Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Mapování tiskárny: Porovnání různých řešení

Mapování tiskárny zní důležitě, ale ve skutečnosti je to jen způsob, jakým popisujeme proces konfigurace pro jakoukoli síťovou tiskárnu. Mapování síťové tiskárny není velký problém, pokud jen připojujete jeden počítač k tiskárně doma. Ve velké síti se to může rychle zkomplikovat s desítkami uživatelů a více tiskárnami, které běží vedle sebe.

Jaký je tedy nejlepší způsob mapování tiskárny k počítači? Měli byste použít hotové řešení, cloudový software nebo vyzkoušet platformu třetí strany? To je složitější otázka a závisí na vaší konkrétní situaci.

Co je mapování tiskárny?

Mapování tiskárny, známé také jako „mapování síťové tiskárny“ nebo jen „konfigurace tiskárny“, je způsob, jakým hovoříme počítači, aby tiskl pomocí specifické síťové tiskárny. To je důležité zejména pro velké podniky, kde řada uživatelů potřebuje přístup ke stejné tiskárně současně.

Důležitý je způsob mapování tiskárny

Způsob, jakým namapujete tiskárnu na počítač, může mít velký vliv na celkovou výkonnost vaší firmy. Zde je jen několik důvodů, proč se vyplatí získat mapování tiskárny hned napoprvé.

Zdroje – Ve velké organizaci je důležité namapovat správné uživatele ke správným tiskárnám v závislosti na jejich potřebách tisku a fyzickém umístění.

Náklady – Díky správnému mapování tisku můžete sledovat, kdo co tiskne, čímž se vaše síť tiskáren stává efektivnější (a tedy levnější).

Zabezpečení – Potřebujete tisknout citlivé dokumenty? Mapování tisku pomáhá přidělovat počítače určeným tiskárnám, takže důvěrné věci neskončí v nesprávném zásobníku.

Rychlost – Namísto manuálního výběru tiskárny při každém tisku dokumentu se uživatelé mohou přiřadit k nejvhodnějšímu zařízení. Šetří to čas, šetří to peníze.

Jaká jsou řešení mapování tiskárny?

Na trhu je množství řešení pro mapování tiskáren a které z nich si vyberete, bude záviset na několika faktorech. Mezi ty z běžnějších přístupů patří:

 

Zásady skupiny (GPO Printing)

Toto je interní funkce Windows Serveru společnosti Microsoft. Umožňuje správcům centrálně spravovat a konfigurovat všechna nastavení tisku v síti včetně mapování tiskárny. Velmi užitečné pro velké organizace se systémem Windows.

MacOS

Apple vám umožňuje rychle upravit nastavení mapování tiskárny v předvolbách systému. Stačí přejít na „Tiskárny a skenery“, kde můžete přidávat, odstraňovat a spravovat všechna připojení tiskárny. Existují i jiné protokoly, jako například Bonjour, které dělají totéž.

Tiskové servery

Tradičním způsobem je vyhrazen tiskový server. Ty vám umožňují centralizovat nastavení tisku na jediném serveru, abyste mohli spravovat a (což je důležitější) distribuovat tiskové úlohy po síti, což umožňuje lepší vyvažování zátěže. Mohou také ukládat a spravovat ovladače tiskárny, takže nemusíte neustále stahovat aktualizace . Tím však spoléháte na jediný stroj, který by vám mohl zastavit tisk ve vašich stopách v případě, že selže.

Software třetích stran

Software třetích stran, jako je PaperCut MF, v posledních letech přeskočil množství interních systémů, přičemž nabízí lepší služby zákazníkům a rozšířenou kompatibilitu napříč různými tiskárnami. Software, jako je tento, dokáže zmapovat všechny vaše tiskárny v okamžiku a poskytuje řadu dalších výhod, díky kterým je tisk snadný a pohodlný pro uživatele i správce.

Cloudová zpráva tisku

Pokud již pracujete s mnoha podnikovými aplikacemi v Cloudu, může mít smysl použít cloudové řešení správy tisku, jako je PaperCut Hive. Umožňují vám centrálně mapovat vše prostřednictvím Cloudu, což je užitečné pro organizace se vzdálenou pracovní silou nebo pro organizace, které chtějí omezit infrastrukturu, jako jsou servery.

Jak si vybrat možnost mapování tiskárny, která je pro vás nejvhodnější

V konečném důsledku neexistuje žádné nejlepší řešení mapování tiskárny. Jen to, co je nejlepší pro vás a vaši organizaci. Přesto je třeba zvážit několik faktorů.

 

Přátelský k Microsoftu

Pokud je celé vaše pracoviště již zapojeno do ekosystému Windows, pro potřeby mapování tiskáren může být smysluplnější použít skupinovou politiku. GPO očividně bezproblémově fungovalo s produkty společnosti Microsoft a obecně je to docela nákladově efektivní, protože nepotřebujete další licenční poplatky. 

Množství funkcí

Potřebujete robustní řešení mapování tiskárny se spoustou funkcí a skvělou zákaznickou podporou? Pravděpodobně je nejlepší použít specializovaný software třetích stran, jako například PaperCut MF, který to dělá pořád. Naše řešení mapování tisku vám poskytují podrobnou kontrolu nad správou tisku, monitorováním, vykazováním a vyrovnáváním zatížení. Fungují také napříč platformami.

Potřebujete přístupnost

Máte zaměstnance po celém světě? Řešení správy tisku založené na Cloudu, jako je PaperCut Hive, může být tou správnou cestou. To nabízí neomezenou dostupnost a poskytuje podporu ve formě automatických záplat a aktualizací, díky čemuž je synchronizace hračkou. Cloudová mapovací řešení jsou obvykle dostupná prostřednictvím předplatného a samozřejmě potřebují funkční internetové připojení.

Zdroj: papercut-com