Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Proč bude svět tlačit i nadále

Není překvapením, že firma známá svými tiskárnami říká, že svět bude tisknout i nadále. Stojí ale za to probrat, proč jsme o tom tak přesvědčeni, když digitalizace neustále revolucionizuje každý sektor v oboru.

Stručně řečeno – tisk v podobě, kterou si představí většina lidí, nikam nezmizí. Tisk ale neznamená jen inkoust na stránce. Existuje více faktorů, kvůli kterým je tisk stále zásadnější pro organizace z celého světa, z nichž mnohé využívají naši unikátní technologii tiskové hlavy, která nabízí schopnost tisknout pomocí téměř jakékoli kapaliny nebo substrátu.

 

zdroj: epson

Tisk nemá hranice

Tisk se stal vysoce inteligentním. Došlo k obrovským pokrokům v oblasti bio tisku, která umožňuje produkci organických a živých materiálů pro zdravotnické postupy, výzkum, školení a testování, a také k vývoji v oblasti tisku textilií, balicího materiálu, desek plošných spojů a kovů. 

Po celém světě jsme svědky vzrušujícího vývoje například v oblasti zdravotnictví. 3D tisk se aktuálně již používá pro tisk lidských orgánů. Britští vědci pomocí kmenových buněk vytlačili lidské rohovky. V tomto výzkumu kvůli ověření konceptu techniky 3D tisku byly ze zdravé dárcovské lidské rohovky odebrány stromální buňky, které byly následně smíchány s alginátem a kolagenem na vytvoření „bio inkoustu“, kterým lze tisknout. Pomocí levné 3D biotiskárny byl tento bioinkoust úspěšně vytištěn v soustředných kruzích, aby za méně než deset minut vytvořil tvar lidské rohovky.

K průlomům ale nedochází jen ve zdravotnictví. V posledních měsících se do popředí dostává neustále rostoucí segment 3D tisku jídla. Mezinárodní technologická společnost zaměřená na jídlo Steakholder Foods Ltd. nedávno oznámila uvedení nového 3D tištěného kusu masa nazvaného Omakase Beef Morsels. Tento masný produkt s působivou strukturou je první svého druhu a byl vytvořen pomocí speciální 3D biotiskové technologie inspirované slavným japonským hovězím Wagyu.

Tato technologie není jen vysoce inovativní. Kromě toho také nabízí řešení některých naléhavých ekologických problémů, kterým svět čelí. Průmyslové farmy na maso jsou v současnosti největšími přispěvateli ke klimatické změně. V tomto případě ale jídlo, které nevyžaduje zabíjení zvířat eliminuje potřebu vychovávat zvířata kvůli spotřebě masných produktů. To pomůže zmírnit dopad potravinového průmyslu na životní prostředí a zvýší udržitelnost produkce jídla.

 

Nová éra průmyslového tisku 

Digitální tisk se v porovnání s tradičními metodami v posledních letech zrychlil, protože se rozšířily schopnosti pro balicí materiály, textil a označování. Digitální tiskové technologie jsou ze své podstaty udržitelnější než tradiční analogové alternativy a představují cestu směrem k čisté, efektivní, ziskové a lokální výrobě.

Přestože byl digitální tisk dříve využíván ke zlepšení kvality a ušetření času a zdrojů, dnes na něj organizace přecházejí iz důvodu pozitivních dopadů na dodavatelský řetězec. V důsledku toho se uznávanou výhodou digitálního tisku stal nearshoring, protože zefektivňuje celý výrobní proces a umožňuje výrobu produktů v souladu s potřebou. Podle průzkumu společnosti McKinsey & Company očekává 71 procent oděvních a módních společností, že do roku 2025 zvýší svůj podíl nearshoringu. 

Při konkrétním pohledu na módní průmysl, hlavní faktory vedoucí k přechodu na digitální tisk vyplývají z potřeby udržitelných postupů včetně efektivního využití vody a sníženého plýtvání chemikáliemi. V porovnání s tradičními analogovými systémy, u kterých je spotřeba vody a energie vysoká, digitální tiskové systémy zbytečné plýtvání omezují. Například digitální potisk textilu může ušetřit až 95 procent průmyslové spotřeby vody a spotřebu energie snížit o 75 procent, což vede k prakticky minimálnímu využívání zdrojů. 

Prostřednictvím zkrácených dodavatelských řetězců, výroby podle potřeby a nearshoringu, které umožňuje digitální tisk, mohou organizace zlepšit svůj dopad na životní prostředí a také svoji efektivitu, kvalitu a náklady. 

 

Komerční tisk přechází na ekologii 

A přestože tisk nyní znamená mnohem víc než jen kancelářské dokumenty a fotografie, vždy bude kromě digitálních médií zapotřebí i papír. Až 55 % respondentů v nedávné studii uvedlo, že jsou produktivnější a zapamatují si více informací, když pracují s papírem. Digitální dokumenty preferovalo méně než 20 %. To znamená, že tisk je stále důležitá a tištěné materiály pravděpodobně v dohledné době nezmizí.

Existuje však tlak na zvyšování udržitelnosti a ačkoli kancelářský tisk v tomto kontextu nemusí být vnímán pozitivně, pečlivý výběr technologie může mít významný dopad na cíle v oblasti udržitelnosti. V posledních několika letech se začaly rozmáhat komerční inkoustové tiskárny, protože používají až o 90 % méně energie a vytvářejí méně odpadu než srovnatelné laserové tiskárny.

Inkoustové tiskárny Epson používají technologii tisku Heat-Free, která k nanesení inkoustu nevyžaduje teplo. Namísto toho využívají tlak piezoelektrického prvku, který se ohýbá dozadu a

dopředu a vytlačuje kapky inkoustu z tiskové hlavy. Laserové tiskárny potřebují k tisku nahřát fixační jednotku, což vede k výrazně vyšší spotřebě energie, produkci CO2 a vyšším nákladům.

Mnoho společností investuje do inkoustových tiskáren, aby zvýšily udržitelnost. Podle dat IDC se očekává, že trh s firemními inkoustovými tiskárnami vzroste o +7,2 % ročně, s čímž kontrastuje meziroční pokles poptávky po laserovém tisku o 1,1 %. Lídři, kteří přechod ještě nezvažují, by jím mohli dosáhnout rychlých výsledků.

 

Domácí tisk je na vzestupu 

Hybridní práce zde s námi zůstává a v důsledku toho se zvýšily objemy domácího tisku. Stejně tak se zvýšilo povědomí o službách předplatného inkoustu. Výzkum ukázal, že 63 procent lidí doma tiskne více než před rokem a 56 procent říká, že potřebuje tisknout dokumenty kvůli podepsání nebo archivaci. 

K odemčení výhod hybridní práce musí organizace vyhovět tiskovým požadavkům zaměstnanců pracujících z domova. Tyto požadavky jsou nyní více než kdykoli předtím posouvány do popředí určitými faktory, jako jsou zvyšující se ceny energií a vyšší očekávání, co se týče životních a pracovních standardů.

Pokud se vybírají tiskárny pečlivě a používají se vhodným způsobem, mohou pomoci snížit náklady, spotřebu energie a zlepšit výsledky mnoha způsoby – od zlepšování udržitelnosti a pracovních postupů až po snižování promarněných pracovních hodin.

 

Ať žije tisk

Tisk má před sebou vzrušující budoucnost, zejména s ohledem na to, že organizace neustále přecházejí na inovativní technologie a materiály, o kterých se nám před lety ani nezdálo. Skutečnost, že si neustále klademe otázku, zda tiskový průmysl umírá, je důkazem jeho budoucnosti.

Od skromného tiskařského lisu až po tisk lidských rohovek – tisk vzkvétá.

 

Zdroj: epson.eu