Kancelář

Brother DCP-L3510CDW

Model Brother DCP-L3510CDW je barevná multifunkční LED tiskárna, která nabízí rychlý a poměrně tichý tisk, skenování a kopírování. Díky bezdrátovému připojení a automatickému oboustrannému tisku je vhodná pro použití v malé nebo středně velké kanceláři. Výhodou je velmi jednoduché nastavení a ovládání.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: LED barevná
Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint, Mopria, Brother Print Service Plugin, Cloud Print Print, Google Cloud Print, iPrint&Scan, Wi-Fi Direct
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano (informační 2řádkový)

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 410 mm
Hloubka: 523 mm
Výška: 521 mm
Hmotnost: 21,7 kg


Masivní design

Rozměry a hmotností nepatří tento model mezi ty nejkompaktnější, ale díky robustnímu designu dokáže spolehlivě pracovat i v náročném provozu. Čtvercový půdorys zabere skoro 50 cm. Hrany zařízení jsou jemně zaoblené a celková ergonomie a rozmístění ovládacích prvků jsou velmi dobré. Horní část je vyhrazena pro plochý skener a ovládací panel situovaný na levé straně. Ten zahrnuje malý 2řádkový informační displej a několik podsvícených ovládacích tlačítek. Pod ním se nachází výstup papíru a vstupní zásobník s kapacitou 250 listů papíru. Porty pro zapojení k pc a do sítě naleznete na zadní straně. Tiskárna neobsahuje port pro připojení do LAN sítě a bohužel ani automatický podavač dokumentů ADF. Kvalita továrního zpracování je výborná a plasty jsou pevně. Model je v nabídce v klasickém šedém provedení.

 

   

 

Funkce 3 v 1

Co se týče funkcí, tak tiskárna Brother DCP-L3510CDW nabízí plnohodnotné funkce barevného tisku LED technologií, kopírování a skenování. Konektivita je možná dvěma způsoby a to klasickým připojením USB kabelem k PC nebo notebooku a pomocí Wi-Fi. Bezdrátové rozhraní přináší samozřejmě také benefit tisku z mobilních zařízení. Zařízení podporuje Apple AirPrint pro zařízení s iOS a podporu Mopria pro Android zařízení. Nechybí ani automatický oboustranný tisk (duplex). Chybí automatický podavač předloh při skeneru a skenování na USB.

 

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Brother DCP-L3510CDW tiskne pomocí LED technologie v barevném a monochromatickém režimu. Rozlišení tisku je 2 400 x 600 Dpi. Za minutu vytiskne zařízení 18 stran černobíle a 16 stran barevně. Není to sice převratná rychlost, ale k tisku v rámci malé kanceláře nebo Home Office to bohatě postačí. Maximální formát tisku je A4. Skener využívá rozlišení 1200 x 2400 Dpi s funkcí odesílání skenovaného dokumentu do emailového klienta v PC.

 

Plusy tiskárny

- robustní pevná konstrukce
- funkce All-in-One
- automatický oboustranný tisk
- výkon a kvalita tisku
- bezdrátová konektivita

Minusy tiskárny

- malý pouze čb informační displej
- skenování pouze 1 strany
- provozní náklady
- nemá ADF

 

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny jdou čtyři samostatné tonerové kazety s označením: Toner Brother TN-243BK černý s vytížeností 1 000 stran. Barevné tonerové kazety: Toner Brother TN-243C azurová, Toner Brother TN-243M purpurová a Toner Brother TN-243Y žlutá se stejnou vytížeností pro 1 000 stran tisku při 5% pokrytím.

 

Zhodnocení na závěr

Pokud nepotřebujete tu nejvyšší kvalitu tisku a potřebujete jen zařízení, které bez problémů zvládne požadavky domácí nebo malé kanceláře, tlačí v režimu černobílých a barevných dokumentů do práce i do školy, model DCP-L3510DCW by vás mohl zaujmout. Pokud se vám tento model zamlouvá, ale potřebujete pravidelně skenovat vícestránkové dokumenty, vyberte model Brother DCP-L3510DCW, který obsahuje automatický podavač dokumentů ADF.