Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Co je pull printing?

Tisk je navzdory digitalizaci stále jedním z klíčových aspektů práce v kanceláři. Utíkat k tiskárně, abyste si vyzvedli důvěrný dokument a nikdo vás nepředběhl může být dost stresující. Pomysleli jste si někdy: "Musí přece existovat lepší způsob, jak to dělat?" Máte pravdu, existuje a nazývá se to pull printing. Možná jste už slyšeli o pull tisku nebo o jedné z jejích tisíců dalších přezdívek, jako je tisk follow-me, print release, zabezpečený tisk nebo tap and print, abychom jmenovali alespoň některé. Ale co přesně je pull printing (tahový tisk doslovný překlad)? A využili byste toho? 

Definování pull printu

Pull printing je dvoustupňové ověření tiskových úloh. V prvním kroku uživatel iniciuje úlohu z pracovní stanice nebo mobilního zařízení stejným způsobem jako obvykle. V druhém případě tentýž uživatel povolí cílové tiskárně provést úlohu. Když však klademe tak velký důraz na zefektivnění procesu tisku, jaký má smysl přidat další krok?

Samozřejmě je to bezpečnost. Pull printing zajišťuje, že utajované dokumenty nebo ty, které nejsou určeny na širší okruh lidí, nejsou ponechány k nahlédnutí vedle tiskárny, aby je někdo viděl tím, že iniciování a uvolnění úkolu jsou dvě vědomé činnosti. Je to prospěšné zejména tehdy, když chce uživatel vytisknout úlohu na tiskárně umístěné v jiném patře nebo ve zcela jiné budově, například před jednáním nebo prezentací.

Pokud si to shrneme, tak pull printing je funkce tisku, která během tiskové úlohy iniciované uživatelem zadrží tento úkon na serveru, případně pracovní stanici uživatele až do doby, než ji samotný uživatel neuvolní natažením do zvolené tiskárny. Uživatel se musí ověřit na tiskárně a to buď heslem, PIN kódem na nainstalovaném softwaru, mobilem nebo pomocí ID karty a integrované čtečky karet. 

Důvody implementace pull printu

Právě jsme uvedli bezpečnost, jako důvod číslo jedna k použití pull printingu. Výhody pull tisku však sahají mnohem dále. Mezi klíčové výhody řešení pull printingu patří:

Udržitelnost

Dokonce i ti nejuhlazenější spisovatelé dělají překlepy, nemluvě o koncových uživatelích. Problém je, že jakmile uživatel klikne na položku Tisknout, není možné vrátit se v čase a zopakovat tiskovou úlohu a tento papír jde přímo do koše. Totéž platí pro náhodný tisk duplikátů. Pull printing podrží tiskové úlohy ve frontě, dokud je uživatel nebude připraven uvolnit, což usnadňuje zrušení nežádoucích úloh dříve, než spadnou do tiskového zásobníku.

Minimalizace využívání technické podpory

Když se IT oddělení nemusí stále stará o tisk, je to dobře. Vybavení tiskáren funkcemi pull printing umožňuje uživatelům přejít k jiné tiskárně a uvolnit tiskovou úlohu, když je tiskárna vypnutá. Díky tomu budou uživatelé produktivní a tisk se úplně nezastaví. Ano, IT oddělení bude muset nakonec vyřešit problém s tiskárnou, ale nedostanete stejný požadavek čtyřikrát nebo pětkrát o téže tiskárně.

Jednoduchost

Tisk by měl být be zproblémový proces. Tisk tahem umožňuje koncovým uživatelům snadný tisk i přes přidaný krok. Pryč jsou časy, kdy jste běželi k tiskárně nebo panikařili, že někdo přejde k vašim dokumentům. Představte si to takto: Když uživatel klikne na tisk, tisková úloha se vloží do tiskového zásobníku, dokud není připraven ji uvolnit. Kromě toho mohou uživatelé hromadně vyzvednout své tiskové úlohy a vybrat si libovolnou tiskárnu kompatibilní s tisknutím tahem, kterou by chtěli uvolnit své úlohy. Je to jednoduché, efektivní a uživatelé si sotva všimnou dalšího kroku.

Snížení nákladů, snížení množství odpadu

Náklady na tisk se hromadí různými způsoby. Žádný z nich však neublíží vašemu rozpočtu více než odpad z papíru a inkoustu. Jedna studie odhaduje, že 30 % tiskových úloh nikdy neopustí tiskový zásobník. To je 30 %, které by společnosti mohly ušetřit na spotřebním materiálu tím, že by tiskové úlohy držely ve frontě před jejich uvolněním. Spotřeba elektrické energie také klesá, protože vaše tiskárny jsou méně aktivní. S Pull printingem si můžete nastavit výchozí profily zabezpečeného tisku na podporu iniciativy ekologického tisku. Umíte si nastavit automatické nastavení monochromatických výtisků a oboustranný tisk a ušetřili tak inkoust i papír.

Redukce tiskáren

Každý IT tým sní o menším počtu tiskáren a pull printing vám umožňuje minimalizovat skupinu tiskáren odstraněním jednotlivých stolních tiskáren. Namísto toho mohou koncoví uživatelé využívat sdílené tiskárny k uvolnění svých tiskových úloh podle vlastního uvážení bez rizika, že jejich dokumenty uvidí někdo jiný. Pull printing pomáhá společnostem dodržovat normy a snižuje počet útoků tím, že vám pomáhá snižovat tiskovou infrastrukturu.

 

Samozřejmě kromě výhod existují i určité nevýhody. Patří mezi ně: rychlost, náklady v podobě licence a dalšího softwaru, podpora tiskového ovladače a kompatibilita hardwaru. 

 

Pull printing zvyšuje nejen produktivitu firmy, ale vytváří další úroveň zabezpečení dokumentů, snižuje náklady na spotřební materiál související s tiskem, eliminuje plýtvání a snižuje poptávku na podporu pro IT týmy. Ve zkratce zjednoduší a zajistí tisk pro uživatele.