Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

3D CRM CREALITY LD002R

Zajímavá pryskyřičná 3D tiskárna CRM Creality LD002R nabízí systém uhlíkovým filtrováním vzduchu a 3,5 "barevnou dotykovou obrazovku Smart Off-Print. S atraktivní cenou by mohla zaujmout hlavně domácí uživatele. Jde o menší ze dvou zařízení serie Creality LD002X. Navzdory delšímu času tisku jde o velmi výhodnou 3D tiskárna z pohledu poměru výkonu a ceny. Resinové tiskárny tisknou s ultrafialovým světlem vytvrzované umělé pryskyřice. Ví tisknout velmi detailně - ale donedávna byly skutečně drahé.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: 3D tisk s pryskyřičným hmotou MSLA
Použití firma / domácnost: domácnost, malá firma
Tiskový materiál: UV Resin (pryskyřice)
Hloubka: 65 mm
Výška: 160 mm
Velikost tiskového prostoru: Mini
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - 3D tisk
Maximální formát tisku: A3
Min. tloušťka vrstvy: 0,01 mm
Max. tloušťka vrstvy: 0,05 mm
Konektivita: možnosti tisku z USB disku
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 221 mm
Hloubka: 221 mm
Výška: 403 mm
Hmotnost: 7 kg

Design v oranžovém kabátě

Podobně jako většina 3D tiskáren s pryskyřicí MSLA, i Creality LD-002R se skládá ze čtyř primárních komponentů: základna, víko, vana a platforma na sestavení. Základna modelu LD-002R je vyrobena z ohýbaného plechu na kterém se nachází 3,5-palcový dotykový LCD displej s velmi dobrou citlivostí a jasem. Uživatelské rozhraní je intuitivní a přehledné.


Horní část je zářivě oranžové barvy s průhledného materiálu. Pryskyřičná vana má zabudované šrouby, které usnadňují její vyjmutí a zadní strana má vyražené značky, které ukazují, jak je vana plná. A konečně, platforma pro sestavení má čtyřbodový systém vyrovnávání, podobně jako Anycubic Photon Mono nebo Phrozen Sonic Mini 4K.


Creality LD-002R používá UV 5,5 "2K LCD displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů na blokování světla ze zdroje UV záření s rozlišením XY 0,75 mm. Skutečný čas vytvrzování na jednu vrstvu je na této tiskárně trochu pomalejší. Výrobce doporučuje 4 sekundy na vrstvu, manuálně je to 6 sekund na vrstvu, ale doba se může pohybovat na 8 - 9 sekund na vrstvu podle nastavení. Tiskárna disponuje vyhlazováním 4 x až 8 x, což je za tuto cenu enormní výkon. Má v sobě odsávání a čištění vzduchu na obou bočních stranách. Na boční straně se nachází USB port.

 


Tiskárna Creality LD-002R má horní straně podstavce jednotkou pro filtraci vzduchu s aktivním uhlíkem, která táhne vzduch přes filtr a ven vývodem z tiskárny.


Boční strana tiskárny má přístupový panel, který je možné demontovat, abyste měli snadný přístup k hlavní desce ovladače LD-002R. U tohoto modelu je možnost v rámci rozšíření nainstalovat Wi-Fi modul Wi-Fi, což je konkurenční výhodou. Bohužel sám výrobce na svých stránkách tento modul nenabízí.

Rychlé nastavení a spuštění

Creality LD-002R je mechanicky jednoduché zařízení. Uvedení do provozu sestává pouze z instalace a vyrovnání platformy pro sestavení, instalace a naplnění vany, nasazení krytu a stisknutí tlačítka "Tisk".


Creality LD-002R obsahuje konzolu se čtyřmi šrouby na kalibraci a zarovnání sestavy platformy tak, aby seděla paralelně s maskovacím LCD displejem a také má offset, který kompenzuje tloušťku filmu FEP na vany. Po speciálním zpracování algoritmu dokáže přesně obnovit designové detaily, účinně snížit aliasing okrajů, uspokojit potřeby jemné tisku, udělat detaily modelu plynulejšími a jemnějšími a efektivně snížit obtížnost a čas zpracování.

 

Plusy tiskárny

- robustní kovová konstrukce
- integrovaný uhlíkový vzduchový filtr
- pevná kvalita tisku
- podpora Chitubox
- kompaktní rozměry
- cena

Mínusy tiskárny

- rychlost
- tisk zabudovaného demo modelu trvá více než 19 hodin
- manipulace s Resin vyžaduje ochranné pomůcky

Tento model 3D tiskárny používá 405 nm UV pryskyřici. Jde o Resin materiál se kterým musíte bezpečně zacházet, pokud není vytvrzen, abyste se vyhnuli zraněním. Pryskyřice může být při kontaktu s pokožkou škodlivá, proto při nalévání, čištění nebo manipulaci s nevytvrzený pryskyřicí je vhodné používat ochranné rukavice. Rovněž je důležité zajistit dobré větrání v místnosti, kde probíhá tisk a vyhnout se vdechování výparů.


3D tiskárna Creality LD-002R se dodává s USB klíčem, který obsahuje testovací potisk s názvem "Eiffelova věž 8s.ctb" a přiložený software Chitubox na import, přípravu a export souborů do tiskárny. Chitubox je dost obsáhlý software, který nabízí možnost importovat model, vyprázdnit ho, přidat odtokové otvory a další. Chitubox má nativní profil pro vestavěný modul Creality LD-002R, což znamená, že stačí zvolit konfiguraci "Creality LD-002R". Testovací tisk trvá trochu déle. Ani samotný tisk síce není nejrychlejší, ale odměnou vám bude ostrý tisk a jemné detaily.

Závěr

Pokud si to shrneme tak se zdá, že investice do této 3D tiskárny je cenově výhodná koupě. Ve prospěch uživatele hraje, cena, design, výkon a kvalita tisku. Co může mnoha odradit je čas, který zabere tisk a dokončení 3D modelu. Proto je třeba se obrnit trpělivostí.