pouze čb tisk

Náplně do tiskárny

Multifunkce Brother MFC-L5750DW tlačí laserovou technologií v monochromatickém režimu a k tisku používá černou kazetu s označením TN-3430. Originální standardní toner má kapacitu 3 000 stran a velkokapacitní toner TN-3480 až 8 000 stran. Určitě se vyplatí sáhnout po velkokapacitním toneru, se kterým dokážete tisknout nepřetržitě velký objem tisku. Pro snížení nákladů doporučujeme alternativní plně kompatibilní tonery, nebo kvalitní toner TonerDepot Premium.

Zhodnocení

Model Brother MFC-L5750DW patří mezi výkonné multifunkční zařízení, které jsou stavěny pro podnikový tisk. Tato multifunkce dokáže zpracovat velký objem tisku ve vysoké kvality a krátkém čase. S tiskovými úlohami se vypořádá velmi efektivně i v náročném pracovním nasazení. Je nabitá funkcemi, má výbornou konektivitu a dobře řešenou bezpečnost tisku. Se dvěma přídavnými zásobníky a velkokapacitním tonerem se tak dostanete na úroveň nepřetržitého tisku v dlouhém časovém úseku, bez nutnosti doplňování papíru nebo toneru. Multifunkce z této modelové řady je navíc kompatibilní s ekologickými normami, Nordic Swan, Blue Angel a Energy Star. Dokáže efektivněji pracovat, šetřit energii a snížit tak dopad na životní prostředí.

Tip pro vás

Pokud jste vyměnili prázdnou, tonerovou kazetu za novou a stále vám tiskárna indikuje varování pro výměnu toneru, můžete zkusit opravit tento problém. Nejprve znovu vyjměte tonerovou kazetu a zkontrolujte, zda jste ji dobře vložili a nezůstaly na ní zbytky fólie. Kazetu protřepejte ze strany do strany, aby se tonerový prach rozložil v kazetě. Znovu vypněte a zapněte tiskárnu. Pokud se na displeji stále objevuje varování pro výměnu toneru, můžete ještě zkusit reset toneru. Jde o manuální vynulování počítadla. Pro tiskárny Brother modelové řady MFC máme odzkoušený tento postup.

Reset toneru

- otevřete dvířka, kde se nachází tonerová kazeta
- stiskněte déle # (dokud se neobjeví na displeji reset menu)
- proklikejte se šipkami na označení toneru TNR-STR a potvrďte
- objeví se výzva RESET? potvrďte YES
- objeví se ACCPETED (potvrzeno)
- zavřete dvířka, kde se nachází tonerová kazeta
- stiskněte ikonu Zpět

Pokud vše proběhlo v pořádku po chvíli se objeví klasická nabídka menu na displeji.