Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Brother MFC-J3930DW (Ink Benefit Professional)

Profík do vaší firmy

Model Brother MFC-J3930DW patří do modelové řady Ink Benefit Professional a sám výrobce jej označuje jako vlajkovou loď této série. Jde o barevnou multifunkci s rychlým startem, spolehlivým výkonem a vysokou kvalitou výtisku s podporou formátu A3. Spolu s velkokapacitními náplněmi a dostatečným objemem vstupních zásobníků papíru jde o výborné zařízení. Využití najde tam, kde je potřebný velký objem tisku a vysoké pracovní nasazení.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint&Scan/ Mopro/ Brother Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A3
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 575 mm
Hloubka: 477 mm
Výška: 374 mm
Hmotnost: 23,6 kg
 

Robustní design a spolehlivá konstrukce

 
Navzdory větším rozměrům a hmotnosti má zařízení příjemný, ergonomický design s dobře umístěným ovládacím panelem. Velmi příjemná je i manipulace s papírem. Multifunkce má kvalitní tovární zpracování. Plasty jsou pevné a tiskárna je stabilní i při náročném provozu. Horní část patří skeneru s automatickým podavačem. Na přední straně ve středu je umístěn ovládací panel. Dá se naklopit v jistém úhlu pro lepší ovládání a v nečinnosti jednoduše zaklopit. Nachází se na něm barevný, dotykový displej, ovládací tlačítka a numerická klávesnice. Vedle panelu je hostitelský USB port, pro přímý tisk z USB klíče nebo připojení fotoaparátu. Pod ovládacím panelem je výstup papíru a dva vstupní zásobníky na papír. Na druhé straně se nachází otevírací kryt za kterým jsou samostatné, inkoustové náplně. Výstup papíru je řešen slotem s vysouvací částí pro zachycení papíru. Vstupní zásobník pro formát A3 je nastavitelný. Vysunutím zásobníku a rozložením jedné části se prostor zvětší na formát papíru A3. Pro formát A4 lze prostor znovu zmenšit na požadovanou velikost a zasunout do těla zařízení. V zadní části najdete víceúčelový podavač. Navzdory robustnějšímu vzhledu působí multifunkce moderně.
 

Funkce profesionála

 
Model Brother MFC-J3930DW zastřešuje 4 funkce v jednom zařízení. Kromě barevného tisku nabízí kopírování, oboustranné skenování s automatickým podavačem na 50 listů papíru a fax. Nechybí automatický oboustranný tisk. Zařízení má velmi dobře řešené zásobníky papíru pro formát A3, A4, s možností využití víceúčelového podavače pro obálky, štítky a speciální média. Po připojení USB klíče do hostitelského portu na přední straně může okamžitě tisknout své dokumenty nebo fotografie. Ty dokáže zařízení tisknout i z připojeného fotoaparátu a zobrazit náhled přímo na displeji tiskárny. Výborná je i konektivita zařízení. Kromě klasického připojení pomocí USB kabelu, víte zapojit tiskárnu i do Lan sítě přes ethernet kabel a využívat můžete také bezdrátovou síť pomocí Wi-Fi. S tím jsou spojeny všechny výhody tisku z mobilních zařízení a cloudových služeb. K nim lze přistupovat nejen ze svého mobilu, ale také přímo na dotykovém displeji tiskárny. Ovládání je velmi intuitivní a možnosti nastavení tisku jsou bohaté.
 
 
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Multifunkce tlačí v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi rychlostí 35 stran černobíle nebo 27 stran barevně v režimu Draft. S nastavením v normě ISO / IEC 24734 je to 22 stran monochromaticky nebo 20 stran barevně. Tisk první strany trvá necelých 6 sekund. Doporučený měsíční objem tisku je 250 až 2 000 stran. Maximální měsíční vytížení tiskárny je 30 000 stran. Kromě automatického oboustranného tisku obsahuje zařízení i podporu oboustranného skenování v rozlišení 1 200 x 2 400 Dpi (optické). Skenovat je možné nejen do souboru jpeg, OCR, PDF, emailu, FTP, přímo do cloudových služeb, ale i na připojený USB klíč a do mobilního zařízení. Vstupní zásobník má slušnou kapacitu. Standardní zásobník na 250 listů papíru doplňuje spodní zásobník s kapacitou 250 listů. Víceúčelový zásobník můžete použít pro 100 listů a automatický podavač dokumentů na 50 listů. Výstup je přizpůsoben pro 100 listů formátu A4 nebo 50 listů A3. Co se týče výkonu a rychlosti patří model Brother MFC-J3930DW ke spolehlivým zařízením, které dokáží tisknout rychle a neselžou ani v náročném pracovním nasazení. Kvalita tisku dokumentů je vysoká. S konkurencí obstojí tato multifunkce i se svými kopiemi a skenovanými dokumenty. Tento model není primárně určen pro tisk fotografií, ale dokumenty s obrázky a grafikou zvládne velmi dobře. Tisk je ostrá a barvy dostatečně syté.
 
 
Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zpracování zařízení
- stabilní zařízení, pevná konstrukce
- funkce 4 v 1
- kvalita a rychlost tisku
- barevný tisk
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač ADF
- oboustranné skenování
- bohatá konektivita
- podpora mobilního tisku a tisku z cloudu
- hostitelský USB port pro přímý tisk
- podpora formátu A3
- možnost používání velkokapacitních náplní XL
- kapacita papíru na vstupu
 
Mínusy tiskárny
 
- vyšší cena zařízení
 

Náplně do tiskárny

 
Multifunkce Brother MFC-J3930DW série Ink Benefit Professional tlačí inkoustovou technologií. Pro tisk používá 4 samostatné inkoustové náplně (systém CMYK). Výhodou je podpora velkokapacitních náplní s vyšší výtěžností. Standardní náplně s označením Brother LC3617C (azurová), LC3617M (purpurová), LC3617Y (žlutá) a LC3617BK (černá) mají vytíženost 550 stran. S velkokapacitními barevnými náplněmi, s označením LC3619XLC, LC3619XLM a LC3619XLY vytisknete 1 500 stran při 5% pokrytí. Černá náplň LC3619XLBK má kapacitu až 3 000 stran. Výměna náplni je jednoduchá a přístup je pohodlný po otevření předního krytu na zařízení.
 
 
 

Zhodnocení

 
Multifunkce Brother MFC-J3930DW je výbornou volbou do firemního prostředí, ale i do kanceláře živnostníka. Výhodou je kvalitní a rychlý tisk, spolehlivý výkon zařízení a bohatá konektivita. Obsahuje všechny funkce, které lze v pracovním prostředí firmy potřebovat a benefitem je možnost tisku formátu A3. Spolu s velmi dobrou vstupní kapacitou papíru a podporou XL náplní, tak získáte nejen kvalitní, ale i ekonomicky výhodný tisk pro firmu. Další náklady lze ušetřit správným nastavením tisku, používáním automatického oboustranného tisku a tisku více stran na 1 list papíru. Ovládání na 9,3 cm velkém dotykovém displeji je komfortní. Pokud máte obavy o bezpečnost tisku k dispozici je funkce Secure Function Lock 3.0, která vám umožní omezit některé činnosti zařízení nepovolaným osobám. Trochu cviku je potřebné k provedení uložení papíru do zásobníků. Pro tisk na formát papíru A3 je třeba spodní zásobník rozložit na zvolený formát. Vyčnívá oproti tělu zařízení, což je ale dobré, dá se vyčnívající část s papírem zakrýt krytem a na papír v zásobníku se tak nepráší. V podstatě jsou oba zásobníky rozložitelné, ale vrchní při rozložení v případě, že je spodní zasunut v těle zařízení pro formát A4, vzbuzuje pocit nestability. Určitá část je ve vzduchu. Při kombinaci nastavení obou zásobníků pro formát A3 je vrchní zásobník v rovině se spodním, což působí stabilnějším dojmem. Model Brother MFC-J3930DW ze série Ink Benefit Professional obstojí v boji s konkurencí výkonných, spolehlivých zařízení pro malé až středně velké firmy.
 
Tip pro vás
 
Na tento model se vztahuje prodloužená záruka a servis přímo u zákazníka. Podmíněné je to registrací zařízení do 60 dnů po zakoupení.