Kancelář

Brother DCP-T720DW

Inkoustové multifunkce s tankovým zásobníkem jsou oblíbené kvůli nízkým nákladům na tisk. Stále častěji nahrazují laserové tiskárny v malých nebo středně velkých pracovních skupinách. Model Brother DCP-T720DW je zástupcem tiskáren, které pokryjí nároky v malé kanceláři ale i v domácnosti, kde se tlačí větší objem tisku. Dostatečně vysoká vytíženost na jedno doplnění inkoustu činí z tohoto modelu nejen ekonomicky výhodně, ale i efektivní zařízení typu 3 v 1.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká pracovní skupina/ domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint&Scan Mobile/ Mopria/ Brother Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 435 mm
Hloubka: 380 mm
Výška: 195 mm
Hmotnost: 8,7 kg


Kompaktní design

Inkoustová multifunkce Brother DCP-T720DW má příjemný design a je vhodná pro malou kancelář ale i do domácnosti. Tovární zpracování zařízení je na velmi dobré úrovni a během provozu tiskárna pracuje spolehlivě a stabilně. Design není objemný a má menší půdorys. To usnadňuje umístění kdekoliv v kanceláři nebo doma. Obsahuje malý displej, který uživateli usnadňuje orientaci ve funkcích tiskárny. Škoda, že je pouze 1 řádkový. Tankový zásobník s inkoustem je integrován na pravé straně tiskárny, což designu nepřidává na objemu. Celkový vhled je kompaktní a použité plasty jsou pevné. Tiskárna obsahuje 10 ovládacích funkčních tlačítek, které mohou uživateli pomoci snadno nastavit různé funkce tiskárny jediným stisknutím tlačítka. V horní části se nachází plochý skener a automatický podavač dokumentů. Čelní strana obsahuje ovládací panel s informačním displejem a ovládacími tlačítky. Pod panelem je výstup papíru a pod ním výsuvný zásobník pro vstup papíru. Celkový design je díky kompaktním rozměrům příjemný.

 

Funkce

Tento model je univerzálním zařízením s funkcemi tisku, kopírování a skenování. Kromě běžných funkcí tisku, podporuje i automatický oboustranný tisk a skenování s podporou automatického podávání předloh na 20 listů. Konektivita je zastoupena klasickým připojením pomocí USB kabelu k PC nebo notebooku, ale i možností bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Nechybí podpora tisku z mobilních zařízení a připojení pomocí Brother iPrint&Scan Mobile, AirPrint a Mopria. Tiskárna disponuje 128 Mb pamětí a 576 MHz procesorem.


Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne inkoustovou technologií v rozlišení tisku až 6 000 x 1 200 Dpi v monochromatickém i barevném režimu. Za minutu vytiskne 17 stran v černobílém režimu a 16,5 strany barevně. Tisk první strany zvládne za méně než 6,5 sekundy. Zařízení je sestavení pro doporučený měsíční objem tisk přibližně 1 000 stran. Vstupní zásobník má kapacitu 150 listů standardní zásobník a 1 list manuálně. Výstup papíru pojme 50 listů tisku. Multifunkce podporuje bezokrajový tisk. Podporuje tisk na papír formátů A4, A5, A6, B5, C6 Dl a na fotografický papír. Model Brother DCP-T720DW obsahuje funkci skenování a kopírování a zvládne obojí v rozlišení 1 200 dpi x 1 200 dpi. Má funkci automatického čištění, což je v této cenové kategorii běžné. Průměrná životnost tiskové hlavy je 3 až 5 let. Kvalita tisku dokumentů je výborná. Barevný tisk grafiky a fotografií s dobře zvoleným papírů můžeme hodnotit za velmi dobrou.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní design
- tankový systém náplní
- spolehlivý výkon
- bezdrátová konektivita
- jednoduché ovládání
- automatický oboustranný tisk
- automatický podavač dokumentů
- funkce 3 v 1
- nízké náklady na tisk


Mínusy tiskárny

- pouze 1 řádkový displej
- trochu vyšší hlučnost
- neobsahuje LAN připojení


Náplně do tiskárny

Multifunkce používá k tisku integrovaný tankový zásobník se čtyřmi samostatnými nádržkami. Brother DCP-T720DW má velmi dobrý poměr výkonu, kvality tisku a nákladů na inkoust. Používá metodu doplňování inkoustu odolného proti rozlití, která uživateli značně usnadňuje doplňování. Vytíženost je 7 500 výtisků černého inkoustu a 5 000 výtisků každá barevná náplň, což je velmi dobré pro inkoustový tisk. Náplně do tiskárny jsou označeny černý inkoust Brother BTD60BK a barevné inkousty azurový, purpurový a žlutý inkoust Brother BT500 C/ M/ Y.

 


Zhodnocení

Pokud hledáte univerzální inkoustovou tiskárnu, která v této cenové kategorii nabízí výtisky dobré kvality a množství funkcí je model Brother DCP-T720DW dobrá volba. Pokud jsou však vaší prioritou vysokokvalitní tisk grafických dokumentů a fotografií, měli byste v této cenové kategorii hledat další možnosti. Tento model je vodný pro malé kanceláře, kde se převážně tisknou dokumenty a různé pracovní prezentace. Dobrou volbou je i do domácnosti, kde získáte v jednom zařízení tři plnohodnotné funkce, bezdrátovou konektivitu a tisk za velmi nízké náklady.