Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Brother HL-L8360CDW

Pokud potřebujete výkonnou tiskárnu s podporou automatického oboustranného tisku a dobrou konektivitou je zde model Brother HL-L8360CDW, který splňuje tyto požadavky. Nabízí nejen spolehlivý výkon, ale i kvalitní tiskový výstup s ostrým textem a živými barvami. Tato laserová tiskárna je vhodná všude tam, kde se vyžaduje rychlost, spolehlivost a tlačí se větší objem tisku. Jde v podstatě o nástupce modelu Brother HL-L8260CDW s lepší možností rozšíření, dvojnásobnou pamětí a vyšší výtěžností tonerů.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma, domácnost, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Mobilní konektivita: AirPrint / Google Cloud Print/ iPrint & Scan/ Mopria/ Wi-Fi Direct
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 441 mm
Hloubka: 486 mm
Výška: 313 mm
Hmotnost: 21,9 kg


Design v kompaktním provedení

Navzdory robustní konstrukci jde o kompaktní stolní zařízení se čtvercovým půdorysem. Jemně zaoblené hrany přispívají k dobré ergonomii. Horní část zařízení patří výstupu papíru. V levé části je vyklápěcí dotykový LCD displej s úhlopříčkou 2,7 "(6,8 cm) se třemi základními ovládacími tlačítky. Pod displejem je hlavní tlačítko zapínání. Na přední straně nahoře je umístěn port hostitelského USB pro přímý tisk z USB klíče. Otvírací kryt na přední straně ukrývá čtyři samostatné tonerové kazety. Ve spodní části se zase nachází vstupní kombinovaný zásobník papíru s kapacitou 300 listů (250 + 50 víceúčelový zásobník). Zařízení lze rozšířit o dva přídavné zásobníky s kapacitou 2 x 500 listů papíru. Spolu můžete využívat kapacitu papíru na vstupu, až 1 300 listů papíru. Konektory pro zapojení do elektrické a LAN sítě jsou v zadní části tiskárny. Tovární zpracování je velmi kvalitní a plasty jsou pevné. Konstrukce je díky kvalitním materiálům stabilní a zařízení pracuje spolehlivě i během náročného provozu. Plusem je pohodlný přístup k ovládání, manipulace s papírem a také samotný přístup k tonerovým kazetám. Model je v nabídce v klasickém šedo-černém provedení.

           


Funkce

Barevná laserová tiskárna Brother HL-L8360CDW se může pochlubit velmi bohatou konektivitou. Kromě klasického připojení pomocí USB k jednomu počítači obsahuje připojení k LAN síti ethernetovým kabelem, Wi-Fi připojení s podporou Wi-Fi Direct, technologii NFC a samozřejmě i podporu tisku z mobilních zařízení. Kromě toho nechybí podpora pro cloudovou aplikaci Brother Office Print na tisk z programů Microsoft Word, PowerPoint, Excel a OneDrive. Uživatel může tisknout z USB klíčů díky hostitelskému USB portu. Nastavení tiskárny a ovládání tisku je komfortní pomocí dotykového LCD displeje. Pomocí něj se jednoduše dokážete připojit i k oblíbeným cloudovým službám. Jako plus hodnotíme bezpečnostní funkce včetně Secure Function Lock na omezení určitých funkcí a zabezpečený tisk pro přístup k citlivým dokumentů po zadání PIN kódu. Model Brother HL-L8360CDW samozřejmě podporuje automatický oboustranný tisk. Na grafickém displeji si uživatel umí zkontrolovat hladinu tonerových kazet.

 

 

Rychlost a kvalita tisku

Při tomto modelu se nemusíte obávat, že tisk v pracovní skupině nebude dost efektivní a rychlý. Za minutu získáte 31 až 33 stran tisku v obou režimech (monochromatický a barevně). O stabilní výkon a svižný chod se stará vyladěný hardware (procesor 800 Mhz, 512 Mb paměť). Tiskárna tiskne v maximálním formátu A4 na širokou škálu médií. Vstup papíru lze rozšířit ze standardních 300 listů až na maximum 1 300 listů. Výstup papíru má kapacitu 150 listů. Rozlišení tisku je 2 400 x 600 Dpi. Doporučený měsíční objem já 4 000 stran tisku. Kvalita tisku je velmi dobrá a to hlavně při textových dokumentech a grafice. O poznání horší je to s tiskem fotografií, kde se již mohou mírně ztrácet některé detaily. Přece jen nejde o fotografickou tiskárnu, ale o zařízení do kanceláře. A pro tento druh tisku jde o velmi výkonnou tiskárnu s vysokou kvalitou tisku.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní velikost
- stabilní konstrukce
- kvalita a rychlost tisku
- přehledný dotykový LCD displej
- kapacita papíru na vstupu
- automatický oboustranný tisk
- bohatá konektivita
- bezpečnostní funkce
- nízké náklady na tisk

Mínusy tiskárny

- kvalita fotografií

 

Náplně do tiskárny

Tiskárna používá k tisku čtyři samostatné tonerové kazety systém CMYK. Díky toneru s vyšší výtěžností se dostanete na nižší provozní náklady. Kazety mají označení černý TN-421BK a barevné TN-421C/M/Y a vytíženost 3 000 stran tisku černý toner a 1 800 barevné tonery. Velkokapacitní tonery TN-423BK/C/M/Y mají vytíženost 6 500 stran černý a 4 000 stran barevné tonery. Extra vysoce-velkokapacitními tonery TN-426BK/C/M/Y dokážete vytisknout Až 9 000 stran v monochromatickém režimu a 6 500 stran barevně.

 

Zhodnocení

Barevná laserová tiskárna Brother HL-L8360CDW má velmi dobrý výkon a tlačí ve vysoké kvalitě. Nejen rychlost, kvalita, ale také bohatá konektivita a bezpečnostní funkce tisku ji předurčují do pracovních skupin, kde se vyžaduje efektivita tiskových úloh, nízké náklady na tisk a spolehlivost i při větším objemu tisku. Plusem je rozšiřitelnost přídavným příslušenstvím.