Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Brother DCP-T720DW

Inkoustové multifunkce s tankovým zásobníkem jsou oblíbené kvůli nízkým nákladům na tisk. Stále častěji nahrazují laserové tiskárny v malých nebo středně velkých pracovních skupinách. Model Brother DCP-T720DW je zástupcem tiskáren, které pokryjí nároky v malé kanceláři ale i v domácnosti, kde se tlačí větší objem tisku. Dostatečně vysoká vytíženost na jedno doplnění inkoustu činí z tohoto modelu nejen ekonomicky výhodně, ale i efektivní zařízení typu 3 v 1.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká pracovní skupina/ domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint&Scan Mobile/ Mopria/ Brother Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 435 mm
Hloubka: 380 mm
Výška: 195 mm
Hmotnost: 8,7 kg


Kompaktní design

Inkoustová multifunkce Brother DCP-T720DW má příjemný design a je vhodná pro malou kancelář ale i do domácnosti. Tovární zpracování zařízení je na velmi dobré úrovni a během provozu tiskárna pracuje spolehlivě a stabilně. Design není objemný a má menší půdorys. To usnadňuje umístění kdekoliv v kanceláři nebo doma. Obsahuje malý displej, který uživateli usnadňuje orientaci ve funkcích tiskárny. Škoda, že je pouze 1 řádkový. Tankový zásobník s inkoustem je integrován na pravé straně tiskárny, což designu nepřidává na objemu. Celkový vhled je kompaktní a použité plasty jsou pevné. Tiskárna obsahuje 10 ovládacích funkčních tlačítek, které mohou uživateli pomoci snadno nastavit různé funkce tiskárny jediným stisknutím tlačítka. V horní části se nachází plochý skener a automatický podavač dokumentů. Čelní strana obsahuje ovládací panel s informačním displejem a ovládacími tlačítky. Pod panelem je výstup papíru a pod ním výsuvný zásobník pro vstup papíru. Celkový design je díky kompaktním rozměrům příjemný.

 

Funkce

Tento model je univerzálním zařízením s funkcemi tisku, kopírování a skenování. Kromě běžných funkcí tisku, podporuje i automatický oboustranný tisk a skenování s podporou automatického podávání předloh na 20 listů. Konektivita je zastoupena klasickým připojením pomocí USB kabelu k PC nebo notebooku, ale i možností bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Nechybí podpora tisku z mobilních zařízení a připojení pomocí Brother iPrint&Scan Mobile, AirPrint a Mopria. Tiskárna disponuje 128 Mb pamětí a 576 MHz procesorem.


Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne inkoustovou technologií v rozlišení tisku až 6 000 x 1 200 Dpi v monochromatickém i barevném režimu. Za minutu vytiskne 17 stran v černobílém režimu a 16,5 strany barevně. Tisk první strany zvládne za méně než 6,5 sekundy. Zařízení je sestavení pro doporučený měsíční objem tisk přibližně 1 000 stran. Vstupní zásobník má kapacitu 150 listů standardní zásobník a 1 list manuálně. Výstup papíru pojme 50 listů tisku. Multifunkce podporuje bezokrajový tisk. Podporuje tisk na papír formátů A4, A5, A6, B5, C6 Dl a na fotografický papír. Model Brother DCP-T720DW obsahuje funkci skenování a kopírování a zvládne obojí v rozlišení 1 200 dpi x 1 200 dpi. Má funkci automatického čištění, což je v této cenové kategorii běžné. Průměrná životnost tiskové hlavy je 3 až 5 let. Kvalita tisku dokumentů je výborná. Barevný tisk grafiky a fotografií s dobře zvoleným papírů můžeme hodnotit za velmi dobrou.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní design
- tankový systém náplní
- spolehlivý výkon
- bezdrátová konektivita
- jednoduché ovládání
- automatický oboustranný tisk
- automatický podavač dokumentů
- funkce 3 v 1
- nízké náklady na tisk


Mínusy tiskárny

- pouze 1 řádkový displej
- trochu vyšší hlučnost
- neobsahuje LAN připojení


Náplně do tiskárny

Multifunkce používá k tisku integrovaný tankový zásobník se čtyřmi samostatnými nádržkami. Brother DCP-T720DW má velmi dobrý poměr výkonu, kvality tisku a nákladů na inkoust. Používá metodu doplňování inkoustu odolného proti rozlití, která uživateli značně usnadňuje doplňování. Vytíženost je 7 500 výtisků černého inkoustu a 5 000 výtisků každá barevná náplň, což je velmi dobré pro inkoustový tisk. Náplně do tiskárny jsou označeny černý inkoust Brother BTD60BK a barevné inkousty azurový, purpurový a žlutý inkoust Brother BT500 C/ M/ Y.

 


Zhodnocení

Pokud hledáte univerzální inkoustovou tiskárnu, která v této cenové kategorii nabízí výtisky dobré kvality a množství funkcí je model Brother DCP-T720DW dobrá volba. Pokud jsou však vaší prioritou vysokokvalitní tisk grafických dokumentů a fotografií, měli byste v této cenové kategorii hledat další možnosti. Tento model je vodný pro malé kanceláře, kde se převážně tisknou dokumenty a různé pracovní prezentace. Dobrou volbou je i do domácnosti, kde získáte v jednom zařízení tři plnohodnotné funkce, bezdrátovou konektivitu a tisk za velmi nízké náklady.