Kancelář a škola

Testovali jsme malou tiskárnu Samsung SL-M2026W

Samsung SL-M2026W

Pokud hledáte cenově dostupnou laserovou tiskárnu, která má výbornou konektivitu, model SAMSUNG SL-M2026W by mohl být kandidátem pro vás. Hodí se svými kompaktními rozměry do domácnosti, kde vyžadujete černobílý tisk laserovou technologií. Kapacita toneru vám vystačí na tisk 1 000 stran ve formátu A4.

 

Stručná charakteristika

Laserová tiskárna/ Černobílý tisk/ A4/ USB/ Wi-Fi/ WPS/ NFC/ One Touch Screen Print/ Easy Eco Driver/ Google Cloud Print

Rozměry a hmotnost

Hloubka 215 mm/ šířka 331 mm/ výška 178 mm/ hmotnost 3,97 kg

Design

Ergonomický minimalistický design a kompaktní rozměry jsou to pravé do domácnosti, menší kanceláře nebo studentského pokoje. Jemně zaoblené hrany a kombinace bílo šedé a ebenové hnědé barvy tomuto modelu sluší. Ovládání pomocí dvou tlačítek power a rychlá volba WPS, doplňuje čtečka NFC pro mobilní zařízení.

Funkce

Tím nejlepším, co využijete a velmi rychle si na to zvyknete je absolutně jednoduché a intuitivní ovládání, které vám ušetří čas a bezproblémový tisk pomocí Wi-Fi. Jediným dotykem tak díky WPS nebo přiložením mobilu k čidlu NFC odešlete rychle dokument k tisku. Start prvního výtisku dosáhnete za 8,5 sekund. Díky ovladači Easy Eco Driver od společnosti Samsung ušetříte s touto tiskárnou až 20% toneru.

Kvalita a rychlost tisku

Přestože je tiskárna Samsung SL-M2026W rozměrově menší na výkonu jí to neubírá. S procesorem s frekvencí 600 MHZ a pamětí 128 Mb tlačí relativně rychle a za minutu zvládne 20 stran ve formátu A4 nebo 21 stran ve formátu Letter (severoamerický formát papíru 215,9 x 279,4 mm). Kvalita a ostrosti tisku je výborná za což vděčí tiskárna svému rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. S podporou originální technologie ReCP (Rendering Engine for Clean Page) dosáhnete tisk s jemným kontrastem a stínováním. Tiskárna má vstupní zásobník na 150 ks papíru, výstupní 100 ks a její měsíční vytíženost dosahuje maxima až 10 000 stran. Co se týče hlučnosti patří k těm tišším zařízením.

 

Plusy

- kompaktní rozměry
- minimalistický design
- intuitivní snadné ovládání
- rychlý tisk jediným dotykem WPS, NFC
- wi-fi
- Easy Eco Driver pro úsporu toneru
- kvalita a rychlost tisku
- nízké náklady na tisk
- dostupná cena

Mínusy

- duplex pouze ručně

Náplně do tiskárny

Jelikož jde o laserovou tiskárnu na tisk využívá laserový černý toner. Ten originální od výrobce s označením Samsung MLT-D111S (black) dosahuje kapacity 1 000 vytištěných stran a originální toner Samsung MLT-D111L (black) má kapacitu až 1 800 stran. I když vám ovladač Easy Eco Driver ušetří nějaké ty % toneru za cenu odstranění nepotřebného textu a obrázků a provedením z růstového obrázku na skicu, ušetřit můžete i nákupem alternativních tonerů. Pro tento model existují dokonce dvě řešení takových tonerů. Vysoce kvalitní toner z řady Premium TonerDepot, který je 100 % shodný, co se týče kvality s originálem, nebo plně kompatibilní alternativní toner. S posledním jmenovaným se vaše úspora může vyšplhat až do 47 % a kvalita tisku tím nijak neutrpí. Při zakoupení tiskárna obsahuje balení startovací toner s kapacitou asi 500 stran.

Závěr

Model laserové tiskárny Samsung SL-M2026W můžeme hodnotit, jak zařízení v dobrém poměru kvality tisku a ceny, které je dobrou volbou pro domácnost nebo menší kancelář, kde je potřebná rychlá kvalitní tisk, nízké náklady a jednoduchá obsluha. Není sice, co se týče funkcí a nejnovějších vychytávek, kterými disponují tiskárny z vyšší modelové řady a cenové hladiny, ale i tento model má co nabídnout ohledně připojení a rychlého sdílení obsahu dokumentů do tisku.

Náš tip

Pokud nepotřebujete bezdrátovou tisk a obejdete se bez Wi-Fi, NFC a WPS, můžete se poohlédnout po modelu Samsung SL-M2026, který se prodává za nižší cenu a designově i parametry je totožný s modelem Samsung SL-M2026W a jediným rozdílem je připojení levnějšího modelu pouze za pomoci USB k PC.