Kancelář

Brother MFC-J3540DW

Tato výkonná tiskárna s univerzálními funkcemi se hodí do menší kanceláře, kde je vyžadována rychlost a efektivnost tiskových úloh. Vnitřní kovová konstrukce je zárukou spolehlivého chodu i při několikahodinovém používání. Výhodou je, že jedno zařízení zastřešuje tiskárnu, kopírku, skener a fax. Ušetříte tak místo v kanceláři. Nízké náklady na tisk a kvalita výstupu spolu s podporou tisku, až do formátu A3 posouvají tento model v konkurenci na přední místa. Výrobce Brother použil v tiskárně novou vysokovýkonnou tiskovou hlavu MAXIDRIVE. Pomocí ní výrazně zvýšil zařízení a posunul i kvalitu tisku na výstupu.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: Brother Mobile Connect/ AirPrint/ Mopria/ Brother Print Service Plugin

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax

Maximální formát tisku: A3

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 576 mm

Hloubka: 477 mm

Výška: 305 mm

Hmotnost: 19,7 kg

 

Masivní design s pevnou konstrukcí

Multifunkce Brother MFC-J3540DW je sestavena s ohledem na vysokou stabilitu a spolehlivost. Kovová konstrukce a pevné plasty jsou toho zárukou. Zařízení má moderní poněkud robustnější design s mírně zaoblenými hranami a velmi dobrým přístupem k ovládání a spotřebnímu materiálu. Velmi pohodlně doplníte nejen papír, ale také náhradní náplně. Horní část již klasicky patří plochému skeneru s masivním podavačem dokumentů (ADF). V zadní části je podpůrná lišta pro manuální podávání volitelného média. Dominantním prvkem přední strany zařízení je velký ovládací panel. Na něm je umístěn barevný LCD displej, ovládací tlačítka a numerická klávesnice. Panel lze v mírném úhlu naklopit. Pod ním je výstup tisku pro 100 listoven a vstupní šuplíkový zásobník papíru s kapacitou 250 listů. Na levé straně se nachází port USB Host pro přímý tisk z připojených externích zařízení. Práva strana je vyhrazena pro 4 samostatné inkoustové kazety. Konektory pro zapojení jsou na zadní straně. Multifunkce má příjemný design v bílo-šedém provedení. Tovární zpracování je kvalitní.

 

Funkce 4 v 1

Největším plusem této tiskárny je univerzálnost. S jedním zařízením splníte všechny pracovní úlohy tykající se barevného nebo černobílého tisku max. 100%. formát A3, kopírování, skenování a faxování. Díky bohaté konektivitě dokážete zadávat a tisknout odkudkoli v kanceláři nebo doma. Můžete využívat pevné připojení, zapojení do LAN sítě ale také rychlé bezdrátové připojení (Wi-Fi, NFC) a tisk z mobilních zařízení. Navíc pomocí aplikace Brother Mobile Connect získáte přístup k rozšířeným funkcím. Tiskárna podporuje automatický oboustranný tisk (duplex) a čas ušetříte i automatickým podavačem dokumentů (ADF). Ocenili bychom oboustranné skenování, to však zařízení nepodporuje. Nechybí bezpečnostní funkce pro ochranu tisku a uzamčení funkcí a nastavení.

 

Rychlost a kvalita tisku

Brother MDC-J3540DW tiskne inkoustovou technologií. Díky novému systému tisku MAXIDRIVE a nové odolné tiskové hlavě se zajišťuje vysokou kvalitu a rychlost tisku. Zařízení tiskne v rozlišení 4 800 x 1 200 DPI rychlostí 28 stran za minutu. Tisk první strany trvá přibližně 4,6 sekund. Maximální měsíční zatížení je 2 500 stran. Rozlišení skeneru je 600 x 600 DPI s možností skenovat do e-mailu. Kvalita i rychlost tisku je na velmi dobré úrovni.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní pevná konstrukce

- ergonomický design

- multifunkce 4 v 1

- podpora automatického oboustranného tisku (duplex)

- automatický podavač dokumentů (ADF)

- formát A3

- bohatá konektivita

- podpora tisku z mobilních zařízení

- USB host

- vysoká kapacita inkoustu

- intuitivní ovládání

- kvalita a rychlost tisku

 

Minusy tiskárny

- masivnější design

- nemá oboustranné skenování

 

Náplně do tiskárny

Multifunkce používá pro tisku 4 samostatné inkoustové kazety, systém CMYK. Standardní velikost má vytíženost 550 stran. Označení náplní je Brother LC462 BK/C/M/Y. Tiskárna podporuje i velkokapacitní náplně s vytížeností 3 000 stran pro černý inkoust a 1 500 stran barevné náplně.

 

Zhodnocení

Pokud budete používat velkokapacitní náplně XL, využijete automatický oboustranný tisk a podavač dokumentů při skenování, tak ušetříte nejen čas, ale já peníze. Rychlost i kvalita tisku je vynikající. Tento model vám přinese do malé kanceláře vynikající výtisky a zařízení v dobrém poměru výkonu a kvality tisku.