Kancelář a škola

Brother HL-1223WE Toner Benefit

Tuto tiskárnu bychom klidně mohli nazvat malý bojovník. S nenápadným vzhledem a kompaktní velikostí dokáže v malé kanceláři nebo domácnosti rychle a kvalitně tisknout. Pokud nevyžadujete množství funkci a je pro vás priorita, co nejjednodušší ovládání a tisk ve vysoké kvalitě, tiskárna vás nezklame. Navzdory jednoduchosti podporuje bezdrátový tisk pomocí Wi-Fi a pochlubit se může také sníženou spotřebou energie s certifikací Energy Star.

 


Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatická
Použití firma/ domácnost: malá firma, domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: Brother Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (pouze ručně)
Displej: ne

Rozměry a hmotnost

Šířka: 340 mm
Hloubka: 238 mm
Výška: 189 mm
Hmotnost: 4,6 kg


Minimalistický, kompaktní design

Model Brother HL-1223WE Toner Benefit zaujme svým jednoduchým vzhledem v dvoubarevném provedení světlé a tmavě-šedé. Marně byste hledali displej, ovládací panel a množství tlačítek. Na těle přístroje se nachází pouze jediné tlačítko pro zapnutí/ vypnutí a 3 stavové diody (zapnutí, signalizace chyby, připojení WLAN). Horní část, která je v kontrastní tmavé barvě patří výstupu papíru s vyklápěcí, podpůrnou lištou. Po otevření celé vrchní části se dostanete k prostoru na tonerovou kazetu. Výměna je jednoduchá a zvládne ji každý. Na čelní části se nachází logo výrobce a označení modelu. Přední část po otevření krytu odhalí vstupní zásobník papíru. V zadní části je port pro kabel zapojení do elektrické sítě a port pro USB kabel. Ten využijete pro propojení tiskárny s počítacím nebo notebookem. Ergonomie zařízení je příjemná díky jemně zaobleným hranám. Tovární zpracování je kvalitní a použité plasty jsou dostatečně pevné. Navzdory menším rozměrům je tiskárna při provozu stabilní a poměrně tichá.

 

Funkce, spíše funkce tisk

Výpočet funkci bychom zvládli na prstech jedné ruky a to s rezervou. Jde o monochromatickou tiskárnu, která vám poskytne tisk v laserové kvalitě v černobílém režimu. Jedinou vymožeností je připojení k Wi-Fi a podpora tisku z mobilních zařízení. Automatický oboustranný tisk budete muset oželet, ale s vhodným ovladačem můžete tisknout oboustranně ručně. Plusem té strohosti funkcí je maximálně jednoduché ovládání.

Rychlost a kvalita tisku

Vůbec nepovažujeme tento model za slabý, jen proto, že nemá množství funkci. Právě naopak je to jeho silnou stránkou, že tlačí rychle s jednoduchým startem tiskových úloh. Tiskárna tiskne v monochromatickém režimu v rozlišení tisku 2 400 x 600 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 20 stran v ISO/ IEC 24734. Maximální formát tisku je A4. První stranu vytisknete za necelých 10 sekund. Kapacita papíru na vstupu je 150 listů a na výstupu je to 50 listů lícem dolů. Vestavěná paměť tiskárny je 32 MB, což pomáhá svižným reakcem. 


Plusy tiskárny

- kvalitní černobílý tisk
- rychlost tisku
- svižný chod
- kvalitní tovární provedení
- nízká hlučnost
- certifikace Energy Star
- jednoduché ovládání
- dostupná cena

Mínusy tiskárny

- pouze čb tisk
- jednofunkční tiskárna
- minimum funkci
- neobsahuje displej ani ovládací panel
- nedá se tisknout bez zapnutého pc nebo připojeného mobilu


Náplně do tiskárny

Do této tiskárny jde pouze jedna kazeta s černým tonerem. Originální náplň s označením Brother TN-1090 má výtěžnost 1 500 stran v nejvyšší kvalitě s 5 % pokrytím. Plusem je, že tento model podporuje alternativní náplně, kterými si můžete snížit náklady na spotřební materiál a tím celkově cenu za tisk 1 strany.

Pár vět na závěr

Pokud jste zvyklý tisknout přímo s ovládáním na zařízení, bez zapnutého počítače nebo připojeného mobilu, tu vás musíme zklamat. Jelikož nemá tiskárna ovládací panel a ani žádný displej, počítač musíte zapnout nebo alespoň být připojen z mobilu. Žádné funkce navíc nehledejte, protože tento model je předurčen pro rychlý tisk s tím nejjednodušším zadáním tiskové úlohy a ovládáním. Automatický oboustranný tisk lze nahradit manuálním zvolením oboustranného tisku. Pokud se s tím vším smíříte, bude vám odměnou vysoce kvalitní tisk na výstupu v černobílém režimu. Získáte výbornou spolehlivost zařízení s kvalitními součástkami pro dlouhou životnost a ušetříte díky nízké ceně za tiskárnu. Brother HL-1223WE Toner Benefit je vhodná do domácnosti, kde nechcete každému vysvětlovat, která funkce na co je, ale potřebujete kvalitní, rychly a bezproblémový tisk dokumentů. Do malé kanceláře na tisk běžných dokumentů, ale i uživatelům, kteří mají rádi minimalismus v každém směru. Pokud je pro vás prioritou černobílý, kvalitní tisk dokumentů, tak s tímto modelem ušetříte množství času. Žádné zbytečné funkce, žádné zdlouhavé nastavování a absolutně jednouché ovládání. Plusem je 3-letá záruka po zaregistrování zařízení a nízké provozní náklady.