Kancelář

Brother HL-L8360CDW

Pokud potřebujete výkonnou tiskárnu s podporou automatického oboustranného tisku a dobrou konektivitou je zde model Brother HL-L8360CDW, který splňuje tyto požadavky. Nabízí nejen spolehlivý výkon, ale i kvalitní tiskový výstup s ostrým textem a živými barvami. Tato laserová tiskárna je vhodná všude tam, kde se vyžaduje rychlost, spolehlivost a tlačí se větší objem tisku. Jde v podstatě o nástupce modelu Brother HL-L8260CDW s lepší možností rozšíření, dvojnásobnou pamětí a vyšší výtěžností tonerů.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma, domácnost, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Mobilní konektivita: AirPrint / Google Cloud Print/ iPrint & Scan/ Mopria/ Wi-Fi Direct
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 441 mm
Hloubka: 486 mm
Výška: 313 mm
Hmotnost: 21,9 kg


Design v kompaktním provedení

Navzdory robustní konstrukci jde o kompaktní stolní zařízení se čtvercovým půdorysem. Jemně zaoblené hrany přispívají k dobré ergonomii. Horní část zařízení patří výstupu papíru. V levé části je vyklápěcí dotykový LCD displej s úhlopříčkou 2,7 "(6,8 cm) se třemi základními ovládacími tlačítky. Pod displejem je hlavní tlačítko zapínání. Na přední straně nahoře je umístěn port hostitelského USB pro přímý tisk z USB klíče. Otvírací kryt na přední straně ukrývá čtyři samostatné tonerové kazety. Ve spodní části se zase nachází vstupní kombinovaný zásobník papíru s kapacitou 300 listů (250 + 50 víceúčelový zásobník). Zařízení lze rozšířit o dva přídavné zásobníky s kapacitou 2 x 500 listů papíru. Spolu můžete využívat kapacitu papíru na vstupu, až 1 300 listů papíru. Konektory pro zapojení do elektrické a LAN sítě jsou v zadní části tiskárny. Tovární zpracování je velmi kvalitní a plasty jsou pevné. Konstrukce je díky kvalitním materiálům stabilní a zařízení pracuje spolehlivě i během náročného provozu. Plusem je pohodlný přístup k ovládání, manipulace s papírem a také samotný přístup k tonerovým kazetám. Model je v nabídce v klasickém šedo-černém provedení.

           


Funkce

Barevná laserová tiskárna Brother HL-L8360CDW se může pochlubit velmi bohatou konektivitou. Kromě klasického připojení pomocí USB k jednomu počítači obsahuje připojení k LAN síti ethernetovým kabelem, Wi-Fi připojení s podporou Wi-Fi Direct, technologii NFC a samozřejmě i podporu tisku z mobilních zařízení. Kromě toho nechybí podpora pro cloudovou aplikaci Brother Office Print na tisk z programů Microsoft Word, PowerPoint, Excel a OneDrive. Uživatel může tisknout z USB klíčů díky hostitelskému USB portu. Nastavení tiskárny a ovládání tisku je komfortní pomocí dotykového LCD displeje. Pomocí něj se jednoduše dokážete připojit i k oblíbeným cloudovým službám. Jako plus hodnotíme bezpečnostní funkce včetně Secure Function Lock na omezení určitých funkcí a zabezpečený tisk pro přístup k citlivým dokumentů po zadání PIN kódu. Model Brother HL-L8360CDW samozřejmě podporuje automatický oboustranný tisk. Na grafickém displeji si uživatel umí zkontrolovat hladinu tonerových kazet.

 

 

Rychlost a kvalita tisku

Při tomto modelu se nemusíte obávat, že tisk v pracovní skupině nebude dost efektivní a rychlý. Za minutu získáte 31 až 33 stran tisku v obou režimech (monochromatický a barevně). O stabilní výkon a svižný chod se stará vyladěný hardware (procesor 800 Mhz, 512 Mb paměť). Tiskárna tiskne v maximálním formátu A4 na širokou škálu médií. Vstup papíru lze rozšířit ze standardních 300 listů až na maximum 1 300 listů. Výstup papíru má kapacitu 150 listů. Rozlišení tisku je 2 400 x 600 Dpi. Doporučený měsíční objem já 4 000 stran tisku. Kvalita tisku je velmi dobrá a to hlavně při textových dokumentech a grafice. O poznání horší je to s tiskem fotografií, kde se již mohou mírně ztrácet některé detaily. Přece jen nejde o fotografickou tiskárnu, ale o zařízení do kanceláře. A pro tento druh tisku jde o velmi výkonnou tiskárnu s vysokou kvalitou tisku.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní velikost
- stabilní konstrukce
- kvalita a rychlost tisku
- přehledný dotykový LCD displej
- kapacita papíru na vstupu
- automatický oboustranný tisk
- bohatá konektivita
- bezpečnostní funkce
- nízké náklady na tisk

Mínusy tiskárny

- kvalita fotografií

 

Náplně do tiskárny

Tiskárna používá k tisku čtyři samostatné tonerové kazety systém CMYK. Díky toneru s vyšší výtěžností se dostanete na nižší provozní náklady. Kazety mají označení černý TN-421BK a barevné TN-421C/M/Y a vytíženost 3 000 stran tisku černý toner a 1 800 barevné tonery. Velkokapacitní tonery TN-423BK/C/M/Y mají vytíženost 6 500 stran černý a 4 000 stran barevné tonery. Extra vysoce-velkokapacitními tonery TN-426BK/C/M/Y dokážete vytisknout Až 9 000 stran v monochromatickém režimu a 6 500 stran barevně.

 

Zhodnocení

Barevná laserová tiskárna Brother HL-L8360CDW má velmi dobrý výkon a tlačí ve vysoké kvalitě. Nejen rychlost, kvalita, ale také bohatá konektivita a bezpečnostní funkce tisku ji předurčují do pracovních skupin, kde se vyžaduje efektivita tiskových úloh, nízké náklady na tisk a spolehlivost i při větším objemu tisku. Plusem je rozšiřitelnost přídavným příslušenstvím.