Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Testovali jsme multifunkční zařízení Canon Pixma MG5650

Canon Pixma MG5650


Multifunkční fotografická tiskárna Canon Pixma MG5650 je na trhu ve výborném poměru výkon, kvalita tisku a cena. Obsahuje pět samostatných inkoustů, které se dají nezávisle měnit podle potřeby. Nechybí oboustranný tisk a kromě Wi-fi i moderní rozhraní Pixma Cloud Link a technologie Pixma Printing Solutions.

 

Stručná charakteristika

Inkoustová fotografická tiskárna/ Multifunkční zařízení/ A4/ WiFi/ Duplex/ PictBridge/ Google Cloud Print/ Apple AirPrint/ Pixma Cloud Link/ Pixma Printing Solutions

Design

Design a kompaktní rozměry jsou hlavním lákadlem pro volbu této tiskárny do domácnosti. Celkové tovární zpracování je ve výborné kvalitě. Instalace probíhá bez problémů a po zapnutí se rozsvítil displej, který vás upozorní na odstranění ochranného prvku. Pohyb v menu je intuitivní, zobrazované akce viditelné přímo na displeji a pomocí tlačítek vpravo od displeje se provádí pohyb v menu a potvrzování. Nastavení jazyka v kterém chcete mít menu, kontrola inkoustů a vložení papíru do zásobníku ve spodní části, vše je velmi intuitivní a obsluhu této tiskárny zvládne každý. Ovládání a celkový uživatelský komfort si zaslouží kladné hodnocení.

Funkce

Funkčně tato tiskárna překvapí a její široké možnosti využití oceníte nejen pro tisk dokumentů, ale i pro kvalitní tisk fotografií a prezentací. Připojování pomocí Wi-fi a tisk ze smartphonu a tabletu probíhá bez problémů. Dokonce i bezdrátově z fotoaparátu, který má Wi-fi vytisknete fotografii hned po připojení. Nastavení přes Wi-fi je snadné a bezdrátovou tisk si rychle oblíbíte. Mínusem je vyšší hlučnost, ale při běžném tlačení v domácnosti, to není výrazná chyba (hlučnost s porovnání s jinými tiskárnami v této cenové skupině je stále velmi dobrá). Výhodou je, že tiskárna disponuje možností tichého režimu v nočních hodinách.

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna má rozlišení tisku 4800 × 1200 dpi a disponuje pěti inkoustovými kazetami a stačí vyměnit právě tu, která se spotřebovala. Nechybí ani možnost používání volitelného inkoustu XL. Tisk je ve velmi dobré kvalitě a rychlost černobílého tisku je výborná, u barevného je to trochu horší ale stále jsou to velmi příjemné hodnoty. Překvapením je absence zásobníku. Papír se vkládá ve spodní části do vysouvacího prostoru, ale pouze menší počet i když výrobce udává maximálně až 100 kusů. Tiskárna nedisponuje velkokapacitním zásobníkem. Nevyhnete se proto častějšímu vkládání papíru.

 

Plusy tiskárny

- tisk dokumentů, fotografií a prezentací
- oboustranný tisk
- vysoké rozlišení tisku
- tisk z Cloudu
- skenování přímo do emailu
- pokročilé funkce
- samostatné náplně
- podpora wi-fi

Mínusy tiskárny

- trochu hlučnější v normálním režimu
- chybí velkokapacitní zásobník

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny jde pět samostatných inkoustových náplní s označením CLI - 551 C/M/Y/BK a PGI-550. Kromě běžné velikosti kazety s kapacitou 300 stran, můžete využívat i XL kazety s kapacitou až 500 stran.

Originální náplně do tiskárny Canon Pixma MG5650

Výhodným řešením je štvorbalenie CMYK

Originální Multipack CMYK do tiskárny Canon Pixma MG5650

Pokud se rozhodnete pro alternativní náplně pro tuto tiskárnu, překvapí vás nejen atraktivní cena, která vám sníží náklady, ale i bohatá nabídka různých velikostí od klasických až po XL velikost. Vybrat si můžete mezi Trojbalení, štvorbalením a päťbalením s přidanou XL kazetou s černým inkoustem. Kromě kazety (cartridge) jsou dostupné i kvalitní náplně inkoustu v 100 ml cenově výhodném balení.

Alternativní náplně (kazety) do tiskárny Canon Pixma MG5650

Alternativní balení Multipack CMYK do tiskárny Canon Pixma MG5650

Výhodnost alternativách náplní

Zachování kvality 100 %
Věrnost barev 100 %
Snížení nákladů (úspora až 80%)

Výsledek tisku s kompatibilními náplněmi se při srovnání kvalitou s originálními shoduje a náklady se tak značně sníží.

Zhodnocení

Multifunkční inkoustová fotografická tiskárna Canon Pixma MG5650 patří k těm lepším tiskárnám na trhu za dostupnou cenu s velkým množstvím funkcí. Tisk, kopírování i skenování je na velmi dobré úrovni. Kladné hodnocení si zaslouží pět samostatných inkoustových náplní a příjemný uživatelský komfort při obsluze. Jediné, co se jí dá vytknout je trochu vyšší hlučnost v normálním režimu a absence velkokapacitního zásobníku. Pro domácí použití na tlačení černobílého i barevného tisku je to dobrá volba.

Tip pro vás

Hlučnost můžete snížit zapnutím do tichého režimu.