Kancelář a škola

Brother DCP-T220

Inkoustové tiskárny s tankovým zásobníkem Inkbenefit plus série T200 přinášejí nejen kompaktní design, ale také přívětivé uživatelské prostředí pro domácnosti a malé kanceláře. Tato modelová řada nabízí hned několik výhod. Jednoduché doplňování systému inkoustových zásobníků a to pomocí velkokapacitních inkoustových lahviček. Rychlé a vysoce kvalitní tisky v černobílém i barevném režimu a stabilní, robustní design s dobrou ergonomií.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost : malá kancelář
Rozhraní tiskárny: USB
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano (manuální)
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 435 mm
Hloubka: 359 mm
Výška: 159 mm
Hmotnost: 6,4 kg


Minimalisticky design v kompaktní velikosti

Tento model se nese v minimalistickém stylu. Matná úprava plastů v černé barvě sice nepůsobí originálně, ale zařízení má celkově příjemný vzhled. Horní část patří tenkému krytu pod kterým se ukrývá plochý skener. Levá horní část je vyhrazena pro malý ovládací panel. Nachází se na něm několik základních tlačítek. Čelní část patří vstupnímu (vyjímatelnému) zásobníku a prostoru pro výstup papíru. Pravá část přední strany obsahuje integrovaný tankový zásobník se čtyřmi samostatnými nádržkami na inkoust. Tovární zpracování je kvalitní a použité plasty jsou dostatečně pevné. Kompaktní velikost zařízení je plusem pro umístění i v menším prostoru na pracovním stole nebo na polici.


Funkce 3 v 1

Pokud potřebujete v jednom univerzálním zařízení plnohodnotné funkce tisku, kopírování a skenování je tento model jedním z dostupných kandidátů. Jednoduché ovládání a nízké náklady na tisk, díky tankovému systému jsou hlavními plusy multifunkce Brother DCP-T220. Konektivita je bohužel zastoupena rozhraním pomocí USB 2.0 propojením usb kabelu k pc nebo notebooku. Multifunkce pomocí jednoduchého ovládání splní všechny základní funkce, nic navíc však neočekávejte. Oboustranný tisk je možný, ale pouze manuálně. Vezmeme-li v úvahu cenu za tankovou univerzální tiskárnu je to i se základními funkcemi velmi dobrá volba.


Rychlost a kvalita tisku

Inkoustová tiskárna Brother DCP-T220 tiskne barevně v rozlišení tisku 6 000 x 1 200 Dpi na maximální formát papíru A4. Za minutu dokáže vytisknout 16 stran v monochromatickém režimu a 9 stran barevně. Doba výstupu prvního výtisku je méně než 10 sekund. Doporučený měsíční objem tisku je 1 000 listů. Vstupní zásobník papíru má kapacitu 150 listů papíru a výstupní 50 výtisků. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni s velmi živými barvami.

 

Plusy tiskárny

- příjemný design
- kompaktní velikost
- funkce 3 v 1 (tisk, kopírování, skenování)
- barevný tisk
- nízké náklady na tisk
- pohodlné doplňování inkoustů do nádržek zásobníku
- vyjímatelný vstupní zásobník papíru


Minusy tiskárny

- základní konektivita pomocí usb kabelu
- oboustranný tisk pouze manuálně


Náplně do tiskárny

Tiskárna tiskne inkoustovou technologií pomocí čtyř samostatných inkoustů. Ty se doplňují do oddělených nádržek integrovaného tankového zásobníku pomocí lahvičkových náplní. Doplňování je snadné a vytížení náplní velmi dobré. Černý inkoust Brother BT-D60BK vydrží při 5% pokrytí na 7 500 stran tisku. S barevnými inkousty Brother BT-5000C/M/Y (azurová, purpurová, žlutá) dosáhnete vytíženosti přibližně 5 000 stran. Cena náplní je oproti kazetovým náplním mnohem nižší a náklady na tisk jsou velmi příjemné. Snížit si je můžete nákupem alternativních náplní, čímž se cena jednoho výtisku ještě sníží.

 

Závěr

Inkoustová multifunkce Brother DCP T220 je určena pro ty, kteří hledají univerzální barevnou tiskárnu. Tento model poskytuje nízkonákladový tisk a snadno se ovládá. Tiskárna je kompatibilní s více operačními systémy a díky kompaktní velikosti i přenosná. Má vše, co potřebujete od malé barevné tiskárny za dostupnou cenu. Nízké náklady na velkoobjemový tisk, vynikající kvalita sestavení a špičková kvalita tisku, to jsou hlavní výhody. Využijete ji pro tisk barevných výtisků, ale také pro běžné černobílé skenování a kopírování. Takže v konečném důsledku získate vše, co můžete očekávat od malé a kompaktní tiskárny, která přichází za velmi dostupnou cenu a nabízí spolehlivé základní funkce.