Kancelář a škola

Brother MFC-L3770CDW

Vybrali jsme ideální zařízení typu All in One do malé, až středně velké firmy nebo domácnosti s několika uživateli. Kromě vysoké kvality tisku LED technologii, nabízí tento model výbornou konektivitu, podporu tisku z mobilních zařízení a elegantní design. Spolu s jednoduchým ovládáním a přívětivým uživatelským prostředím splňuje nároky i ve vícečlenné pracovní skupině. V jednom zařízení poháněném výkonným 800 MHz procesorem získáte kvalitní barevný tisk, kopírku, skener a fax.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: LED barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma, domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ LAN/ NFC
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint & Scan/ Mopria/ Brother Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 410 mm
Hloubka: 509 mm
Výška: 414 mm
Hmotnost: 24,5 kg


Elegantní design s masivní konstrukcí

Navzdory robustnější konstrukci působí zařízení elegantně a zapadne do každé moderní kanceláře i domácnosti. Má velmi dobrou ergonomii a prakticky rozmístěné díly. Horní část patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů na 50 listů. Hned pod ním v přední části je ovládací panel, který je tmavě-šedé barvy, na rozdíl od světlo-šedého provedení těla tiskárny. Na dostatečně velkém panelu je umístěn 9,3 cm barevný LCD displej s dotykovým ovládáním, tlačítka a numerická klávesnice. Část pod panelem je vyhrazena výstupu papíru s kapacitou 150 listů. Přední část je rozdělena na prostor pro 4 samostatné tonerové kazety, vstupní multifunkční podavač na 30 listů pro různé typy a formáty papíru, a zasouvací šuplíkový vstupní zásobník pro papír. Kapacita na vstupu je 250 listů papíru A4. Velmi dobrý je přístup k hostitelskému USB portu, který je na čelní straně vlevo. Konektory pro zapojení do sítě, připojení USB kabelu k počítači a port pro ethernetový kabel do LAN sítě se nacházejí na zadní straně. Tovární zpracování je kvalitní a konstrukce zařízení stabilní i při náročném provozu. Plasty jsou pevné a multifunkce je sestavena s ohledem na dlouhou životnost a spolehlivost. Díky jemně zaobleným hranám a dobré ergonomii působí celkový design příjemně navzdory robustnosti zařízení.

 


Funkce a výborná konektivita

Model Brother MFC-L3770CDW nabízí 4 plnohodnotné funkce v jednom spolehlivém zařízení. Kromě barevného tisku i kopírování, skenování a fax. Nechybí funkce automatického oboustranného tisku i skenování, ADF a rozšířené možnosti nastavení tisku. Na dotykovém displeji se velmi rychle zorientujte a pohodlně si navolíte vlastní funkce. Díky výborné konektivitě pomocí klasického propojení s počítačem přes USB kabel, bezdrátově přes Wi-Fi nebo zapojením do LAN sítě víte tisknout z jakéhokoliv místa. Mobilní konektivita je dostupná pro zařízení s Androidem (Google Cloud Print) a pro mobilní zařízení s iOS (AirPrint). Tisknout můžete také pomocí mobilních zařízení s technologií NFC, kterou multifunkce podporuje. A aby toho nebylo málo, zařízení disponuje i hostitelským USB portem pro přímý tisk z USB zařízení. Pomocí aplikace Brother Cloud můžete skenovat do vybraného umístění, služeb a aplikací (jako jsou e-mail, tiskárna, Microsoft Word, Excel nebo PowerPoint) a Web Connect (sbírka aplikací pro připojení k cloudu, sociálním médiím a jiným webem na internetu). Web Connect je dodáván s několika předdefinovanými službami včetně Dropboxu, Evernote, Disk Googlu a OneNote. Můžete si upravit nebo vytvořit nové aplikace Web Connect pro připojení k vašim oblíbeným webům.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tlačí LED technologií v rozlišení tisku 2 400 x 600 Dpi. Za minutu vytiskne 24 stran A4 v monochromatickém nebo barevném režimu. Doba ohřevu je přibližně 28 sekund a tisk první strany zvládne tiskárna za 15,5 sekundy. Při oboustranném tisku získáte za minutu 8 výtisků A4 v obou podporovaných režimech. Velmi dobře je na tom i vstupní kapacita papíru v základní konfiguraci. Celkově je to 280 listů papíru. Hlavní vstupní zásobník má kapacitu 250 listů a volitelný 30 listů. Výstupní kapacita je 150 listů, což je docela dobré pro menší kancelář nebo domácnost. Kvalita tisku je na velmi vysoké úrovni a to díky pokročilé LED technologii. Můžeme říci, že výstupní kvalita je nadprůměrná.

 


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování (pevné plasty, kvalita součástek, stabilní konstrukce)
- elegantní design
- rychlost a kvalita tisku
- LED technologie
- multifunkčnost (4 v 1)
- výborná konektivita
- hostitelský USB port
- kapacita papíru na vstupu (280 listů)
- duplex (automatický oboustranný tisk i skenování)
- ADF (automatický podavač dokumentů 50 ks)
- pohodlné ovládání
- 9,3 cm dotykový barevný displej
- poměr výkon a cena


 Mínusy tiskárny

- vyšší provozní náklady

 

Náplně do tiskárny

Tento model tlačí LED technologií a pro tisk využívá 4 samostatné tonerové kazety (systém CMYK). Podporovány jsou kromě standardních originálních tonerů Brother s označením černý toner TN-243BK, azurový toner TN-243c, purpurový toner TN-243M a žlutý toner TN-243Y, které mají kapacitu 1 000 stran tisku A4 i velkokapacitní náplně. Ty nesou označení Brother TN-247C/ M/ Y pro barevné tonery s kapacitou 2 300 stran tisku a s označením Brother TN-247BK je to černý toner, který má vytíženost až 3 000 stran tisku. Součástí balení jsou standardní náplně s kapacitou 1 000 stran. Cena tisku jedné strany s originálními standardními náplněmi je trochu vyšší. Pro nižší cenu tisku jsou lepší volba velkokapacitní náplně nebo alternativní tonerové kazety pro tento model. Díky ním se náklady na tisk sníží tak, že tisk můžeme považovat za ekonomicky výhodnou. Právě vyšší provozní náklady jsou slabinou multifunkce. Nejlepší cenu tisku získáte s velkokapacitními značkovými tonery TonerDepot, které mají vysokou výtěžnost a dostupnou cenu.

Zhodnocení

Multifunkce Brother MFC-L3770CDW je výkonnou tiskárnou s kvalitním výstupem. Má výbornou konektivitu a množství funkcí pro správu tisku. Je univerzálním zařízením pro kvalitní tisk, kopírování, skenování a fax. Velkým plusem je rychlost, jednoduché ovládání pomocí velkého dotykového displeje a funkce automatického oboustranného tisku a skenování. Celé to doplňuje automatický podavač dokumentů. S dobrým nastavením, využíváním duplexu a vhodnými cenově dostupnými alternativními tonery získáte rychlé, výkonné zařízení s dobrými náklady na tisk.