Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Brother MFC-J2330dw

Velmi zajímavým řešením do malé firmy je multifunkce Brother MFC-J2330dw. Jde o profesionální zařízení s vysokou kvalitou tisku a spolehlivostí. Nabízí hned 4 plnohodnotné funkce do kancelářského prostředí. Díky robustní konstrukci tiskárna zvládne i náročný provoz. Plusem je podpora tisku do formátu A3. Multifunkce má výbornou konektivitu a systém náplní Ink Benefit, pro používání velkokapacitních náplní, s nimiž získáte nízké náklady na tisk. Jde o univerzální řešení tisku do kanceláře pro vícečlennou pracovní skupinu, kde se vyžaduje výkon a tlačí se větší objem dokumentů. Jak již prozrazují poslední písmena při označení modelu DW, zařízení podporuje duplex a Wi-Fi konektivitu.

 


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint & Scan/ Mopria/ Brother Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A3
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 530 mm
Hloubka: 398 mm
Výška: 304 mm
Hmotnost: 16,9 kg


Robustní design pracanta do kanceláře

Multifunkce má trochu robustnější konstrukci a ani rozměrově se nejedná o malé zařízení. Do domácnosti, bychom zvážili o něco kompaktnější tiskárnu, ale do firmy se hodí. Právě výhodou masivního designu je výborná stabilita i při náročném provozu. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni a plasty jsou pevné. Kromě pevné konstrukce jsou použity i kvalitní součástky. To vše přispívá nejen ke spolehlivému chodu, ale i dlouhé životnosti zařízení. Pochválit musíme dobrou ergonomii a přístup ke všem ovládacím prvkům a médiím. Horní část zařízení patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů. V zadní části se nachází vstup pro speciální média, jako jsou magnetický papír nebo papír s vyšší gramáží. Přední strana multifunkce je rozdělena na boční části, kde se nachází vlevo hostitelky konektor USB pro přímý tisk z USB klíče nebo připojeného fotoaparátu. Náhled fotografií se zobrazí i na grafickém barevném displeji. Pravá strana je vyhrazena zásobníku pro 4 samostatní inkoustové kazety. Uprostřed čelní strany zařízení najdete vyklápěcí ovládací panel. Na něm se nachází přehledný dotykový displej s úhlopříčkou 6,8 cm, tlačítko pro zapnutí a tlačítka pro rychlou volbu domů, zpět a stop. Kromě toho je na ovládacím panelu i numerická klávesnice. Zde můžete využít pro obsluhu faxu nebo navolení počtu kopii. Pod ovládacím panelem naleznete nástavec pro výstup papíru a pod ní zasouvací vstupní zásobník. V zadní části se nachází duplexní jednotka a konektor pro kabel do elektrické sítě. Jelikož má tato multifunkce podporu bezdrátově připojení vystačili, byste si pohodlně s tímto jediným kabelem. Model Brother MFC-J2330dw nabízí v rámci konektivity i připojení USB kabelem k pc a zapojení do LAN sítě. Konektory pro tento způsob připojení jsou velmi prakticky ukryté pod krytem a vyvedeny směrem do zadní části zařízení. Za to musíme výrobce pochválit. V prostoru tak nepřekážejí žádné kabely vedle zařízení. Celkový design v matném černém provedení je velmi příjemný.


Funkce 4 v 1

Multifunkce obsahuje vše potřebné pro práci s tiskem v kanceláři. Nabízí 4 plnohodnotné funkce: tisk, kopírování, skenování a dokonce i fax v jednom zařízení. Plusem je velmi dobrá konektivita. Na výběr máte pevné připojení k pc, zapojení do sítě, ale i výhody bezdrátového připojení. K těm patří tisk z mobilních zařízení, skenování do emailu nebo mobilu. Rychlý tisk z cloudových služeb a sociálních sítí. Pro dosažení co nejvyšší efektivity v pracovní skupině můžete využívat automaticky oboustranný tisk, tisk několika dokumentů na jednu stranu, ale i automatický podavač dokumentů. Přínosem může být i tisk na formát A3. Hodí se k tisku reklamních nebo propagačních materiálů, ale také na prezentace. Těžko bychom hledali, co této multifunkci vytknout. Můžete si přímo na displeji navolit nejpoužívanější zkratky pro zrychlení tiskových úloh. Displej má intuitivní ovládání a velmi pěkné grafické rozhraní. Na něm se zobrazuje aktuální stav hladiny inkoustu v kazetách.


Rychlost a kvalita tisku

Model Brother MFC-J2330dw je výkonným zařízením do náročného prostředí, kde se vyžaduje kvalita, rychlost a spolehlivost. Tiskne v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 22 stran v monochromatickém režimu nebo 20 barevných stran v nejvyšší kvalitě. S nastavením rychlého režimu dostanete za minutu 35 stran černobíle nebo 27 stran barevně. Tisk první strany stihne pod 6 sekund. Podporuje automatický oboustranný tisk, kterou si můžete snížit náklady ve firmě. Při skenování vícestránkových dokumentu se zase hodí automatický podavač dokumentů na 50 listů. Kapacita vstupního zásobníku je 250 listů plus zadní ruční podavač. Kvalita černobílých i barevných dokumentů je na velmi dobré úrovni. Tato multifunkce se hodí do pracovní skupiny, kde se měsíčně tlačí 250 až 2 000 stran tisku. Maximální měsíční vytížení je až 30 000 stran.

 


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zhotovení
- stabilní konstrukce
- spolehlivý provoz
- přehledný dotykový displej
- navolení zkratek pro zrychlení tiskových úloh
- kontrola stavu hladiny náplní přímo na displeji
- kvalita tisku
- podpora až do formátu A3
- multifunkčnost (4 v 1)
- hostitelské USB
- výborná konektivita
- podpora tisku z mobilních zařízení
- skenování do e-mailu, mobilu a cloudu
- podpora velkokapacitních náplní


Mínusy tiskárny

- pro někoho velikost a robustní konstrukce
- skener max A4
- cena originálních náplní


Náplně do tiskárny

Do multifunkce Brother MFC-J2330dw jdou 4 samostatné inkoustové kazety. Černá s označením Brother LC-3617BK, azurová Brother LC-3617C, purpurová Brother LC-3617M a žlutá Brother LC-3617. Ve standardní verzi mají vytíženost 550 stran v souladu s ISO/ IEC 24711. Výhodou je, že tiskárna podporuje i velkokapacitní náplně, které vám sníží náklady na tisk jedné strany. Ty mají kapacitu 3 000 stran kazeta s černým inkoustem a 1 500 stran kazety s barevnými inkousty. Velmi dobře je řešeno i umístění zásobníku a ve kterém se kazety nacházejí. Je k ním vpředu dobrý přístup a výměna je pohodlná a rychlá. Stejně i kazety jsou konstrukčně výborně řešené a při výměně nehrozí ušpinění.


Zhodnocení

Multifunkce Brother MFC-J2330dw je výkonné zařízení, které pracuje spolehlivě. Při náročném provozu je stabilní, díky robustní konstrukci. Ovládá se pohodlně a stejně pohodlná je i výměna inkoustových kazet. Tiskárna má množství funkcí, výbornou konektivitu a jen těžko se hledají zápory. Pro domácnost může být mínusem velikost, robustní design a cena zařízení. Do malé firmy je to naopak ideální řešení. Plusem je formát A3, výkon, spolehlivost, kvalita tisku a konektivita. Trochu vyšší cena originálních náplní a zároveň i cena tisku za jednu stranu se dá snížit používáním výhodnějších velkokapacitních náplní a využitím automatického oboustranného tisku. Jako velké plus hodnotíme možnost vytvářet zkratky pro rutinní tiskové úlohy.