Kancelář a škola

Brother MFC-J6945DW

Univerzální barevná multifunkce do kanceláře

Inkoustová multifunkce Brother MFC-J6945DW patří do kategorie výkonných tiskáren. Zaujme spolehlivostí a vysokým nasazením v kanceláři, kde se vyžaduje rychlost, kvalita a efektivita tisku. Kromě toho nabízí tento model renomovaného výrobce Brother, výbornou konektivitu, funkčnost a podporu tisku až do formátu A3. Do náročného pracovního prostředí malé a středně velké firmy, přinese dlouhý nepřetržitý tisk. A to díky velkokapacitním náplním a dvěma zásobníkem papíru, takže se nemusíte starat o častou výměnu spotřebního materiálu. Tento model se navíc může pyšnit oceněním BLI Buyers Lab 2019 Pick. Společnost Brother ji získala pro tuto inkoustovou tiskárnu, za univerzální multifunkční zařízení z hlediska nízkých provozních nákladů a kompatibility s papírem formátu A3.
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint & Scan/ Mopria/ Brother Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A3
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 545 mm
Hloubka: 477 mm
Výška: 379 mm
Hmotnost: 24,2 kg
 

Design v robustním provedení

 
Zařízení je robustnější s velmi pevnou konstrukcí, kterou oceníte při náročném provozu. Navzdory rozměrům má příjemnou ergonomií a pěkný, moderní design. Tělo tiskárny má jemně zaoblené hrany a velmi dobře uspořádání jednotlivých částí s pohodlným přístupem a ovládáním. V nabídce je v tradiční bílo - šedé kombinaci barev. Přední části dominuje ovládací panel, který se dá v mírném úhlu naklápět. Nachází se na něm, nejen 9,3 cm velký, barevný, dotykový LCD displej, ale i numerická klávesnice, ovládací tlačítka a čtečka NFC. Pod ovládacím panelem je vysouvací mechanismus pro výstup papíru a těsně pod ním jsou dva šuplíkové, vstupní zásobníky na papír. Toto vše je umístěno uprostřed, na čelní straně. Po stranách najdete: vlevo port pro hostitelské USB a vpravo je část vyhrazena pro 4 samostatné inkoustové kazety. Ty jsou za otevíracím krytem. Jejich výměna je velmi pohodlná a rychlá. Horní část zařízení patří již standardně skeneru a oboustrannému automatickému podavači dokumentů. Vzadu najdete vstup pro volitelné média a samozřejmě všechny potřebné porty, zapojení do elektrické sítě, USB port k připojení do počítače a port pro ethernet kabel do LAN sítě.
 
 
 

Funkce pro plnohodnotný byznys

 
Multifunkce Brother MFC-J6945DW vychází z modelové řady, která má funkce přizpůsobené pro podnikání a náročnější pracovní nasazení do kanceláře. Zastřešuje 4 plnohodnotné funkce: tisk, kopírování, skenování a faxování v jednom zařízení. Barevný inkoustový tisk s rozšířenými možnostmi nastavení a funkcí automatický oboustranný tisk je doplněna rychlým kopírováním a oboustranným skenováním. Nechybí automatický podavač dokumentů na 50 listů a fax. K snadnému ovládání všech funkcí je přizpůsoben i ovládací panel s dotykovým displejem a přehledným uživatelským rozhraním. Pro fax a ostatní funkce můžete využít numerickou klávesnici. Tento model má výbornou konektivitu. Kromě klasického připojení USB kabelem k počítači nebo notebooku, obsahuje i možnost zapojení do LAN sítě a podporu tisku z mobilních zařízení pomocí Wi-Fi. Pro rychlý tisk z mobilu nebo tabletu můžete využít spárování pomocí NFC. Na přední straně multifunkce se nachází hostitelské USB pro připojení a přímý tisk z USB klíče nebo jiného USB zařízení. Spotřebu inkoustu v tiskárně si umíte zkontrolovat pomocí přehledu o hladině inkoustu a počítadla stran. Zařízení vás upozorní i na nízký stav papíru pomocí detekce. Prostřednictvím aplikace iPrint & Scan Brother můžete skenovat dokumenty, fotografie přímo do mobilu, rychle sdílet na sociální sítě nebo ukládat do cloudu. Kromě množství užitečných funkcí, které zrychlí pracovní úkoly ve firmě, má model Brother MFC-J6945DW i bezpečnostní funkce pro zabezpečení tisku, filtrování IP adres, uzamčení funkci v3 a zámek nastavení.
 

Rychlost a kvalita tisku

 

Ani rychlost není pro tuto multifunkci problém. Dokáže vytisknout v rychlém režimu 35 stran v černobílém a 27 stran v barevném režimu. V nejvyšší nastávání kvalitě podle ISO/ IEC 24734 vytiskne 22 stran monochromaticky nebo 20 stran barevně. Maximální formát papíru na který zařízení tlačí je formát A3. Tisk první strany trvá necelých 6 sekund. Nechybí funkce automatického oboustranného tisku pro úsporu papíru. Výrobcem doporučená měsíční objem tisku je 200 - 2 000 stran, maximálně 30 000 stran. Tiskárna tiskne v rozlišení tisku 1 200 x 4 800 Dpi a výstupní kvalita je výborná, srovnatelná s tiskem na laserové tiskárně. Text si zachovává velmi dobrou ostrost i s menším písmem a obrázky v dokumentech mají přirozené barvy. Integrovaný skener Dual CIS podporuje oboustranné skenování do formátu A3. Zařízení si poradí s náročným pracovním tempem v kanceláři, kde se tiskne nepřetržitě větší množství dokumentů. Abyste neztráceli čas neustálým doplňováním papíru, obsahuje hned dva vstupní zásobníky na papír s kapacitou 2 x 250 listů a zadní víceúčelový zásobník na 100 listů papíru. Na výstupu se budete muset spokojit s kapacitou 100 listů A4 nebo 50 listů papíru A3. Spolu s velkokapacitními náplněmi může multifunkce efektivně pracovat dlouhou dobu bez potřeby doplňování spotřebního materiálu.
 
 
Plusy tiskárny
 
- kvalitně tovární zpracování
- pevná, stabilní konstrukce
- rychlost tisku
- kvalita barevného a černobílého tisku
- multifunkce (tisk, kopírování, skenování, fax)
- bohatá konektivita
- hostitelské USB
- podpora tisku z mobilních zařízení
- automatický oboustranný tisk
- automatický podavač dokumentů ADF
- tisk formát A3
- komfortní ovládání na dotykovém LCD displeji
- kapacita zásobníku papíru na vstupu
- bezpečnostní funkce
- podpora velkokapacitních náplní
- nízké náklady na provoz a tisk
- poměr výkon, kvalita a cena
 
Mínusy tiskárny
 
- robustnější design
 

Náplně do tiskárny

 
Do této multifunkce jdou 4 samostatné inkoustové náplně Brother. Kromě standardních náplní LC3237 podporuje i veľkokapictné náplně XL LC3239. Vytíženost inkoustových kazet je 3 000 stran se standardním černým inkoustem a 1 500 stran žlutý, azurový a purpurový inkoust. Velkokapacitní náplně XL mají kapacitu 6 000 stran černá inkoustová kazeta a 5 000 stran žlutá, purpurová a azurová kazeta. Brother MFC-J6945DW podporuje i používání alternativních naplní, které jsou kompatibilní s tímto modelem a můžete jimi snížit náklady na tisk.
 

Zhodnocení

 
Tiskárna Brother MFC-J6945DW si právem vybojovala ocenění, jako univerzální multifunkční zařízení 4 v 1 pro byznys. Dokáže pokrýt potřeby malé, až středně velké firmě, kde se vyžaduje efektivní, rychlá a kvalitní tisk v náročném pracovním nasazení. Kromě robustnějšího vzhledu jí není, co vytknout.