Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Brother HL-1112E

Jednoúčelová tískárna kompaktní velikosti

Ne každý z nás potřebuje pro tisk multifunkční zařízení s množstvím funkcí a bohatou konektivitou. Stále je dost uživatelů, kteří využívají v podstatě jednu funkci a tou je tisk v monochromatickém režimu. Pro ně je důležité, co nejjednodušší ovládání a nízké náklady výtisku V nabídce prodejců najdeme hned několik slibných kandidátů pro tuto skupinu uživatelů. Plusem je, že ceny jednoúčelových monochromatických tiskáren jsou nízké, jako u inkoustových, tak i při laserových zařízeních. My jsme si vybrali cenově dostupnou tiskárnu s laserovou technologii od výrobce Brother, která tiskne v monochromatickém režimu na formát papíru A4. Dokáže model s cenovkou přibližně od 1 800 korun vyprodukovat kvalitní tisk?


Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserový monochromatický
Použití firma/ domácnost: domácnost
Rozhraní tiskárny: USB 2.0
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (možnost manuálně)
Displej: ne


Rozměry a hmotnost

Šířka: 340 mm
Hloubka: 238mm
Výška: 189 mm
Hmotnost: 4,5 kg

Design v minimalistickém stylu

Ačkoli design na první pohled nenadchne, má tiskárna jedno velké plus a tím jsou kompaktní rozměry. Díky tomu dokážete zařízení umístit kamkoliv. Stačí trochu místa na stole nebo polici. Model Brother HL-1112E je v černém barevném provedení s šedými akcenty. Hrany zařízení jsou jemné zaoblené. V horní části se nachází výstup tisku s vysouvací odpornou lištou. Po otevření vrchní části uvidíte tiskový mechanismus a tonerovou kazetu. Přední část obsahuje na pravé straně tlačítko zapnutí a stavové diody. Na čelní straně je otevírací kryt, za kterým se ukrývá vstupní zásobník papíru. Kryt zároveň slouží i jako podpora pro archy papír. Bohužel ho nemůžete zavřít, ani jinak zasunout pokud jsou v zásobníku papíry.

 

Funkce pouze základ

Výpočet funkcí opravdu není velký. Tato jednoúčelová tiskárna zvládne to základní, co se od ní očekává a to černobílý tisk na formát A4. K připojení nabízí pouze jednu možnost a to pomocí UCB kabelu k PC. Zařízení neobsahuje displej a celé ovládání uživatel provádí pomocí PC. Tam si víte upravit dokument před tiskem, ale zase jde jen o základní úpravy.

Rychlost a kvalita tisku

Co se týče kvality tisku, tak pro běžné používání v domácnosti je dostačující. Jelikož jde o monochromatickou tiskárnu je primárně určena pro tisk textových dokumentů. Na fotografie a náročnější prezentace s obrázky se nehodí. Tiskárna Brother HL-1112E tiskne v rozlišení 600 x 600 Dpi. Za minutu vytiskne 20 stran v monochromatickém režimu. Tisk první strany trvá přibližně 8 až 9 sekund. Vstupní zásobník má kapacitu 150 listů a na výstupu je to 50 listů.


Plusy tiskárny

- dobré tovární zpracování
- kompaktní rozměry
- jednoduché ovládání
- kvalita tisku čb dokumentů
- nízké náklady na tisk (podpora alternativních náplní)
- nízká cena zařízení


Mínusy tiskárny

- pouze čb tisk
- konektivita (pouze usb)
- nepodporuje tisk z mobilních zařízení
- nemá duplex (manuálně s podporou ovladače)
- příliš jednoduchý vzhled
- balení neobsahuje usb kabel
- vyšší hlučnost

 

Náplně do tiskárny

Tiskárna používá pro tisk černou tonerovou kazetu s označením Brother TN-1030 a optický válec Brother DR-1030. Tonerová kazeta má vytíženost 1 000 stran A4 při 5% pokrytí. Plusem je, že tento model podporuje i používání alternativních náplní, čímž si můžete náklady na tisk jedné strany výrazně snížit. Kromě standardních alternativních náplní jsou v nabídce i prémiové značkové tonery, které jsou kvalitou srovnatelné s originály za výrazně nižší cenu.

 

Zhodnocení

Tiskárna Brother HL-1112E sice nepatří ke špičce mezi monochromatickými laserovými tiskárnami, ani k horkým novinkám. Cena za kterou se prodává, nutí uživatele přijmout pár kompromisů. V první řadě musíte oželet jakoukoliv konektivitu s přístupem do LAN nebo Wi-Fi sítě. Tím pádem nevyužijete ani tisk z mobilního zařízení a cloudových služeb. Někoho by mohl odradit nepříliš atraktivní design tiskárny a použité trochu měkčí plasty. Zpracování je však na dobré úrovni. Zařízení nepodporuje automatický oboustranný tisk a smířit se třeba s vyšší hlučností. Na druhé straně je připojení a ovládání velmi jednoduché a uživatel neztrácí čas dlouhým nastavováním. Kvalita tisku černobílých textových dokumentů je dobrá. Plusem je malá velikost a dostatečná rychlost tisku. Pro nenáročného uživatele do domácnosti je to dobré zařízení za dostupnou cenu a navíc s podporou alternativních náplní. Náklady na tisk si tak dokážete snížit na výbornou cenu za 1 stranu. Tento model je díky jednoduchosti vhodný i pro seniory, kteří potřebují jednoduché zařízení s rychlým ovládáním.