Kancelář a škola

Brother DCP-1622WE

Pokud hledáte monochromatickou laserovou tiskárnu pro domácnost nebo malou firmu, může vám výborně posloužit i multifunkce Brother DCP-1622WE.Ide o zařízení pro černobílý tisk, které má co nabídnout. Cena je příznivá a kromě tisku můžete využít i kopírování a skenování. Hned na úvod je třeba říci, že jde o jednodušší model a proto nedisponuje všemi funkcemi, jako modely z vyšší modelové řady. Navzdory, tomu si i tato multifunkce zaslouží pozornost. Jde o cenově dostupné řešení pro rychlý černobílý tisk.

 

Stručná charakteristika

Laserová multifunkce/ monochromatický černobílý tisk/ A4/ USB 2.0/ Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n/ iPrint & Scan

Rozměry a hmotnost

Hloubka 340 mm/ šířka 385 mm/ výška 255 mm/ hmotnost 7,2 kg

Minimalistický design

Zahrnout přílišnou kritikou design tiskáren a multifunkcí nemá význam. Jsou to zařízení, která mají sloužit při plnění pracovních úkolů. Očekává se od nich výkon, kvalita výsledné tisku a pohodlné ovládání. Proto při designu málokdy natrefíte na stylový model tiskárny. Spíše je třeba se zaměřit na rozměry a celkovou ergonomii designu. Tento model tyto podmínky splňuje. Kompaktní rozměry a minimalistický design zařízení v černém provedení doplňují příjemně zaoblené hrany. Ovládací panel je poněkud bídný. Nachází se něm malý LCD displej spolu s několika tlačítky. Displej je 16-znakový, 2-řadkový a bohužel chybí mu i podsvícení. Ocenit však třeba menší rozměry, díky kterým se tato multifunkce vejde i na pracovní stůl. Plasty z něhož je zařízení vyrobeno nás sice nepřesvědčily o té nejvyšší kvalitě, přesto je multifunkce pevná a tovární zpracování výborně.

3 v 1 ale černobílé

Jelikož jde o multifunkci, ta vám nabídne tři funkce v jednom zařízení. Kromě černobílého tisku laserovou technologií, můžete dokumenty jednoduše kopírovat a skenovat plochým skenerem (barevně). Skenovanie lze do emailu, grafiky nebo souboru. Připojení je vyřešeno dvěma způsoby: klasickým způsobem přes USB kabel přímo do počítače, případně notebooku nebo bezdrátově, pomocí Wi-Fi. Škoda, že tento model nepodporuje automatický oboustranný tisk.

Rychlost a kvalita tisku nezklamou

Multifunkce tlačí ve vysokém rozlišení 2 400 x 600 Dpi a výsledný tisk má výbornou ostrost. Čas za jaký dosáhnete první výtisk se pohybuje pod hranicí 10 sekund. Za minutu dokáže Brother DCP-1622WE vytisknout 20 černobílých stran ve formátu A4. Rozlišení skeneru je 600 x 1200 Dpi (Interpolované 19 200 x 19 200 Dpi). Zařízení obsahuje vstupní zásobník s kapacitou 150 listů a výstupní zásobník má kapacitu 50 listů, lícem dolů. Doporučený měsíční objem je 250 až 1 800 stran. Ideální pracovní zatížení je zhruba 800 stran.

 

Plusy

- minimalistický design
- kompaktní rozměry
- podpora Wi-Fi
- kvalita černobílého tisku
- multifunkce 3 v 1
- jednoduché ovládání
- nízké provozní náklady
- cena a kapacita toneru (1 500 stran)

Mínusy

- pouze černobílý tisk
- malý displej bez podsvícení
- absence duplexu
- vložené papíru v zásobníku vyčnívají
- vyšší hlučnost během tisku (pohotovostní režim neslyšitelný)

Cenově výhodný toner

Do této multifunkce jde černý laserový toner s označením Toner Brother TN-1090. Kapacita toneru je 1 500 stran.
Podporovaný je typ papíru standardní, recyklovaný ve formátu A4, Letter, Legal, Folio. Gramáž papíru 60-150 g/m2.

Závěrečný verdikt

Tato multifunkce má šanci zaujmout dostupnou cenou, nízkými provozními náklady, dobrou cenou originálních tonerů a kompaktními rozměry. Pokud využíváte primárně černobílý tisk je to vhodné zařízení, které vám nabídne kromě tisku i kopírku a skener. Plusem je podpora Wi-Fi a jednoduché ovládání. Pokud odhlédneme od malého, nepříliš atraktivního displeje, tak zklamáním jsou dvě věci. Jednou je chybějící automatický oboustranný tisk a zásobník na papír. Ten není uzavřen a tak jsou papíru vystaveny zašpinění nebo prachu. Kvalita tisku je velmi dobrá a celková práce se zařízením je rýchla.Skener je na tom trochu horší, co se týče kvality, ale na skenování dokumentů dostačující. Multifunkce Brother DCP-1622WE dokáže tisknout černobílé dokumenty ve vysoké kvalitě s velkým důrazem na ekonomickou stránku tisku. Pokud potřebujete tisknout dokumenty rychle, kvalitně a za nejnižší cenu je tento model vhodným adeptem i pro vás.