Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Brother DCP-1622WE

Pokud hledáte monochromatickou laserovou tiskárnu pro domácnost nebo malou firmu, může vám výborně posloužit i multifunkce Brother DCP-1622WE.Ide o zařízení pro černobílý tisk, které má co nabídnout. Cena je příznivá a kromě tisku můžete využít i kopírování a skenování. Hned na úvod je třeba říci, že jde o jednodušší model a proto nedisponuje všemi funkcemi, jako modely z vyšší modelové řady. Navzdory, tomu si i tato multifunkce zaslouží pozornost. Jde o cenově dostupné řešení pro rychlý černobílý tisk.

 

Stručná charakteristika

Laserová multifunkce/ monochromatický černobílý tisk/ A4/ USB 2.0/ Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n/ iPrint & Scan

Rozměry a hmotnost

Hloubka 340 mm/ šířka 385 mm/ výška 255 mm/ hmotnost 7,2 kg

Minimalistický design

Zahrnout přílišnou kritikou design tiskáren a multifunkcí nemá význam. Jsou to zařízení, která mají sloužit při plnění pracovních úkolů. Očekává se od nich výkon, kvalita výsledné tisku a pohodlné ovládání. Proto při designu málokdy natrefíte na stylový model tiskárny. Spíše je třeba se zaměřit na rozměry a celkovou ergonomii designu. Tento model tyto podmínky splňuje. Kompaktní rozměry a minimalistický design zařízení v černém provedení doplňují příjemně zaoblené hrany. Ovládací panel je poněkud bídný. Nachází se něm malý LCD displej spolu s několika tlačítky. Displej je 16-znakový, 2-řadkový a bohužel chybí mu i podsvícení. Ocenit však třeba menší rozměry, díky kterým se tato multifunkce vejde i na pracovní stůl. Plasty z něhož je zařízení vyrobeno nás sice nepřesvědčily o té nejvyšší kvalitě, přesto je multifunkce pevná a tovární zpracování výborně.

3 v 1 ale černobílé

Jelikož jde o multifunkci, ta vám nabídne tři funkce v jednom zařízení. Kromě černobílého tisku laserovou technologií, můžete dokumenty jednoduše kopírovat a skenovat plochým skenerem (barevně). Skenovanie lze do emailu, grafiky nebo souboru. Připojení je vyřešeno dvěma způsoby: klasickým způsobem přes USB kabel přímo do počítače, případně notebooku nebo bezdrátově, pomocí Wi-Fi. Škoda, že tento model nepodporuje automatický oboustranný tisk.

Rychlost a kvalita tisku nezklamou

Multifunkce tlačí ve vysokém rozlišení 2 400 x 600 Dpi a výsledný tisk má výbornou ostrost. Čas za jaký dosáhnete první výtisk se pohybuje pod hranicí 10 sekund. Za minutu dokáže Brother DCP-1622WE vytisknout 20 černobílých stran ve formátu A4. Rozlišení skeneru je 600 x 1200 Dpi (Interpolované 19 200 x 19 200 Dpi). Zařízení obsahuje vstupní zásobník s kapacitou 150 listů a výstupní zásobník má kapacitu 50 listů, lícem dolů. Doporučený měsíční objem je 250 až 1 800 stran. Ideální pracovní zatížení je zhruba 800 stran.

 

Plusy

- minimalistický design
- kompaktní rozměry
- podpora Wi-Fi
- kvalita černobílého tisku
- multifunkce 3 v 1
- jednoduché ovládání
- nízké provozní náklady
- cena a kapacita toneru (1 500 stran)

Mínusy

- pouze černobílý tisk
- malý displej bez podsvícení
- absence duplexu
- vložené papíru v zásobníku vyčnívají
- vyšší hlučnost během tisku (pohotovostní režim neslyšitelný)

Cenově výhodný toner

Do této multifunkce jde černý laserový toner s označením Toner Brother TN-1090. Kapacita toneru je 1 500 stran.
Podporovaný je typ papíru standardní, recyklovaný ve formátu A4, Letter, Legal, Folio. Gramáž papíru 60-150 g/m2.

Závěrečný verdikt

Tato multifunkce má šanci zaujmout dostupnou cenou, nízkými provozními náklady, dobrou cenou originálních tonerů a kompaktními rozměry. Pokud využíváte primárně černobílý tisk je to vhodné zařízení, které vám nabídne kromě tisku i kopírku a skener. Plusem je podpora Wi-Fi a jednoduché ovládání. Pokud odhlédneme od malého, nepříliš atraktivního displeje, tak zklamáním jsou dvě věci. Jednou je chybějící automatický oboustranný tisk a zásobník na papír. Ten není uzavřen a tak jsou papíru vystaveny zašpinění nebo prachu. Kvalita tisku je velmi dobrá a celková práce se zařízením je rýchla.Skener je na tom trochu horší, co se týče kvality, ale na skenování dokumentů dostačující. Multifunkce Brother DCP-1622WE dokáže tisknout černobílé dokumenty ve vysoké kvalitě s velkým důrazem na ekonomickou stránku tisku. Pokud potřebujete tisknout dokumenty rychle, kvalitně a za nejnižší cenu je tento model vhodným adeptem i pro vás.