Kancelář a škola

Copilot Microsoft - tvůj Ai asistent v práci

Dnes už na vás odevšad vykoukne umělá inteligence. Mění způsob, jakým pracujeme, tvoříme a komunikujeme. Ani společnost Microsoft nezahálela a nabízí asistenta Ai, jako podporu v aplikacích sady Office, jako jsou Word, Excel, Power Point, Outlook a OneNote. Copilot je volně dostupný přes webové rozhraní, mobilní aplikaci pro Android a iOS, ale také jako integrovaný nástroj ve Windows a v Office sadě Microsoft365. Kromě osobního použití v rámci Microsoft365 přichází Copilot také s možností pro pokročilé uživatele a tvůrce, kteří chtějí využívat Ai na vyšší úrovni. Copilot Pro je prémiová verze předplatného s rozšířenými možnostmi využití. 

 

Co je Copilot?

Microsoft Copilot je Ai asistent, pomocník pro inteligentnější, efektivnější práci a podporu kreativity. Je to software vyvinutý společností Microsoft a byl uveden na trh 7. února 2023. jedná se v podstatě o Chatbot založený na velkém jazykovém modelu, který dokáže citovat zdroje, vytvářet básně a psát texty a hudbu pro písně generované jeho pluginem Suno AI. Copilot je součástí produktů Microsoft Bing, Microsoft Edge, Microsoft 365 a Microsoft Windows. Je dostupný jako webová aplikace a také pro operační systémy Microsoft Windows, Android a iOS. Jeho předchůdcem byla Cortana.

 

 

Co Copilot dokáže?

Copilot je vyvinut tak, aby byl vyhovující pro různé uživatelské skupiny. Zde je několik příkladů:

Rychlé generování kódu pro vývojáře

Copilot je nástroj GitHub, který poskytuje vývojářům Ai-založené návrhy kódu v reálném čase. Pomáhá vývojářům při psaní kódu a poskytuje jim návrhy na dokončení kódu na základě jejich vstupu.

 

Uživatelé produktů Microsoft

Copilot je součástí produktů Microsoft Bing, Microsoft Edge, Microsoft 365 a Microsoft Windows. Pomáhá uživatelům lépe porozumět informacím a zvyšuje jejich produktivitu a kreativitu. Může vám pomoci s úkoly, jako jsou:

- Nahrávání, přepisování a sumarizace setkání v Teams, jakož i generování akčních položek a programů.

- Vytváření stručných souhrnů dlouhých nebo složitých dokumentů, jako jsou prezentace aplikace PowerPoint, dokumenty aplikace Word a vlákna e-mailů.

- Hledání a zobrazování relevantních informací v různých službách nebo aplikacích společnosti Microsoft, jako je webová stránka a SharePoint, jakož i veřejné nebo soukromé zdroje dat. Vše, k čemu máte přístup.

 

Všeobecní uživatelé

Copilot je Chatbot založen na velkém jazykovém modelu, který dokáže citovat zdroje, vytvářet básně a psát texty, tvořit hudbu pro písně generované jeho pluginem Suno AI. Může být použit pro různé účely, jako je vyhledávání informací, tvorba obsahu a další. Dokáže komunikovat ve 20 jazycích.

Tyto schopnosti umožňují Copilotovi být výborným nástrojem pro vývojáře, tvůrce obsahu a všeobecné uživatele, kteří potřebují pomoc při psaní kódu, vyhledávání informací nebo tvorbě obsahu. A to jsou jen některé z hlavních skupin uživatelů, pro které je Copilot určen. 

 

Hlavní výhody Microsoft365 Copilot

 

Úspora času a zvýšení produktivity

Microsoft 365 Copilot může zákazníkům pomoci ušetřit čas a zvýšit jejich efektivitu automatizací úkolů, jako je vytváření zápisů ze schůzek, sumarizace dokumentů nebo vyhledávání informací.

 

Zlepšení komunikace a spolupráce

Microsoft 365 Copilot může zákazníkům pomoci zlepšit komunikaci a spolupráci usnadněním setkání, vytvářením programů, generováním akčních položek nebo poskytováním přehledů.

 

Posílení kreativity a inovace

Microsoft 365 Copilot může zákazníkům pomoci zlepšit jejich kreativitu a inovace poskytováním návrhů, generováním obsahu nebo hledáním nových příležitostí.

Copilot v bezplatné verzi

- Přístup k funkci Copilot na webu nebo v mobilním zařízení a ve Windows, Edgei a Bingu

- Chat pomocí textu, hlasu a obrázků

- Sumarizování dokumentů a webových stránek

- Tvorba obrázků s 15 zrychleními denně v aplikaci Designer (dříve Bing Tvůrce obrázků)

- Používání doplňků a objektů Copilot GPT

Limity pro běžného uživatele

Denní limit chatů

Dříve byl denní limit chatů v bezplatné verzi Copilota 300 chatů. Nicméně, podle nejnovějších informací, Microsoft zrušil tento limit a nyní lze používat Copilota bez omezení počtu chatů denně.

 

Denní limit obrázků

V bezplatné verzi Copilota byl dříve denní limit 30 obrázků. Nicméně, podle nejnovějších informací, Microsoft zrušil tento limit a nyní lze používat Copilota bez omezení počtu obrázků denně.

Copilot Pro více možností za předplatné

S předplatnou verzí Copilot Pro (20 USD) slibuje Microsoft prémiové funkce a prioritní přístup i během špičky spolu s rychlejšími odpověďmi i tvorbou obsahu.

- Získáte prioritní přístup ke GPT-4 a GPT-4 Turbo včetně během špičky pro rychlejší výkon

- Odemknutí funkce Copilot ve vybraných aplikacích Microsoft 365 a vytváření konceptů dokumentů, souhrny e-mailů a formátování prezentací

- Rychlejší tvorba obrázků ve formátu na šířku se 100 zrychleními denně v aplikaci Designer (dříve Bing Tvůrce obrázků)

 

Microsoft 365 Copilot je každopádně zajímavý, inovativní Ai asistent se slibným potenciálem. Může být nápomocný uživatelům při různých pracovních i kreativních úkolech. Teprve masové používání prověří jeho silné, ale i slabé stránky a jak obstojí v konkurenci.