Kancelář a škola

Cyber Monday - dlouhá šňúra slev pokračuje

Co je Cyber Monday a odkud se vzal

Určitě jste zaregistrovali den velkých slev Black Friday. Ten trvá letos od pátku 23. listopadu, kdy se prodejná horečka začne a většina prodejců ho natáhne během celého víkendu. Tímto nekončí. V pondělí 26. listopadu přebere štafetu slev akční Cyber Monday.

 

Den velkých slev po černém pátku, hned následující pondělí se objevil v USA v roce 2005. Děkovat za to můžeme organizaci National Retail Federation's. Byl odezvou na "neuskutečněné nákupy" během Černého pátku. Obchodníci si po několika černých pátcich všimli, že pŕetrváva poptávka zákazníků po slevách, kteří nestihli nakoupit. Proto pondělí, které následovalo po černé pátku ušili na míru lidem, kteří nakupují online v pohodlí z domova, nebo z práce. Cyber Monday se stal oficiálním svátkem výhodných nákupů online. Vzhledem k tomu, že tržby v tomto nákupním svátku vzrostly stal Cyber Monday tradicí prodejců. Výhodou bylo, že si zákazníci mohli koupit zboží online z celého světa, protože postupně se přidalo více prodejců. Počet e-shopov zapojených do černého pátku, ale také do Cyber Monday a obrat e-commerce, během tohoto maratónu slev, z roka na rok roste.

 

Ačkoli černý pátek začal původně, jako svátel slev v kamenných prodejnach, po nějakém čase se ve velkém zapojili e-shopy. Oproti tomu Cyber Monday je výhradně online nakupování v e-shopech. Akce a slevy během Cyber Monday trvají pouze 24 hodin. Podle průzkumů a loňských statistik jde nejvíce na odbyt elektronika. Pokud se vám nepodařilo nakoupit během pátku Black Friday, máte šanci na skvělou akcii a slevy v pondělí. Stačí být připojen k internetu a pohodlně nakupovat online. Nákupní svátek Cyber Monday pocítí nejen obchodníci na zvýšení obratu, ale i banky, které v rámci tohoto dne zaznamenají nárůst transakcí online platbami.

 

Pokud hledáte náplně do tiskáren, můžete využít akci Cashback na nákup alternativních a originálních tonerů, inkoustových náplní, nebo akční slevy na širokou nabídku náplní.