Kancelář

Brother MFC-J6955DW (Business Smart X Series)

Pokud hledáte výkonnou inkoustovou tiskárnu do malé až středně velké kanceláře, je model Brother MFC-J6955DW řady Business Smart jednou z možných voleb. Tato multifunkce převýší vaše očekávání o tom, jak pracuje kancelářská tiskárna. Tento robustní model vypadá jako masivní spolehlivý hardware s objemnými zásobníky papíru, rychlostí tisku a zanechává konkurenci za sebou svojí schopností skenovat a tisknout až do velikosti A3.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma

Rozhraní tiskárny: USB/LAN/Wi-Fi/NFC

Mobilní konektivita: AirPrint / Mopria / Brother Print Service Plugin / Mobile Connect

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/faxování

Maximální formát tisku: A3

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 576 mm

Hloubka: 477 mm

Výška: 493 mm

Hmotnost: 24 kg

 

Design v robustním těle

Multifunkce Brother MFC-J6955DW je kvalitní zařízení v robustním těle s poctivou hmotností 24 kg. Hrany tiskárny jsou jemně zaoblené. Horní část je vyhrazena plochému skeneru a masivním automatickým podavačům předloh na 50 stran. Přední část patří vyklápěcímu panelu s dotykovým 3,5“ LCD displejem, numerickou klávesnicí, tlačítkem zapnutí a stavovou LED diodou. Pod ovládacím panelem je výsuvná lišta pro vystup tisku (100 listů) a pod ní dva vstupní zásobníky papíru (2 x 250 listů). Na pravé straně vpředu najdete port USB Host a na levé straně prostor pro čtyři samostatné inkoustové kazety. Tiskárna má kvalitní tovární zpracování s pevnými plasty a kvalitním vnitřním mechanismem.

Funkce 4 v 1

Zařízení obsahuje čtyři plnohodnotné funkce tisku, kopírování, skenování a faxu. Barevný inkoustový tisk je s podporou oboustranného automatického tisku. Díky bohaté konektivitě je možno využívat připojení pomocí USB, k LAN síti, bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi a technologie NFC. Multifunkce podporuje tisk z mobilních zařízení pomocí AirPrint, Mobile Connect, Brother Print Service Plugin a Mopria. Mobilní tisk lze provést prostřednictvím aplikace Brother Mobile Connect, která je jednoduchá na používání. To přidává další funkce, jako například skenování prostřednictvím fotoaparátu mobilu a můžete provádět jakoukoli činnost, kterou byste jinak mohli ovládat prostřednictvím dotykové obrazovky tiskárny. Kromě oboustranného tisku můžete využívat také oboustranné kopírování. Díky portu USB Host je možný i tisk z externích USB zařízení. K rychlému zabezpečení tisku využívá zařízení technologii NFC. Model Brother MFC-J6955DW je navržen pro menší firmy, které potřebují spolehlivou, rychlou tiskárnu typu All-in-One pro formát A3 s nízkou spotřebou energie.

 

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna pracuje s formátem A3 v barevném a monochromatickém režimu. Tiskne v rozlišení 1 200 x 4 800 Dpi. První stranu vytiskne za méně než 4,6 sekund. Za minutu vytiskne 30 stran ve formátu A4 nebo oboustranně 21 stran. Doporučený měsíční objem je 3 500 stran. Kvalita tisku dokumentů a fotografií je velmi dobrá a lze v některých případech porovnat s laserovým tiskem.

 

Plusy tiskárny

- robustní stabilní zařízení

- kvalitní tovární zpracování

- funkce 4 v 1

- bohatá konektivita

- automatický oboustranný tisk (duplex)

- automatický oboustranný podavač (ADF)

- rychlost tisku

- kvalita tisku

- poměrně nízké provozní náklady

- podpora A3

 

Minusy tiskárny

- fotografie nedosahují kvality fotografických tiskáren

- poněkud vyšší cena náhradních náplní

 

Náplně do tiskárny

Tiskárna používá čtyři kazety (černá, azurová, purpurová a žlutá) a dodává se s dostatečným množstvím inkoustu pro vytištění 2 250 černobílých stran a 975 barev. Potom jsou náhradní kazety dostupné ve standardních a vysokokapacitních velikostech. Protože se jedná o inkoustový model, instalace inkoustu je jednoduchá. Stačí otevřít kryt na přední straně a zasunout kazety do označených zásuvek. Vytvoří se testovací strana, abyste mohli zkontrolovat, zda všechny barvy fungují, a tiskárna automaticky zvládne zarovnání hlavy vytištěním strany a jejím skenováním.

 

Zhodnocení

Pokud hledáte stabilní tiskárnu formátu A3, která si poradí s nástrahami a tempem kancelářského života, splní vše, co od ní požadujete, a její provoz není příliš drahý, Brother MFC-J6955DW je překvapivě dobrou volbou. Je to velmi rychlá tiskárna, která tiskne velmi kvalitní výtisky. Cena je poněkud vyšší v porovnání se základními inkoustovými tiskárnami. Hlavními plusy je dostatečný objem papíru na vstupu v různých velikostech, tisk z jakéhokoli zařízení a fungování v rámci LAN a bezdrátové sítě.